anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Automatyczne ocenienie sprzedającego po miesiącu

Kategorie
kupujący
kupujący 946
inne
inne 185
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
173
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
65
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
195
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
106
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
996
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
508

Automatyczne ocenienie sprzedającego po miesiącu

jacek_pomo16
#8 Zapaleniec#

Często uzyskanie 5 komentarzy pozytywnych dla osób które sprzedają małą ilość rzeczy jest bardzo ciężka z czym wiąże się brak opcji smart, powodem jest brak czasu, lub po prostu się nie chce, za to jak kupujący jest nie zadowolony to jest pewne że wystawi komentarz zazwyczaj negatywny dlatego też proponuję zautomatyzowanie systemu oceniania aby sprzedający był oceniany automatycznie przez kupującego gdy sam nie wystawi komentarza po miesiącu lub innym odstępie czasu  pozytywnie , co wpłynie pozytywnie dla sprzedających jak i kupujących. 

62 Komentarze
cookie000
#15 Entuzjasta#

@mdrogeria 

Ja bym tylko doprecyzował: PEWIEN znaczny wpływ ;]

Teoretycznie na komentarze też masz pewien wpływ, ale zachęcanie "wystaw mi komentarz, a otrzymasz ..." może zbyt dużo kosztować w stosunku do profitów z tego.

mdrogeria
#21 Demiurg#

cookie000 wpunkcika tu się nie da przyznać , tak ... znaczny wpływ , a nawiązując do ocen to z doświadczenia powiem ,że wszelkie zachęty przeważnie mają odwrotny skutek do zamierzonego , ale ten temat już tu był wałkowany .

auto-dekoracje
#10 Popularyzator#

Od dłuższego czasu trwają dyskusje odnoście systemu komentarzy. A może warto zupełnie to uprościć?

1. Klient po kilku dniach może otrzymać wiadomość od Allegro o treści: "Czy jesteś zadowolony z zakupów u tego użytkownika?" Należałoby zaznaczyć prostą odpowiedź: tak / nie. Chodzi o ogólne odczucia. Resztę i tak śledzi system.

Jeśli nie - wypadałoby to jakoś uzasadnić, wyjaśnić dlaczego.

2. Na podstawie jednego, prostego kliknięcia komentarz generowałby się automatycznie.

3. Dotychczasowe komentarze mogły zmienić formę na bliższą "księdze gości" dla chętnych 😄 Zawsze to miło przeczytać kilka słów o tym, co klientowi się sposobało i są tacy, którzy przed zakupem również chętnie sięgną po opinie opisowe innych.

4. Po upływie pewnego czasu (np. 30 dniach) jak najbardziej komentarz pozytywny powinien być automatyczny. Dlaczego? Bo najczęściej milczenie oznacza przyzwolenie = nic nie mówię, to znaczy, że jest w porządku.

Dzięki temu nowy, potencjalny klient dostaje bardzo wartościową informację - jest bogatszy o wiedzę, że u danego sprzedawcy zakupy bez zastrzeżeń zrobiło 1000 innych osób, a nie 100.

jacek_pomo16
#8 Zapaleniec#

@auto-dekoracje co do 1 punktu z tego co się orientuje to klient dostaje takie powiadomienie o wystawieniu komentarza ale mu się nie chce go wystawiać a co do 4 pkt. to właśnie o to mi chodziło, myślę że dotychczasowy system oceniania jest wadliwy a osoby chcące sprzedawać ze smartem są poszkodowane

komis-bell
#21 Demiurg#

Moim zdaniem automatyczne wystawianie jakichkolwiek komentarzy jest bez sensu z perspektywy kupującego.

Natomiast z mojej perspektywy czyli sprzedającego myślę, że dobrym pomysłem byłby zwykły licznik sfinalizowanych transakcji w ciągu ostatniego roku. Dałoby to jakiś pogląd kupującym na temat tego jak aktywnie działa sprzedający.
Sam "cierpię" na "niedobór komentarzy" więc myślę, że to całkiem dobry pomysł - nikogo do niczego nie zmusza i wszystko dzieje się automatycznie.

Myślę, że mogłoby to wyglądać następująco:
Zrzut ekranu 2021-12-09 143138.jpg


auto-dekoracje
#10 Popularyzator#

Wydaje mi się, że wiadomość od Allegro przypomina tylko kupującemu o wystawieniu komentarza. Miałam na myśli, aby kupujący już mailu mógł kliknąć odnośnik, który potwierdzi, że wszystko jest OK i dzięki temu komentarz mógłby sam wskoczyć na swoje miejsce.

komis-bell - to, co piszesz ma sens, a jednocześnie pokazuje, że rewulacja w systemie komentarzy to ciężki orzech do zgryzienia.

annawu34
#10 Popularyzator#

Niektóre portale sprzedażowe już to wprowadziły- jeśli po regulaminowych 90 dniach kupujący nie doda żadnego komentarza do transakcji to sprzedający dostanie automatycznie 5* za wszystko.

Halfrunt
#19 Nestor#

Zauważyłem, iż Allegro w stosunku do sprzedawców kieruje się antagonizmem i to mimo zbieżności interesów! raczej wprowadzi domyślnego negatywa i po jednej gwiazdce. 

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Normalne ,uznane portale sprzedażowe to w ogóle nie bawią się w jakieś oceny gwiazdkowe .

eBbi2
#7 Wielbiciel#

Według mnie powinna być w opcjach konta użytkownika możliwość włączenia takiego mechanizmu.

"Uruchom opcje automatycznego pozytywnego oceniania po upływie: ustaw np. 1 miesiąc".

Wtedy jestem sam świadom że włączyłem taką opcję i w razie gdybym jednak był nie zadowolony z jakiegoś produktu to wiem że mogę sam wejść i wystawić negatywną ocenę do miesiąca czasu.

Ja naprawdę sam nie oceniam produktów bo po prostu dużo rzeczy kupuję i to strata czasu dla mnie. Jak już naprawdę jakiś produkt mnie zachwycił to jeszcze wejdę i napisze opinię a tak to nie. Z drugiej strony wiem że niektórzy mogą liczyć na pozytywną ocenę dlatego taka opcja była by tutaj rozwiązaniem.

oznacz moderatorów