anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Blokowanie januszy biznesu

Kategorie
kupujący
kupujący 946
inne
inne 185
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
173
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
65
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
195
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
106
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
996
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
508

Blokowanie januszy biznesu

lukasjed
#9 Pomysłodawca#

Zgłaszałem już kiedyś taką sugestię, ale przepadła bez odezwu - już tłumaczę o co chodzi.

Allegro nie pobiera opłaty za wystawienia zwykłej aukcji, kiedyś było to chyba 2zł, teraz jest tylko prowizja + opłaty za promowanie, wyróżnienie etc. Niby fajnie, bo nie trzeba płacić jak się nie sprzeda, ale jaki to ma skutek dla kupujących i jak to wykorzystują kupujący? Opiszę na przykładzie z mojego własnego doświadczenia. Jakiś czas temu szukałem dla siebie torby na lustrzankę i ze dwa obiektywy - ofert na allegro jest mnóstwo, przebierać i wybierać można godzinami... no właśnie, niestety trzeba godzinami, bo skoro nie ma opłaty za wystawienie to niektórzy tzw. janusze biznesu wymyślili sobie "genialny" sposób na wyróżnienie się za darmo - za pomocą generatorów/serwisów do wystawiania masowego aukcji (bo nie wierzę, że ktoś to robi ręcznie) wystawiają po kilkaset aukcji tego samego przedmiotu zmieniając tylko nieznacznie tytuł - w moim przypadku było to dodawanie w tytle za każdym razem innego modelu aparatu czyli np. "Torba na aparat Nikon D7000", potem następny tytuł "Torba na aparat Nikon D7100" itd. - oczywiście nie ma możliwości zgrupowania takich ofert w tej kategorii, chociaż przy różnych tytułach nie wiem czy to by działało, bo nie wiem czy kody produktów też są takie same. W każdym razie poza tytułem wszystkie oferty są identyczne i zamiast jednej aukcji z setką sztuk jest setka aukcji po jednej sztuce, a ja przewijam kolejne kilkadziesiąt stron tego samego produktu. Przy okazji tego przewijania dowiedziałem się, że allegro wyświetla maksymalnie 100 stron wyników, więc przeglądając całą kategorię posortowaną po cenie musiałem co 100 stron podnosić zakres cen o kilka złotych, żeby zobaczyć kolejne oferty - masakra.

W związku z powyższym chciałbym wprowadzenia takiej opcji, aby zalogowani użytkownicy mogli dodać takiego sprzedawcę kombinatora do swojej osobistej czarnej listy by wszystkie jego oferty były pomijane w wynikach wyszukiwania i na listach produktów - byłbym przeszczęśliwy, a ile mniej czasu marnowałbym na szukanie odpowiednich przedmiotów.

117 Komentarze
lukasjed
#9 Pomysłodawca#

@Knowhere prawie, ale nie do końca to samo, bo mi zależy na możliwości blokowania konkretnych pojedynczych sprzedawców, a nie wyfiltrowania tych z jakimiś konkretnymi ocenami - irytuje mnie po prostu kilka stron przewijania identycznych aukcji by znaleźć coś wartościowego

Knowhere
#21 Demiurg#

@lukasjed Ależ ten dodatek umożliwia to, o czym piszesz - tworzysz tam sobie Czarny Las sprzedawców o konkretnych nickach i ich oferty są ukrywane.

lukasjed
#9 Pomysłodawca#

@Knowhere aaa... widzisz, bo ja myślałem, że zgłaszasz, że już taki pomysł był a nie zobaczyłem Twojego komentarza pod tamtym zgłoszeniem - dzięki 😉 a czy ta wtyczka nie spowoduje teraz, że będę miał kilka pustych stron wyników jeśli na tych stronach miałyby się wyświetlić oferty od zablokowanego sprzedawcy? Jakby tak jeszcze był jakiś sposób na takie filtrowanie w aplikacji na telefon 😉

Knowhere
#21 Demiurg#

@lukasjed Z tego co się orientuje, to nie zmienia się ilość ofert na stronie, tylko są puste miejsca zamiast ofert sprzedającego wrzuconego na czarną listę (autor coś gdzieś pisał, że chyba nie da się tego inaczej rozwiązać).
No właśnie wysłałem Ci linka konkretnie do mojego komentarza😛
Z apką niestety nic nie da się zrobić, gdyż klucze do tych drzwi dzierży allegro, a im zgłaszać takich sprzedających można miesiącami https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/powielane-oferty-jednego-produktu-w-tej-sa... i nic się dzieje w tym temacie, mimo podania konkretnych argumentów. Także co do smartfona, to jedynym wyjściem wydaje się ew. instalacja mobilnego Firefoksa (bo chyba tylko w nim można instalować rozszerzenia).

aplauz
#9 Pomysłodawca#

Sprzedający ma prawo zablokować kupującego. OK, rozumiem. Również jako kupujący - rozumiem.

 

Chciałbym mieć podobną opcję "w drugiem stronem", czyli możliwość wrzucenia sprzedającego, z którym z jakiegoś powodu - będąc sam kupującym - mam zatarg, na jakąś czarną listę, co skutkowałoby nie wyświetlaniem jego ofert - czy to podczas zwykłego przeglądania Allegro, czy używania wyszukiwarki, z ewentualną możliwością wyłączenia tego filtra (bo a nuż mu znów zaufam, a jego oferta będzie np. tą jedną, jedyną z poszukiwanych przeze mnie) i jego edycji (usunięcie/przywrócenie blokady). Przydatnym polem byłaby jakaś opisówka dla mnie samego, gdzie mógłbym sobie zanotować, za co mi dany sprzedający podpadł.

 

Po co to wszystko? Właśnie po to, by nie kupować tam, gdzie wcześniej się naciąłem i niespecjalnie chcę się nadziać ponownie, ale z możliwością "przebaczenia", zapomnienia winy.

_Likos_
#21 Demiurg#

Myśle że to bardzo dobry pomysł. Jestem za

Client:98572120
#13 Ambasador#

Sprzedający ma prawo odmówić sprzedaży w pewnych określonych sytuacjach (sprzedaż papierosów i alkoholu nieletnim, sprzedaż leków nieposiadającym recepty, itp.). Ale generalne blokowanie kupujących zgodne z prawem nie jest i czarna lista kupujących musi być zlikwidowana.

 

Z całą resztą Twojego pomysłu się zgadzam i popieram.

terazauto
#13 Ambasador#

Fajny pomysł - wygodny.

oznacz moderatorów