anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

DHL Smart

Kategorie
kupujący
kupujący 522
inne
inne 104
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
17
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
85
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
150
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
69
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
460
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
259

DHL Smart

nikl
#13 Ambasador#

Każdy kurier na rynku powinien mieć możliwość oznaczenia Smart. Nawet jeśli Allegro nie jest w zmowie cenowej z danym przewoźnikiem, to co szkodzi dodać go do Smart na koszt Sprzedawcy? Po prostu bez dopłat. Jeśli ustawię DHL za 0 zł i dam darmowy zwrot, to spełnia wszystkie warunki Smart. Dlaczego w takim razie nie ma oznaczenia Smart? To jest skrajnie nieuczciwe.

9 Komentarze
nikl
#13 Ambasador#

Jeśli ustawię DHL za 0 zł, to chcę mieć oznaczenie Smart, a Kupujący powinni widzieć moje oferty pod filtrem "Darmowa dostawa Smart". Obecna dyskryminacja niezależnych przewoźników generalnie obniża jakość i różnorodność transportu zakupów z Allegro. Zwłaszcza, że checkbox darmowych przesyłek Smart jest pierwszym filtrem na liście, a checkbox darmowych innych kurierów hen za ekranem. Te filtry powinny być obok siebie, bo dotyczą tego samego - darmowej przesyłki. Dlaczego utrudniacie wybór i logikę obsługi?

kostas11
#21 Demiurg#

@nikl  ale smart to też darmowy zwrot a jak ustawisz dostawę 0 zł klient będzie wprowadzony w błąd 😞 to inne usługi 🙂

nikl
#13 Ambasador#

A co szkodzi zaoferować darmowy zwrot? Będzie wtedy ta sama usługa. Banowanie DHL, GLS, Fedex nie jest niczym dobrym. Powinna być możliwość (jakakolwiek) dołączenia do Smart. A na pewno filtry "Darmowa dostawa" oraz "Darmowa dostawa Smart" powinny być obok siebie, a nie w odległości kilometra. To wprowadza w błąd użytkowników. Nie widzą wszystkich opcji darmowych dostaw obok siebie.

Kamil07125
#8 Zapaleniec#

smart polega na tym, że smart opłaca przesyłkę, jeśli chcesz mieć darmową wysyłkę innym kurierem to w opcjach dostawy można po prostu to dodać "darmowa wysyłka od xyz zł"

kostas11
#21 Demiurg#

@nikl usługa smart ma też darmowy zwrot, opłacisz go ?

nikl
#13 Ambasador#

Tak

nikl
#13 Ambasador#

Kamil07125 To nie jest to samo co Smart. Allegro traktuje nieuczciwe inne formy darmowej wysyłki, bo nie pozwala ich filtrować razem ze Smartem. Co więcej, zauważ że filtr darmowej dostawy w ramach Smart jest pierwszym filtrem po lewej stronie, od razu widocznym dla Kupujących, natomiast filtr darmowego DHL jest dwa ekrany dalej, albo wręcz nie ma go wcale. To ekstremalnie niesprawiedliwa praktyka.

_HolaOla_
Moderator
Moderator
Status zmieniony na: Odrzucony

Dziękuję za ten pomysł @nikl, ale Smart dla Sprzedających to nie tylko znaczek przy ofertach. W regulaminie tego programu znajdziesz dokładnie opisane najważniejsze kwestie, począwszy od rozliczeń takich przesyłek na prawach i obowiązkach Sprzedających i Allegro kończąc. Nie ma możliwości oznaczenia sobie dowolnej formy przesyłki ikoną Smart bez dołączenia do programu. 

nikl
#13 Ambasador#

Standardowo już bezsensowna argumentacja. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dołączyć wszystkich istniejących przewoźników do Smart, jeśli sprzedawca spełnia warunki i opłaci "darmowe" wysyłki i zwroty. Zauważmy że Inpost nie spełnia warunków i zasad Smart, a jakoś jest w systemie. Jak wiemy w Smart pierwsza dostawa jest darmowa. Tymczasem Inpost oferuje jedynie pierwszą etykietę darmową, a nie dostawę. Już wiele razy płaciłem pełną kwotę za pseudo darmową przesyłkę Smart, gdy musiałem na etykiecie coś zmienić, np. gabaryt paczkomatu. Jeśli Inpost nie spełniający warunków Smart może być w systemie, to czemu nie DHL? Dlaczego klient nie widzi tego, że dałem darmową wysyłkę w ramach DHL? To nieuczciwe. Filtr darmowej wysyłki DHL powinien być tuż obok filtru darmowej przesyłki Smart, a nie trzy ekrany niżej. Banujecie w ten sposób najlepszych przewoźników. To jakaś bezsensowna zmowa. W dodatku nie ma w Allegro rozsądnej  metody wysyłania przedmiotów dłuższych niż 60cm. DPD jest zbyt mało ostrożne, a DHL przeszedł testy wożenia surowych jajek. Poczta zaś to nie kurier i trzeba godzinę stać w kolejce i złapać covid, żeby coś wysłać. 

oznacz moderatorów