anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

EKO -PAKOWANIE

Kategorie
kupujący
kupujący 522
inne
inne 104
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
17
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
85
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
150
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
69
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
460
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
259

EKO -PAKOWANIE

mdrogeria
#21 Demiurg#

Proponuję , aby w narzędziu ,, usługi dodatkowe ,, wprowadzić  opcje  ,,EKO-PAKOWANIE ,,

 

23 Komentarze
kytorr
#13 Ambasador#

Eko-pakowanie czyli np w karton który już był użyty czy jakieś inne definicje? Eko zwykle oznacza drożej więc i większa prowizja dla allegro.. jednakże ogólny trend i pomysł popieram, kwestia zdefiniowania tego sposobu pakowania.

uEdka
#21 Demiurg#

@mdrogeria sprecyzuj, co uważasz za eko - pakowanie. Dla większości sprzedających będzie to dopychanie paczek starymi gazetami, a kupujący bedą oczekiwać pięknych wypasionych ekologicznych opakowań, bo przecież dopłacili. 😁 Jak czytałam w jakimś wcześniejszym eko - pomyśle, niektórzy uważali, że wypychanie paczek starą folią też jest ekologiczne, bo przecież nie wywalają jej do śmieci, tylko wysyłają dalej. 😁 

Client:44052296
#20 Guru#

Był już tu wątek jak kupujący dostał towar zapakowany w brudne szmaty 😁 i co jaka afera była na AG . A sprzedający tylko zapakował EKO 😂

maxr01
#16 Inspirator#

EKO - to znaczy co?

Ja dopycham gazetami, folią, tekturami i tym, co sam dostanę w paczkach od dostawców (rolki po taśmach i foliach to jednak już palę w piecu).

W związku z tym miałem tylko jedno zgłoszenie od klienta - zażyczył sobie, żeby na przyszłość nie wypychać mu kartkami z gazety "Angora", gdyż dla niego to jest "szmatławiec". 

A mam sporo do wyboru:

- Wiadomości Wędkarskie, gazetki z różnych sklepów (kilka do wyboru)

- folię stretch białą lub czarną z palet

- tektury, całe i cięte z dostaw

Niestety, w tej chwili nie stać mnie jeszcze na wydatek 6 tys. zł za maszynkę do cięcia tektur na wypełniacze, ale po ostatnich podwyżkach folii bąbelkowej i kartonów - ten pomysł staje się coraz bardziej realny.

Swoją drogą - wolę otrzymać paczkę wypchaną czymkolwiek, nawet szmatami, byle towar był zabezpieczony.

Najgorzej z tym jest w przypadku "dużych" sprzedających i dużych sklepów internetowych.

Naklejka adresowa jest naklejona bezpośrednio na oryginalne opakowanie, lub np. smartfon za 1500 zł jest wrzucony do 3xwiększego opakowania i tam sobie "fruwa".

 

 

DarkStoorM
#16 Inspirator#

Jeżeli chodzi o takie opakowania jak ma eobuwie: zaklejane pudła, zero taśmy lub ewentualnie inny, specjalny pod wymiar towaru, również zaklejany, wtedy nie widzę problemu, żeby taką opcję dodać.

 

Przy odzieży czy butach nie ma to znaczenia, towar dojdzie w całości bez wypełniaczy. Przy zakupie elektroniki taki kupujący będzie musiał liczyć się z tym, że paczka będzie musiała być mocno wypchana gazetami czy tekturami i ścinkami papieru. Tak czy siak, ja tam jestem za.

 

Tylko żeby później kupujący nie dostawali elektroniki zapakowanej tak jak eobuwie wysyła swój towar: karton 60x50x20, w środku kozaczki luzem, które zmieszczą się w trzy razy mniejszym opakowaniu 😄

mdrogeria
#21 Demiurg#

Do wszyskich . 

Myślałem o dodatkowej usłudze , którą miałby możliwość wybrać Eko-Klient .Pakowanie wyłącznie z materiałów biodegradowalnych : karton wypełnienie , taśma .Klient opłacałby dodatkowo taką usługę więc niema mowy o  szmatach , foliach ze zgrzewek itp . Sprzedawca określa w usłudze czego używa do zapakowania oraz koszt  usługi . Używa wtórnie kartonów usługa za symboliczną złotówkę , używa nowych kartonów i nowego papieru do wypelnień ,wiadomo to koszuje znacznie więcej od folii .Wybór należy do klienta .

Client:44052296
#20 Guru#

Tylko wiesz że co klient to inne wyobrażenie "EKO" 😀 tak samo jest z "zapakuj na prezent" potem komentarz myślałem/-am  że Pan zapakuje to ładniej. No ale inicjatywa dobra

mdrogeria
#21 Demiurg#

Client:44052296 dlatego sprzedawca musiłby mieć możliwość opisania , bądź dołączenia poglądowej fotki 

_Likos_
#18 Luminarz#

@mdrogeria  "używa nowych kartonów i nowego papieru do wypelnień ,wiadomo to koszuje znacznie więcej"

Przepraszam ale tym razem sie z Tobą nie zgodze. Uzywanie nowych kartonow to wycinka kolejnych drzew (chyba że sprzedawca ma dokumenty że karton pochodzi wyłącznie z makulatury (czego raczej nie otrzyma)

Wiec jeśli wycinanie kolejnych drzew to ja pytam GDZIE TU EKO ??? No juz nazwijmy rzeczy po imieniu i nazwijmy to "Ładne pakowanie z biodegradowalnym wypełniaczem"

Bo jak wszyscy zaczną nowych kartonów jako wypelniaczy używać to to sie raczej EKO  nie skonczy.

Eko to jest wielokrotne wykorzystywanie tego co juz jest a nie wycinanie lasów w celu wyprodukowania kolejnych papierów które potem ktos spali w piecu . To żadne eko.

mdrogeria
#21 Demiurg#

_Likos_ tak , ale karton pójdzie do ponownego przerobu , folie natomiast w znikomym %

oznacz moderatorów