anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Filtrowanie ocen sprzedającego według produktu/oferty

Kategorie
Kupujący
Kupujący 221
Inne
Inne 39
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
227
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
38
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
23
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
29
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
75
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
83

Filtrowanie ocen sprzedającego według produktu/oferty

DarkStoorM
#16 Inspirator#

Jako kupujący możemy również wystawić opinię o produkcie w ocenie sprzedającego - w tej chwili działa to trochę lepiej niż oceny o produkcie, gdyż w bazie jest spory bałagan, pełno duplikatów, źle połączonych ofert, inne - co niektórym pozwala na indywidualną weryfikację produktu. Może by tak wprowadzić filtrowanie tych ocen według produktu/oferty, do której taką ocenę wystawiliśmy u danego sprzedającego?

DarkStoorM_0-1602428647851.png

 

Filtr mógłby pokazać tylko te oceny, które wyszukamy po jakichś danych. Oferty na pewno mają relacje typu Oferta->Produkt, więc jest więcej możliwości:

  • nazwa produktu (fraza)
  • kod EAN (dobrze by było, gdyby kod ean był z góry dostępny w parametrach produktu [sekcja nad opisem])
  • numer oferty u sprzedającego
  • nazwa oferty (fraza)
  • parametry podstawowe produktu (przynajmniej takie jak Marka lub Kod Produktu)

 

Pomysł wziął się między innymi stąd. Znajduję ofertę, widzę masę sprzedanych. Załóżmy, że sprzedający ma dużo przeróżnych negatywów, ale nie chce mi się ręcznie szukać i chciałbym sprawdzić ile z nich dotyczy tej właśnie oferty. Do tego chciałbym się upewnić, że opinie o produkcie faktycznie mówią o tym konkretnym z podanej oferty - nawiązując do błędnie połączonych produktów.

9 Komentarze
Sventon1
#2 Obserwator#

Witam.

Często wyszukuję różne produkty i niestety dochodzę do wniosku, że poświęcam na to zbyt czasu. Okazuje się, że często skupiam się na tym jaką ocenę zdobył dany produkt, przez osoby, które go zakupiły. Tyle, że aby do tego dotrzeć, muszę za każdym razem otwierać stronę danego produktu. Gdyby jednak istniała możliwość sortowania w/g najlepszej oceny wystawionej przez użytkowników, znalazłyby się one na samej górze listy, co znacznie ułatwiłoby moje poszukiwania. Czy to dobry pomysł, jak myślicie? Pozdrawiam czytających.

Adekpol
#13 Ambasador#

I tak i nie, dla niektórych ten produkt będzie dobry, a dla innych coś innego. Teoretycznie na szczycie by były dobrej jakości produkty, ale inne marki nie miały by możliwości wybicia się, konkurowania co mogłoby skutkować nałożeniem wysokich cen przez producentów topowych produktów, bo i tak by były na szczycie

Sventon1
#2 Obserwator#

Dzięki za zainteresowanie. Myślę jednak, że byłaby to tylko jedna z dziewięciu (obecnie jest ich osiem) możliwości sortowania i tylko jakaś część, być może niezbyt liczna, ale jednak, korzystałaby z tej właśnie możliwości sortowania. A i tak biorę pod szereg czynników przy zakupie i nie skupiam się tylko na samych opiniach, które bywają różne - bo ileś osób potrafi dać ocenę 5, kilka 3 a zdarza się, że są i jedynki przy tym samym produkcie. Co oczywiście obniża średnią ocenę produktu. Ale jeśli dany produkt zakupiło 100 albo i dużo więcej osób, a średnia ocena jest wysoka (np. 4,96) to mam wrażenie, że może to być dobry produkt.

szastox
#7 Wielbiciel#

W "Ocenach i komentarzach" o Sprzedającym istnieje możliwość filtrowania polecam/nie polecam, ale nie ma możliwości wyszukiwania komentarzy/ocen o konkretnym produkcie sprzedanym przez tego konkretnego Sprzedającego.

Pomysł brzmi tak: wyszukiwarka słów w "Ocenach i komentarzach" (o sprzedającym).

ZibiK30
#12 Orędownik#

@szastox Możesz użyć ctrl+F 😉

DarkStoorM
#16 Inspirator#

@szastox Zgłosiłem kiedyś pomysł z filtrem ocen według produktu, ale chyba o tym zapomnieli 😄

Szkoda, że tego nie ma, taki filtr pozwoliłby nam wykluczyć sprzedających z podróbkami lub tych, co się "podczepiają" z badziewiem pod solidny produkt, co później przekłada się na spadek wiarygodności oceny takiego produktu.

szastox
#7 Wielbiciel#

@ZibiK30: wszystko fajnie dopóki szukasz u kogoś kto ma do kilkudziesięciu ocen/komentarzy - jak masz do przewertowania 1410 stron ocen/komentarzy sprawa "nieco" się komplikuje...

ZibiK30
#12 Orędownik#

@szastox Bo dla mnie wystawiać tysiące tych samych ofert jednego sprzedawcy jest chore i sztucznym tłokiem, po to żeby allegro mogło się chwalić jaką mają potężną sprzedaż 😄 przełożonym potem pewnie słupki pokazują, jacy są skuteczni marketingowcy 😉

Gdyby jeszcze można było ustawić ilość wyświetlanych pozycji to ten sposób ctrl+F by się sprawdził. No ale niestety, ja mogę tylko poprzeć Twój pomysł, bo mi nie przeszkadza a może się przydać 😉

_HolaOla_
Moderator
Moderator
Status zmieniony na: Weryfikowany

 Bardzo dziękujemy za tę propozycję @DarkStoorM. Sprawdzam, czy planujemy w najbliższym czasie tego typu rozwiązanie. Jak tylko czegoś się dowiem, wrócę tutaj z informacjami.