anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

FILTROWANIE PO LOKALIZACJI (MIEJSCOWOŚĆ) DODAĆ PARAMETR "PLUS XX KILOMETRÓW"

Kategorie
kupujący
kupujący 920
inne
inne 180
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
121
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
65
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
195
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
106
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
996
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
508

FILTROWANIE PO LOKALIZACJI (MIEJSCOWOŚĆ) DODAĆ PARAMETR "PLUS XX KILOMETRÓW"

glenmoranghie
#14 Krzewiciel#

Obecnie jest wybór tylko miejscowości lub województwa. A co jeżeli ktoś mieszka w bardzo dużym województwie? A co jeżeli ktoś mieszka tuż przy granicy województwa? A co jeżeli ktoś mieszka w dużej aglomeracji, jak np. konurbacja górnośląska gdzie jadąc prosto samochodem można przejechać niemal 100km nie opuszczając miasta tylko przejeżdżając bezpośrednio z jednego do drugiego? 
Bardzo przydatna byłaby możliwość wyszukania przedmiotu z mojego miasta plus 20, 30, 50, 100km. Jest to istotne zwłaszcza dla dużych gabarytów, przedmiotów trudnych do spakowania, ciężkich, bardzo delikatnych, takich których wysyłka będzie bardzo droga, lub wymagających osobistego obejrzenia przed zakupem. 
Od dłuższego czasu mam wrażenie że allegro wolałoby całkowicie uwalić odbiory osobiste by mieć nad wszystkim totalną kontrolę. A potrzeby użytkowników ma w nosie. Taki sposób zarządzania jest krótkowzroczny, w dalszej perspektywie lubi się mścić.

19 Komentarze
glenmoranghie
#14 Krzewiciel#

Jak w temacie. Uważam że likwidacja tej pożytecznej funkcji była czystą złośliwością wymierzoną w użytkowników. Teraz trzeba wykonać cały szereg kliknięć by sprawdzić lokalizację. Utrudnia to i drastycznie spowalnia poszukiwanie przedmiotu do zakupu. 
Funkcję jak w tytule należy przywrócić. 

nicooo1
#8 Zapaleniec#

@glenmoranghie Fajny pomysł, żywcem wzięty z... **piiip**. I chyba w tym może być problem żeby go wprowadzić - prawa autorskie i patenty.

glenmoranghie
#14 Krzewiciel#

Jakie patenty skoro takie coś tu kiedyś było (w czasach kiedy nie było jeszcze ØĽX), i zlikwidowali?

nicooo1
#8 Zapaleniec#

Odpowiem tak: Jeśli by wprowadzili taką opcję jak proponujesz - jestem obiema rękoma za, a co do patentów i praw autorskich żyjemy w takich czasach że da się opatentować fragmenty ludzkiego genomu i kolory, więc wcale bym się nie zdziwił że Allegro nie odważy się tego wprowadzić ze względu na jakieś pozwy ze strony ÓLX.
A że zabiłeś mi trochę ćwieka, to napisałem do nich z pytaniem o tę kwestię. Ciekawe co odpowiedzą 😉

vonNogay
#17 Koryfeusz#

Sam zauważyłeś w jakim kierunku idzie Allegro, jest nastawienie na sprzedaż wysyłkową i lokalizację sprzedającego starają się raczej ukryć. 

Rhino-r
#8 Zapaleniec#

Mam nadzieję, że nie powielam tematu, ale funkcja wyszukiwania przedmiotów w odległości x km ode mnie jest moim zdaniem bardzo przydatna, ponieważ wybór całego województwa jest zbyt szeroki (oferty mogą być nawet ponad godzinę drogi ode mnie), natomiast zawężenie do jednego miasta (szczególnie, gdy mieszka się w metropolii) też jest bez sensu, ponieważ w promieniu np. 15 km jest 20 miejscowości, musiałabym je wszystkie ręcznie wyklikiwać. Wiem, że jest smart, ale czasem preferuję odbiór osobisty (ze względu na czas lub rodzaj przedmiotu - np. rośliny)

Na **piiip** używam wyłącznie tej opcji i sprawdza się znakomicie, więc na allegro też bym chciała móc jej używać.

Rhino-r
#8 Zapaleniec#

Jednak powieliłam, proszę o scalenie: https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zg%C5%82o%C5%9B-sw%C3%B3j-pomys%C5%82/filtrowanie-po-lokalizacji-m...

(podpowiadarka mi nie wyświetliła tego posta przy dodawaniu 😞 )

Rhino-r
#8 Zapaleniec#

Powieliłam ten pomysł, więc dopisze tutaj jeszcze, w razie gdyby ktoś z Allegro to czytał: dla mnie taka funkcja jest mega przydatna w dwóch przypadkach:

1. Gdy potrzebuję czegoś na dziś, na już.

2. Gdy kupuję coś, czego nie da się wysłać lub wysyłka jest ryzykowna lub droga (rośliny, kamień do ogródka, etc.)

 

Jeśli chodzi o patenty, to nie wiem czy to ta sama grupa co o_el_iks, ale pewien znany serwis z samochodami (oto_moto) też ma tę funkcję, więc albo to jest jedna grupa, albo się jakoś dogadali, albo nie ma żadnych patentów.

nicooo1
#8 Zapaleniec#

Oto_moto i ÖLX to ta sama grupa.

glenmoranghie
#14 Krzewiciel#
oznacz moderatorów