anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Historia zwrotów środków

Kategorie
Kupujący
Kupujący 243
Inne
Inne 48
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
239
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
42
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
33
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
34
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
82
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
95

Historia zwrotów środków

aplauz
#8 Zapaleniec#

Rzecz, której mi w Allegro mocno ostatnio brakuje, to brak czytelnej informacji na temat zwrotu środków za dokonany zwrot towaru. W przypadku jednego zwrotu problemu nie ma - wchodzę sobie na konto bankowe i patrzę, czy wpłynął. W przypadku wielu zwrotów niestety nie jest już różowo, a w samej historii transakcji w Allegro na próżno szukać informacji o zwróconych pieniądzach (albo nie umiem tego robić).

Mam teraz przypadek, gdy kupowałem od jednego sprzedającego w różnym czasie wiele produktów, które wysyłane były w paczkach po kilka/kilkanaście sztuk. W zasadzie z każdej z tych paczek jakiś produkt (bądź kilka) zostało zwróconych do sprzedającego. Przekopywanie się  przez wszystkie zakupy, by wyłuskać, do których z paczek był robiony zwrot towaru i czy po tym zwrocie oddano mi pieniądze, jest drogą przez mękę.

17 Komentarze
mdrogeria
#21 Demiurg#

aplauz Jeśli sprzedawca zwróci Ci środki otrzymujesz na maila ,,sprzedający ...tu nick .... zwróciłł Twoją wpłatę . zadbaj o czytelność skrzynki .

aplauz
#8 Zapaleniec#

Super. Czyli historię zakupów mogę przeglądać w Allegro, a historię zwrotów w poczcie i przeskakiwać między jednym i drugim, jeśli tych zwrotów np. jednego dnia zrobiłem kilkanaście?

Dzięki za taką radę, ale nie o to mi chodziło.

sophie-bunny
#12 Orędownik#

@aplauz  Nie rób tyle zwrotów, to problem będziesz mieć z głowy! 😄

aplauz
#8 Zapaleniec#

Świetne rady 🙂 Nie róbcie tyle zakupów, nie sprzedawajcie tyle, nie będziecie mieli problemów!

Arxas
#7 Wielbiciel#

Cześć, chciałbym zasugerować dodanie w historii zakupów widoku pozwalającego na monitorowanie zwrotów zamówień. Mogłaby to być forma listy, gdzie każda pozycja zawierałaby numer zwrotu, kod inpost albo link do wygenerowania etykiety PP, listę zwracanych towarów, kwotę i status zwrotu (informację o tym, sprzedawca zlecił zwrot pieniędzy).

W chwili obecnej taka informacja przychodzi tylko na maila i ciężko jest monitorować, czy dla wszystkich przypadków sprzedawcy zlecili zwrot pieniędzy. Trzeba wejść w historii zakupów w każdą pozycję, sprawdzić nazwę sprzedającego/listę produktów, porównać z informacją w mailu i dopiero wtedy można stwierdzić, czy zwrot pochodzi od tego konkretnego sprzedawcy. Nawet w informacji o zwrocie (w zakładce z wygenerowanym kodem inpost/etykietą PP i informacją o koncie do zwrotu) nie ma statusu zwrotu, więc jest to dodatkowa komplikacja.

Jeśli taki widok gdzieś jest dostępny, to proszę o wskazanie gdzie - mi się nie udało nic takiego wyklikać.

Agent051
#12 Orędownik#

@Arxas Przecież taka lista istnieje. W zakładce sprzedaż > obsługa zamówień >zwroty towarów.

mdrogeria
#21 Demiurg#

Agent051 autor wątku jest kupującym .😁

Arxas
#7 Wielbiciel#

@Agent051 Dodałem wątek na forum dla kupujących, ale zapomniałem w treści wskazać, że właśnie chodzi mi o stronę kupującego użytkownika 🙂

Agent051
#12 Orędownik#

@mdrogeria Skoro autor jest kupującym, to niech nauczy się robić rozsądnie zakupy. Allegro ostatnio ma proekologiczne podejście, więc powinno piętnować takich kupujących, którzy nagminnie zwracają zakupy. Ile trzeba robić zwrotów, żeby potrzebować takiej listy?

mdrogeria
#21 Demiurg#

Agent051 dlategoż nie włączam się do wątku w sposób merytoryczny . Ileż to zwrotów trzeba robić ,żeby nie dało się tego ogarnąć . Przez ponad 10 lat jako kupujący dokonałem 1 / słownie JEDNEGO / zwrotu , który wynikł z mojej niewiedzy i niezbyt dokładnego opisu dotyczącego zakupionego sprzętu .

oznacz moderatorów