anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Krótka data ważności

Kategorie
Kupujący
Kupujący 252
Inne
Inne 60
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
117
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
47
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
60
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
45
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
170
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
146

Krótka data ważności

Zgodnie z trendami związanymi z "ekologią " proponuję uruchomić filtr " krótka data ważności". Koszty utylizacji cały czas rosną 😞

Myślę że łatwe wyszukanie/informacja sprawiłoby że  "wyrzucanych " rzeczy mogło by być mniej a marka allegro  zyskałaby wizerunkowo wspierając zachowania "pro eko"

poZDROWIAm

9 Komentarze
uEdka
#21 Demiurg#

@333piotrkim co uważasz za krótką datę ważności?

mdrogeria
#21 Demiurg#

uEdka to nie ma znaczenia co kto uważa za krótką datę ważności . Sprzedający wystawiając taki produkt w odpowiedniom dziale powinien uwzględnić w opisie parametr ,, data ważności ,,. Kupujący zdecyduje czy kupi czy nie  , ważne aby zostal o tym wyraźnie poinformowany .

uEdka
#21 Demiurg#

@mdrogeria ja tylko się pytam co pomysłodawca uważa za krótką datę ważności w kontekście takiego filtra. Jak sobie wyobraża taki filtr? Jaki okres czasu stanowiłby w takim filtrze „krótką datę”? 

@333piotrkim jeszcze jedno pytanie, co termin przydatności ma wspólnego z „ekologią”(czemu to słowo ująłeś w cudzysłów?)?

 

mdrogeria
#21 Demiurg#

uEdka jest multum produktów z oznaczenim ,, minimalna trwalość ,, czy ,, najlepiej zużyć do ... ,, Takie produkty po dacie nie nadają się do sprzedaży , ale klient może wcześniej zakupiony produkt użyć po terminie jeśli jego wygląd , czy zapach nie ulegl zmianie .Produty , które mają standartowy termin przekraczający 3 lata , a są przy końcówce terminu 2-3-4 miesiące można sprzedać.

Korzyści 

Sprzedajacy odzyska część środków .

Klient zakupi w atrakcyjnej cenie 

Sprzedajacy nie poniesie kosztów utylizacji , czy produkt nie zakończy swojego żywota na przepelnionym wysypisku śmieci 

Allegro będzie pro-ekologiczne 

 

uEdka
#21 Demiurg#

@mdrogeria masz rację, też tak robię, ale może lepszym pomysłem byłaby nowa kategoria np. „outlet”. Pewnie wielu kupujących chętnie by tam zajrzało, jednocześnie wiedzieliby co kupują. Dobrze wiesz, że czytanie opisów aukcji jest dla wielu problemem i możesz o krótkim terminie pisać wielkimi literami na czerwono, a i tak mało kto przeczyta i przyjmie do wiadomości. 

ZibiK30
#18 Luminarz#

@333piotrkim Abstrahując od samego pomysłu o filtrze do którego nie mam nic przeciwko. Jednak kto i jak określi kiedy Towar tam będzie mógł się znaleźć i czy ma ze sobą ponosić jakieś skutki?

Nie rozumiem, "że "wyrzucanych " rzeczy mogło by być mniej" przez kupujących czy sprzedawców? bo jeśli chodzi o sprzedawców to nie musisz przyjmować zwrotu towaru, którego termin przydatności do spożycia uniemożliwia Ci jego ponowną sprzedaż. Masz to zagwarantowane przepisami prawa. A jeśli kupujących? to mieliby nie kupować widząc taki krótki termin przydatności czy wyszukiwać takich towarów?

@uEdka @mdrogeria Macie racje, ale chyba się tak właśnie dzieje od dawna głównie to produkty sprzedawane jako outlet , końcówki serii i z krótką datą przydatności jak piszecie.

333piotrkim
#8 Zapaleniec#

krótka data-  ja proponuję miesiąc do końca terminu ważności/przydatności określonego na opakowaniu

wspomniałam o szeroko rozumianej "ekologii" gdyż uważam że ww produkty można by z pomocą wspomnianego filtra łatwiej znaleźć/sprzedać/kupić unikając utylizacji towarów po terminie

uEdka
#21 Demiurg#

@333piotrkim w sumie pomysł dobry 👍

ZibiK30
#18 Luminarz#

@333piotrkim A jak chcesz rozróżnić lub uregulować kwestie "daty przydatności" do "daty ważności" do spożycia lub użycia?

oznacz moderatorów