anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

nowe statusy przedmiotów

Kategorie
kupujący
kupujący 671
inne
inne 146
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
8
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
76
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
203
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
85
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
687
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
387

nowe statusy przedmiotów

zlotowinfo
#8 Zapaleniec#

zgłaszałem aukcje z działu narzędzi, ale widzę że nic to nie dało

skoro allegro sobie kompletnie nie radzi z moderacją
a sprzedający totalnie olewają oznaczanie przedmiotów jako uszkodzone

to może warto wprowadzić inny styl stanu przedmiotu:
1. nowy kompletny
2. nowy uszkodzony
3. nowy niekompletny
4. używany sprawny
5. używany uszkodzony
6. używany niekompletny

11 Komentarze
overstyle
#9 Pomysłodawca#

Z przykrością stwierdzam że coraz to częściej napotykam na niezwykle bezczelną praktykę stosowaną przez sprzedających.

W oferowanych przez siebie produktach wybierają: Stan przedmiotu "NOWY" (choć mają opcję POWYSTAWOWY), po czym nie raz w długim opisie skopiowanym ze strony producenta danego przedmiotu jest krótka wzmianka "PRODUKT POWYSTAWOWY"

 

Postanowiłem poświęcić swój czas ponieważ irytacja moja sięgnęła pułapu powyżej normy.

Oto żywy przykład, mamy tutaj dwie identyczne w 100% aukcje, PARAMETR NOWY, w opisie POWYSTAWOWY, brak prawdziwych zdjęć.

JEDYNA RÓŻNICA TO CENA. Więc zapytałem sprzedawcę o co chodzi z tą ceną. ODPOWIEDZ sprzedawcy:

"droższa ma lepszy stan 26 października 2020, 12:28"

RĘCE OPADAJĄ PONIEWAŻ TAKICH PRZYKŁADÓW MOGĘ PODAĆ DZIESIĄTKI JAK NIE SETKI DZIENNIE

https://allegro.pl/oferta/frytkownica-beztluszczowa-crzdeal-jd-kq-001-3-5l-9851742453

https://allegro.pl/oferta/frytkownica-beztluszczowa-crzdeal-jd-kq-001-3-5l-9851742579

---------------------------------------------------

Teraz jak mój i wielu naciągniętych w ten sposób osób problem choć trochę zmniejszyć?

Otóż uprzejmie proszę o dodanie blokady w opisie przedmiotu podobnej do tej gdy chcemy wpisać "odbiór osobisty", kontakt pod numerem telefonu 555-555-555, cena do negocjacji. Wpisując takie frazy w opisie aukcji nie mamy możliwości kliknięcia "WYSTAW PRZEDMIOT" dopóki nie poprawimy opisu.

Tym samym proszę o dodanie na stronie skryptu który jeżeli odczyta z kolumny stan produktu "NOWY" w opisie aukcji uniemożliwi użycia wyrazu "POWYSTAWOWY".

Proste i uciążliwe dla osób stosujących tego typu nieczyste zagrania i żerujących na tym że ludzie nie mają ani ochoty ani czasu na zabawę w odsyłanie produktu POWYSTAWOWEGO który miał być NOWY.

Dziękuję za dotrwanie do końca mojego pomysłu.

Pozdrawiam

 

nikl
#13 Ambasador#

Ja bym jeszcze dodał nie tylko "powystawowy", ale też pozycję "ze zwrotów konsumenckich". Pewnie 10% ofert rzekomo nowych przedmiotów pochodzi ze zwrotów.

overstyle
#9 Pomysłodawca#

ooo również good idea !

kurn12
#9 Pomysłodawca#

Sugeruję dodanie pewnych stanów ogólnych i technicznych które dotyczyłyby produktów zawierających części mechaniczne, mechatroniczne i elektroniczne. Takie filtry znacznie pomogłyby w znajdywaniu pożądanych przez nas przedmiotów i utrudniały oszustom ich nie uczciwe praktyki (np. wystawianie przedmiotów  z wadami/drobnymi uszkodzeniami będącymi wystawionymi w dziale używane i nowe zamiast uszkodzone, w których to działach powinny jednak znajdować się przedmioty tylko wolne od uszkodzeń)

 

[Stan ogólny:]

 

Nowy - wolny od wad technicznych i wizualnych

 

Nowy z wadą wizualną - nigdy nie używany produkt posiadający wadę wizualną wynikłeu podczas produkcji lub nie prawidłowego transportu produktu, wada nie wpływa na stan techniczny produktu

 

Nowy z brakami - produkt niepełnowartościowy nie posiadający wszystkich elementów potrzebnych do spełnienia wymogów ustalonych przez producenra, jednak wolny od wad technicznych i wizualnych

 

Używany - produkt używany mogący posiadać ślady użytkowania w postaci zarysowań, obtarć czy obić

 

Używany, uszkodzony mechanicznie - przedmiot używany posiadający pęknięcia,wgniecenia lub ubytki nie mający wpływu na jego funkcjonalność

 

 

[Stan techniczny:]

(Dotyczący tylko przedmiotów używanych lub po zwrocie)

 

W pełni sprawny wolny od wad - jak sama nazwa wskazuje produkt w pełni wartościowy

 

Sprawny z wadą -  produkt posiadający wadę techniczną nie mającej znacznego wpływu na jego użytkowanie (np. piszczące cewki, ciężej lub głośniej pracujące łożyska itp.)

 

Nieznany - stan techniczny produktu nie może zostać określony z racji nie posiadania przez sprzedającego odpowiedniego sprzętu lub/i umiejętności wymaganych do sprawdzenia sprawności sprzedawanego przedmiotu. Ewentualnie z powodu braku czasu na przetestowanie.

 

Uszkodzony, nie sprawny- produkt posiadający uszkodzenie mechaniczne lub elektroniczne uniemożliwiające jego prawidłowe funkcjonowanie

dormar18
#8 Zapaleniec#

dokladnie tak!

jak chce produkt nowy to ma byc nowy-nowy, strasznie mnie to irytuje, dlatego tez korzystam z innych serwisow/sklepow.

Lorencek
#7 Wielbiciel#

Problem z zakupem FABRYCZNIE ZAPAKOWANEGO NOWEGO SMARTFONA. Wchodząc w kategorie danego smartfona oraz używając filtra "stan nowy" bardzo ciężko jest znaleźć faktycznie nowy fabrycznie zapakowany smartfon. Zdecydowana wiekszość jest powystawowa albo posiada otwarte pudełka pod pretekstem sprawdzenia czy smartfon działa co jest zwykłą ściemą bo taki smartfon pochodzi z lombardu albo jest po zwrocie albo powystawowy. Wygląda to tak że nikt nie weryfikuje czy dany przedmiot jest wystawiony we właściwej kategorii a sprzedający celowo wprowadzają kupującego w błąd. Jeżeli widzę napis "stan nowy" spodziewam się produktu fabrycznie zapakowanego i zaplombowanego przez producenta a nie w jakimś śmiesznym "ekologicznym kartoniku". Pomysł jest taki aby ktoś zaczął weryfikować czy dany produkt jest faktycznie wystawiony we właściwej kategorii. przykład: https://allegro.pl/oferta/smartfon-samsung-galaxy-s10-dual-gw25m-czarny-10211266540 w kategorii stan nowy a w opisie outlet.

Client:58025408
#12 Orędownik#

tak, powinni dodać nową kategorię stanu - nowy, zafoliowany fabrycznie, bo te co są niewystarczą, i wtedy za błędny opis wlepiać kary od serwisu, finansowe..

Client:44052296
#21 Demiurg#

Jak masz dużo czasu możesz sam to zrobić

Oferta niezgodna z Regulaminem 

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Lorencek smartfony można sprawdzić czy był używany jeśli masz dojścia do sieci komórkowych lub gadane aby Ci powiedzieli, czy dany telefon jest już zarejestrowany w sieciach. Przed kupnem jeśli sprzedawca mówi, ze sprawdzają, poproś o jego IMEI i SN zapytaj w sieciach czy mają go w bazie.

Możesz również posprawdzać w internetowych bazach kradzionych smartfonów. Możesz tez napisać do producenta z zapytaniem kiedy telefon został wysłany do sprzedaży im dawniej tym większa możliwość ze już był używany. Jak sprzedawca coś zacznie kręcić lub ociągać się z podaniem nr imei w celu sprawdzenia to powinna Ci się włączyć lampka ostrzegawcza.

Aukcja którą wskazałeś w linku jest na pewno wprowadzaniem w błąd bo zawiera nieprawdziwe informacje. Może też nieregulaminowa z allegro, ale regulaminy to pic na wodę, tylko dla allegro jak chce coś komuś zrobić lub ktoś się upiera to na odczepnego usuwają a za chwile się ponownie pojawia 😉

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Odrzucony

@zlotowinfo dziękujemy za Twoją propozycję, ale aktualnie Sprzedający mają do dyspozycji aż 15 różnych parametrów. Wszystkie są zresztą wymienione w tym artykule. Oczywiście w zależności od kategorii, w której wystawiony jest przedmiot, dostępne wartości parametru mogą się różnić. Jednak wprowadzenie podziału, który proponujesz wprowadziłby tylko dodatkowe zamieszanie. Dodatkowo jeśli uważasz, że Sprzedający nie określają prawidłowo stanu przedmiotu, to dodanie kolejnych możliwości i wariacji np. parametru "używany" tylko pogłębiłoby nieład, a nie pomogło go uporządkować. 

oznacz moderatorów