anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Obowiązek wprowadzania faktur na allegro

Kategorie
kupujący
kupujący 893
inne
inne 176
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
72
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
65
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
195
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
106
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
996
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
508

Obowiązek wprowadzania faktur na allegro

HasztagSERVICE
#8 Zapaleniec#

Zamawiając przynajmniej kilka przedmiotów dziennie na fakturę robi się spory bałagan. Jedni wysyłają je przez e mail, inni dołączają do paczek, jeszcze inni zapominają o wystawieniu faktury. Można się w tym pogubić. Problem rozwiązał by obowiązek wprowadzania faktur na allegro. Wtedy każdy kupujący przedsiębiorca mógł by raz na miesiąc pobierać wszystkie faktury zaoszczędzając sporo czasu i nerwów. 

12 Komentarze
TATLOK
#15 Entuzjasta#

Jeśli się nie ogarnia zakupów, równie dobrze można zatrudnić asystenta zakupów 😋

Agent051
#16 Inspirator#

@HasztagSERVICE To złe miejsce na ten pomysł. To trzeba całą ustawę zmienić, żeby taki obowiązek powstał. Allegro jeszcze prawa nie ustanawia.

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Odrzucony

@HasztagSERVICE Cześć! Dzięki za Twoją propozycję, ale zgodnie z obowiązującymi przepisami to przedsiębiorca (Sprzedający) ma obowiązek wystawienia faktury. Jako serwis nie mamy możliwości zmuszenia nikogo do dodawania faktur w określony sposób. 

Katarata
#7 Wielbiciel#

Zawsze mam duży problem, jeśli chodzi o zbieranie faktur od dostawców, niektórzy wysyłają faktury fizyczne, niektórzy wysyłają e-maile, niektórzy nie wysyłają. Dlatego moja propozycja automatycznego wystawiania faktur, tak jak robi to **piiip**.Wszystko jest bardzo uproszczone.

Katarata
#7 Wielbiciel#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Czy jako kupujący mogę otrzymać pliki csv i nie muszę się tym przejmować? bo wiele firm w pełni automatyzuje ten proces

spider.apd
#8 Zapaleniec#

W tej chwili sprzedajacy nie wrzucaja faktur/paragonow do zakladem moje zakupy tylko wysylaja osobno w wiadomosciach badz poza allegro w mailach, to powoduje spory balagan, 

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Wymaga uzupełnienia

@spider.apd Dziękuję za Twoją propozycję i rozumiem co masz na myśli jako kupujący, ale jak według Ciebie mielibyśmy to kontrolować? Jedyne co możemy zrobić w tej kwestii to edukacja sprzedających, niestety nie widzę mechanizmów, które moglibyśmy wdrożyć, aby sprzedający nie przesyłali faktur w mailach, bo mają do tego prawo. 

mientek_12
#7 Wielbiciel#

Witam.
Prowadzę firmę i w dużym stopniu zaopatruję się w materiały na allegro. Zazwyczaj biorę fakturę, a że zakupów coraz więcej, to i z fakturami jest ogromny problem, gdyż w fakturach z allegro panuje ogromny nieporządek.

Czy jest możliwość, aby wprowadzić opcję uporządkowania faktur pochodzących z zakupów z allegro?
Aby do każdego zakupu byłą przyporządkowana faktura, którą będzie można pobrać otwierając listę zakupów?
Albo dodatkowa zakładka "faktury", gdzie znajdą się wszystkie faktury, które zostały przyporządkowane do moich zakupów?

Problem jest o tyle uciążliwy, że jedni sprzedawcy wysyłają fakturę tylko meilem, inni tylko papierowe, bez meila. Kolejni wysyłają i papierowe i meilowe. Oprócz faktur na skrzynce meilowej mam tysiące meili spamu z allegro (jeden zakup to kilka meili ze spamem).
Czasami się też zdarzy, że sprzedawca zapomni wyłać faktury (czy to meilem czy w paczce). Dojście do tego kto, gdzie, kiedy wystawił fakturę, czy wystawił, czy nie wystawił, znalezienie właściwej faktury... robi się z tego duży problem.

Generalnie jestem bardzo zadowolony z allegro, ale jeżeli chodzi o faktury to jest straszny bajzel i nieporządek, ciężko się w tym odnaleźć przy ilościach, jakie ja zamawiam. Czy da się z tym jakoś porządek?

W załącznikach przeszyłam przykładowe zrzuty ekranu jak to wygląda. To tylko mały ułamek tego, przez co trzeba przejsć, żeby odnaleźć właściwe faktury... (mało tego, to już są "odfiltrowane meile" w taki sposób, że pokazuje tylko te, które zawierają załącznik).
W załączniku 3 przesyłam zrzut ekranu z innego portalu handlowego B2B, gdzie również zaopatruję się w sprzęt. Jedno kliknięcie i wszystkie faktury są jak na dłoni...

allegro_1.jpgallegro_2.jpgallegro_3.jpg

 

Druga sprawa.
Czasem zamawiam jednym zakupem materiały dla różnych klientów.
Czy było by problemem wprowadzić opcję jakiegoś własnego komentarza do zakupów? 
Żeby można było rozpisać co dla kogo było kupione? 

spider.apd
#8 Zapaleniec#

W tej chwili znacza czesc sprzedajacych wysyla fakture, ale kazdy robi to w inny sposob, mail, wiadomosci allegro, drukowana przy zakupie.

 

Idealbym rozwiazaniem bylo zeby sprzedajacy byl zobowizany zalaczyl jak i taka faktura byla by dostepna po wejsciu w zakladke moje zakupy

mdrogeria
#21 Demiurg#

nie ma mowy .....VETO !!!

oznacz moderatorów