anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Obowiązkowy kod EAN - tworzenie zestawów produktów

Kategorie
kupujący
kupujący 919
inne
inne 179
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
119
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
65
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
195
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
106
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
996
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
508

Obowiązkowy kod EAN - tworzenie zestawów produktów

Novosan
#9 Pomysłodawca#

Aktualnie Allegro wymaga w większości kategorii podawania obowiązkowego kodu EAN do oferty. Problem mają sprzedawcy, którzy tworzą oferty złożone z kilku produktów różnych Producentów. Np ja sprzedaje produkty do łazienek i jak mam do wystawienia baterię (Producenta X) w zestawie z deszczownią (Producenta Y) muszę podać jeden kod EAN. Wtedy sprzedający wpisują albo kod baterii albo deszczowni i automatycznie w grupowaniu ofert nasza oferta jest wśród np samych baterii. Co skutkuje tym, że jest najdroższa ze wszystkich. Zapewne taki problem dotyczy wielu sprzedających.

Inni sprzedający  mają taki pomysł, że wykupują w GS1 kody EAN i tworzą w nich te zestawy żeby móc wystawić to na jednym kodzie EAN.

Proponuję żeby przy tworzeniu ofert Allegro stworzyło możliwość wybierania czy wystawiamy jeden produkt czy zestaw. Wtedy pojawiały by się dodatkowe okienka do wpisywania kodów EAN.

Np sprzedający klocki mógłby stworzyć ofertę zakupu dwóch zestawów klocków w dobrej cenie i w ofercie by wpisał dwa kody EAN.

3 Komentarze
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Weryfikowany

@Novosan dziękuję za Twoją propozycję. Skonsultuję z naszymi ekspertami od Katalogu produktów, jakie rozwiązanie możemy tutaj zaproponować i wrócę tutaj ze szczegółami gdy otrzymam więcej informacji na ten temat. 

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Zrealizowany

@Novosan konsultowałam Twój pomysł z naszą specjalistką od Katalogu Kasią Owczarek i mamy już rozwiązanie, które powinno rozwiązać ten problem i są nim zestawy produktowe. Wszystkie informacje jak je stworzyć znajdziesz w tym artykule, ale najlepiej będzie jeśli w takiej sytuacji stworzysz te produkty w bazie (jeśli EAN jest wymagany to musisz go podać, jeśli nie to nie), a następnie możesz połączyć je w zestaw. 

Novosan
#9 Pomysłodawca#

@_HolaOla_  Ale to wymaga wystawienia obu produktów oddzielnie na aukcjach. To nie jest rozwiązanie. Ma to być jedna połączona aukcja. Nie chce mieć sprzedaży na dwóch aukcjach. Ja mam zakupionych tyle sztuk towaru żeby to sprzedawać tylko jako zestaw.

oznacz moderatorów