anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwroty towaru od kupujących - zwrot do paczkomatu

Kategorie
kupujący
kupujący 848
inne
inne 167
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
3
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
87
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
197
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
105
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
956
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
491

Zwroty towaru od kupujących - zwrot do paczkomatu

mudol
#11 Animator#

Zastanawia mnie dlaczego jak ja wysyłam paczki do klientów paczkomatem, to zwroty mam robione przez kuriera inpost, który jest upierdliwy i dostarcza kiedy tylko jemu pasuje godzina a w 99% przypadkach akurat nikogo w domu nie ma,  a nie sprzedającemu. Dlaczego po prostu zwroty nie są robione TĄ SAMĄ METODĄ, czyli zwrot do paczkomatu, z którego się nadało? Przecież to by ułatwiło wiele spraw i mniej czasu by się traciło na jałowe telefony z kurierem zdziwionym, że ktoś jest w pracy a nie w domu.

Proponuję aby zwroty odbywały się tą samą drogą, jaką została nadana  paczka.

14 Komentarze
Client:58025408
#12 Orędownik#

a to niedawno od 7 listopada zostało zmienione  i zwroty są do miejsca gdzie nadano przesyłkę

MrMarco
#13 Ambasador#

@Client:58025408 skąd te informacje? Zwrot jest kierowany pod adres, który jest podany w zakładce "zwroty", natomiast w przypadku jeśli paczka nie zostanie odebrana z paczkomatu, to pod adres ustawiony na umowie z przewoźnikiem.

Client:58025408
#12 Orędownik#

w Menadżerze Paczek była informacja że zwroty od 7 listopada będą kierowane tam skąd przyszły, poczytaj zaktualizowany regulamin usługi Paczkomaty na stronie Inpost, dział "Zwroty"

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Client:58025408  Może dotyczy to zwykłych paczkomatów a nie Allegro. W ciągu ostatnich dni miałam 2 zwroty i obydwa przyniósł mi kurier do domu.

Client:58025408
#12 Orędownik#

Regulamin Allegro Paczkomaty mówi że zwroty są realizowane na zasadach takich jak w główym Regulaminie Usługi, nie wiem dlaczego przynosi do domu, ale było info w Menadżerze Paczek i w nowym Regulaminie na stronie Inpost ewidentnie jasno pisze, że zwroty kierowane tam skad nadano. Web capture_20-11-2022_21322_inpost.pl.jpeg

Client:58025408
#12 Orędownik#

Web capture_20-11-2022_2193_inpost.pl.jpeg

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Client:58025408  No dziwne. Ale tutaj też jest info, że zwroty płatne zgodnie z cennikiem a jednak za nieodebrane paczki Allegro nie płacimy. Sami się już chyba pogubili 😊

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Zrealizowany

@mudol dziękujemy, że podzieliłeś się z nami swoją sugestią. Konsultowałam tę kwestię z naszymi ekspertami z @InPost i tak niedawno zaszły zmiany w procesie zwrotów paczek do nadawców. Obecnie paczka jest zwracana bezpośrednio do miejsca, w którym została nadana, czyli paczka nadana w urządzenia Paczkomat wraca do maszyny, a paczki nadane w POP do Punktu, z którego je pierwotnie nadano. Powyższa zmiana nie obejmuje klientów, którzy nadają przesyłki za pośrednictwem kuriera oraz tych, którzy mają wskazany adres do ,,zwrotów” w systemie (dotyczy klientów Inpost z umową).

Jeśli więc w Twoim przypadku, nadajesz paczki przez urządzenie Paczkomat, a zwroty przynosi kurier, możesz napisać zgłoszenie na adres: pomoc@inpost.pl, aby zespół Inpost mógł zweryfikować tę sytuację i sprawdzić, dlaczego tak się dzieje. 

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@_HolaOla_  Tak swoją drogą ciekawe czy jest tutaj ktoś kto dostaje zwroty do paczkomatu. Ja dostaję na adres domowy, jutro kolejny zwrot aż sama jestem ciekawa gdzie trafi.

Od kiedy paczkomat zdrożał o złotówkę to dobieranie do smarta i zwracanie bije wszelkie rekordy 🙄

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ 

Co tutaj jest zrealizowane jak @InPost  pisze, że do paczkomatu wracają tylko nieodebrane przesyłki a zwroty po staremu na adres ? Może ustalcie jakąś jedną wersję.

oznacz moderatorów