anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Proszę o dodanie opcji List Zwykły (Ekono lub Prior) w Allegro Lokalnie

Kategorie
kupujący
kupujący 786
inne
inne 159
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
7
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
84
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
205
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
105
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
853
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
453

Proszę o dodanie opcji List Zwykły (Ekono lub Prior) w Allegro Lokalnie

Client:58025408
#12 Orędownik#

Wysyłam ludziom zakupy listem ekonomicznym bo tak najtaniej, a nie ma takiej opcji

na allegro lokalnie, tylko na zwykłym. Potrzebna jest opcja List Ekonomiczny i List Priorytetowy w metodach dostawy 

Allegro Lokalnie.

4 Komentarze
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Weryfikowany

@Client:58025408 dziękuję, że podzieliłeś się z nami swoją sugestią. Planujemy dodanie nowych metod dostawy na Allegro Lokalnie, więc przekazałam już Twoją sugestię bezpośrednio do zespołu odpowiedzialnego za ten temat. Gdy tylko dostanę więcej informacji w tej kwestii, wrócimy tutaj ze szczegółami. 

 

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Odrzucony

@Client:58025408 Otrzymałam odpowiedź, więc tak jak obiecałam, wracam do Ciebie z informacjami. W najbliższym czasie nie planujemy dodania w Allegro Lokalnie takich form przesyłek. Według rekomendacji przewoźnika tego typu formy dostawy nie powinny być wykorzystywane do przesyłki towarów, a wyłącznie do wysyłki listów. Ponadto są to przesyłki nierejestrowane, więc w przypadku problemów transakcyjnych ciężko jest udowodnić, czy przesyłka została nadana. 

Client:58025408
#12 Orędownik#

Dziękuję za odpowiedź.

Ja wysyłam i sprzedaję głównie gazety i czasopisma, czyli to ma taką samą postać fizyczną jak list, dlatego rekomendacja Poczty obejmuje również takie produkty. Taka forma przesyłki powinna być udostępioniona jak na allegro zwykłym dla firm, gdzie liczne towary jak tanie baterie, karty pamięci, śrubki, monety, karty kolekcjonerskie nadawane są listem poleconym albo ekonomicznym zwykłym w znacznym procencie. Problemy transakcyjne czyli ryzyko zaginięcia niech strony transakcji biorą na siebie, Allegro powinno pozostawić taką możliwość, bo wiele towarów jest wystarczająco tanich i małych aby wysyłać je tą najtańszą i najwygodniejszą metodą dostawy.

Poza tym allegro usunęło również teraz metody dostawy jak Orlen paczka, odbiór w punkcie żabka, poczta, ruch, automat pocztex, a moi kliencie korzystali z nich równie chętnie jak z paczkomatów, to też powinno wrócić.

_Likos_
#20 Guru#

@Client:58025408  handlujemy nasionami. Udostępnialiśmy kiedyś list zwykły nierejestrowany i uwierz mi to bardzo zla metoda, szybko z tego zrezygnowaliśmy. W tym momencie tylko z lutego reklamujemy na poczcie opóźnienia bodajże osmiu listów POLECONYCH. Własnie dzieki temu że mamy numery przesyłek i dokumenty potwierdzające że list dostarczyliśmy do placówki możemy pisac reklamacje. A kupujacy rozumieją sytuacje i póki co cierpliwie czekają.

Jesli byłby to listy zwykłe to kupujący nawet by nie mial pewności że je nadaliśmy. A poczytaj sobie co dla sprzedającego na allegro oznaczałoby osiem negatywów w miesiąc. Generalnie prawdopodobnie dla małego sprzedawcy - zawieszenie konta .

Pamietaj że choc na AL nie ma komentarzy jeśli nagle kilkunastu kupujących zglosiłoby do allegro (choćby poprzez dyskusje) że nie wysłałeś im produktu to myśle że mogłoby sie skonczyć tak samo.

Wiec  rada z naszego doświadczenia - wszystkie wysyłki z potwierdzeniem nadania

@_HolaOla_ popieram. Mysle że słuszna decyzja allegro. Listy nierejestrowane to ogromne ryzyko.

oznacz moderatorów