anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odfiltrowywanie książek pobibliotecznych

Kategorie
kupujący
kupujący 864
inne
inne 169
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
13
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
65
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
195
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
106
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
996
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
508

Odfiltrowywanie książek pobibliotecznych

Reptar_On_Ice
#9 Pomysłodawca#

W dziale "Książki i Komiksybardzo przydałoby się rozbić filtr "stan" na trzy opcje (a nie dwie jak teraz):

- nowy

- używany bez pieczątek bibliotecznych

- używany z pieczątkami bibliotecznymi

 

Można zamiast tego dodać nowy, osobny filtr "nie zawiera pieczątek bibliotecznych", ale to gorszy wariant (nie każdy zaznacza wszystko).

17 Komentarze
Nikusia555
#1 Nowicjusz#

O tak, świetny pomysł. Jestem bardzo nieszczęśliwa jak przez nieuwagę kupię książki z pieczątkami. Zwłaszcza, że niekiedy ich pochodzenie jest "niepewne".

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Reptar_On_Ice  Przecież stanów do wyboru jest 6 . A co z tymi co mają stemple prywatne i exlibrisy?  Gdzie byś je dopasował wtedy? 

Reptar_On_Ice
#9 Pomysłodawca#

Teraz jest siedem, ale kiedy o tym pisałem, było dwa. Coś się zmieniło, ale akurat nie to, o co mi chodziło. Bo nadal nie ma nic o pieczątkach. Jest opcja "po zwrocie" i "uszkodzone", ale który sprzedawca to tak zakwalifikuje? Wybiorą jak dawniej, "używane" i już. Moja propozycja, żeby informację o pieczątkach zrobić obowiązkową, jest nadal aktualna.

 

Stemple prywatne, ekslibrisy, dedykacje itp. to to samo. Zatem nie musi to być stricte "pieczątki biblioteczne", dzięki za zwrócenie uwagi i na ten aspekt. Niechby więc było po prostu "z pieczątkami".

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Wymaga uzupełnienia

Dziękuję za tę propozycję @Reptar_On_Ice, ale czy mógłbyś wyjaśnić, dlaczego ten parametr jest taki ważny i dlaczego powinniśmy go dodać? 

Reptar_On_Ice
#9 Pomysłodawca#

Książki z pieczątkami biblioteki nie da się traktować jak swoją. Taka do końca swoich dni będzie wyglądała na nieoddaną, nawet jeśli pieczątki się poprzekreśla.

Wielu sprzedawców i tak o tym informuje bez zapytania, więc chyba jest to parametr ważny nie tylko dla mnie. W tym wątku też dopisał się ktoś, kto popiera pomysł. Chodzi o to, by dało się takie książki odsiać na etapie wyszukiwania, bo tak czy siak takiej z pieczątkami nie kupię, tylko takie niekupienie zajęłoby znacznie mniej czasu.

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@_HolaOla_  Uważam, że @Reptar_On_Ice  ma słuszność. Są z pewnością osoby, dla których książka ostemplowana nie stanowi żadnego problemu, a jest np. poszukiwanym, ale w przeciwieństwie do nowego tańszym egzemplarzem, który służy im do szkoły, studiów, pracy...

Są jednak osoby, które poszukują unikatowych egzemplarzy do swojej biblioteczki/ kolekcji i pomimo, że piękne, lecz ostemplowane egzemplarze odrzucają na wstępie.

Posiadam piękne wydania książek z niemieckim pismem gotyckim i raziło by mnie, gdybym trzymała w rękach np. ponad stuletni tomik wierszy Fryderyka Schillera z opieczętowaną stroną.

Sądzę, że ten argument przemawia za wprowadzeniem postulowanego przez @Reptar_On_Ice  parametru "z pieczątkami", niezależnie, czy bibliotecznymi, imiennymi...

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Reptar_On_Ice 

Niektóre książki mają tak piękne exlibrisy i stemple tak już historyczne, że czasem aż mi żal sprzedawać. I nie ma jak wrzucić to wszystko do jednego worka - pieczątki. 

Nawet nie chce mi się komentować uzasadnienia, że książki z pieczątką nie da się traktować jak swoją 🤣

Miałam dawno temu klienta, oczywiście nie doczytał w opisie i kupił książkę ze stemplami bibliotecznymi. Po kilku dniach napisał, że nie wiedział, że mu przeszkadzają i że oddaje. Zwróciłam pieniądze a gdy za jakiś czas książkę chciałam ponownie wystawić okazało się, że pan wyrwał wszystkie kartki z pieczątkami  🤣🤣 Ot, miłośnik książek...

Nad_Pilica
#12 Orędownik#

I jeszcze:

- z pieczątkami bibliotecznymi i pieczątką "przeznaczone do sprzedaży" (można też osobno pieczątki biblioteczne bibliotek polskich i zagranicznych)

- z pieczątkami właściciela

- z pieczątkami szkół

- z autografem i dedykacją autora

- z autografem autora

- z dedykacją innej osoby

Jeszcze więcej parametrów obowiązkowych żeby sprzedającym ułatwić życie.

 

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@Kaliope_Brzeg Co innego stara książka ze starą pieczęcią, stemplem czy dedykacją, niż stara książka z nową pieczęcią, pieczątką... Jak wygląda stary egzemplarz ostemplowany nowymi pieczęciami, pieczątkami można sobie wyobrazić - okropnie.

Nie jestem kolekcjonerem książek, ale podczas studiów kupiłam sobie stare niemieckie wydania literackie wydane w gotyku, jeden mam z dedykacją - napisaną piórem i pięknym pismem.

 

 

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Nad_Pilica

Ja bym jeszcze dodała:

-ze śladami ludzkich paluchów

-bez paluchów

oznacz moderatorów