anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pilne Uporządkowanie kategorii ZEGARKI w dziale moda!

Kategorie
kupujący
kupujący 919
inne
inne 179
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
119
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
65
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
195
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
106
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
996
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
508

Pilne Uporządkowanie kategorii ZEGARKI w dziale moda!

Peonia13
#8 Zapaleniec#

Jako sprzedawcy zegarków i smartwatchy dostajemy naprwadę BARDZO CZĘSTO informacje zwrotne od klientów, że jest dla nich bardzo irytujący i przeszkadzający w zakupie bałagan jaki panuje obecnie w kategorii ZEGARKI w dziale moda.

Chodzi o fakt, że świat w ostatnim czasie się nieco zmienił i zegarki analogowe zostały pomieszane ze smartwatchami (które maja osobna kategorie w elektronice ale serwis obecnie tego nie pilnuje więc wszyscy wystawiają oferty tu i tu), z opaskami sportowymi, z pulsometrami i innymi urządzeniami typu smart. Ci którzy chcą smarta denerwują się, że muszą się przedzierać przez normalne zegarki i odwrotnie, gdyż obecnie w kategorii zegarki nie ma sposobu, żeby to sobie odfiltrować...

Przekazujemy do Allegro te opinie klientów i pilną potrzebę uporządkowania tej kategorii żeby albo wywalić smarty z zegarków tam gdzie faktycznie powinny być albo dać klientom możliwość filtrowania na wejściu w kategorię zegarki który rodzaj chcą zakupić. I jeśli decydujemy się na pozostawienie smartów w modzie to dodajmy filtry dotyczące smartów jak kompatybilność systemowa, złącza, system, funkcje, producentów typu Xiaomi, Huawei, Amazfit, Apple itd. bo tego tam teraz nie ma!!!!. (Logiczne bo smarty maja swoją kategorie w elektronice a normalne zegarki swoją w modzie!!!)

Przekazaliśmy te sugestie raz dla Allegro i otrzymaliśmy odpowiadź: granica jest zbyt płynna - nie da się odróżnić co jest zegarkiem a co smartem, dlatego nie jesteśmy w stanie nad tym zapanować. Sprawa jest naprawdę prosta:  łączy się z telefonem - smart a nie łączy to zegarek, tu nie trzeba filozofii.

Czajniki elektryczne i tradycyjne się udało oddzielić, hulajnogi teź a w tej kategorii nie umieją sobie Państwo poradzić. Domyślam się, że ogarnia to  ktoś kto zarządza całą kategorią Moda i nie ogarnia zbytnio tematu elektroniki więc Podpowiadamy: popatrzcie sobie Państwo na **piiip**s, popatrzcie na **piiip**, na **piiip** - oni umieją to uporządkować, można sobie to po prostu odgapić...

11 Komentarze
agat-ek
#9 Pomysłodawca#

Ja też pisałam kilkukrotnie w tej  sprawie bo dla każdego logicznego człowieka widać ze trzeba to rozdzielić i smartwatche nie powinny być w kategorii moda/zegarki bo maja swoje miejsce w elektronice. Zawsze sprawa kończyła się na opiekunce kategorii która odmawia  zrobienia tam porządku. Zastanawiam się czy ona nie ogarnia różnicy pomiędzy zegarkiem a smartwatchem czy ma w tym bałaganie jakiś interes... 

DavRoz
#8 Zapaleniec#

Zgadzam się z Tobą absolutnie!, Smartwatche nie powinny w ogole być w kategorii zegarki, tylko w elektronika/smartwatche. W ali (największym światowym portalu!!!)  jak wejdziesz w zegarki to masz same zegarki a smartwatche są w całkowicie innym dziale. Naprawdę dziwne, że allegro nie robi z tym prządku....

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Odrzucony

@agat-ek Dziękuję bardzo za tę propozycję, ale nasze stanowisko w tej sprawie nie zmieniło się od czasu tego wątku. Tak jak pisałam różnica pomiędzy zegarkiem, a smartwatchem jest zbyt płynna i jako serwis nie chcemy rozstrzygać, kiedy zaczyna się smartwatch, a kończy zegarek. Stąd też decyzję dotyczącą oferty oraz kategorii w jakiej się znajduje pozostawiamy Sprzedającym. 

agat-ek
#9 Pomysłodawca#

To co sie dzieje obecnie w kategorii zegarki to jest jakas masakra. Smartwatche maja swoja kategorie w elektronika/Smartwatche ale sprzedawcy nie wiadomo dlaczego wrzucają oferty tu i tu (a allegro na to pozwala) przez co w zegarkach jest STRASZNY balagan i jak ktos chce kupuc normalny, klasyczny zegarek to... idzie go kupić gdzie indziej bo tu go nie znajdzie... Wszystkie duze serwisy jak ama.on czy alie.press maja to uporzadkowane a tylko tu taki bur.el jest.

Peonia13
#8 Zapaleniec#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ Piszecie, że różnica pomiędzy zegarkiem, a smartwatchem jest zbyt płynna i jako serwis nie chcemy rozstrzygać, kiedy zaczyna się smartwatch, a kończy zegarek. To wystarczy podpatrzeć większe serwisy: **piiip** umie, **piiip**s potrafi, nawet w **piiip** wiedzą czym różni się smartwatch od zegarka. a w allegro nie potrafią i zezwalają na taki burdel w kategorii zegarki że klienci nie mogą kupić normalnego zegarka już. Podpowiem Wam bo to proste: łączy się z telefonem to smartwatch, nie łączy - zegarek. 

TAYMA
#8 Zapaleniec#

Nie ma dnia, żebyśmy nie wysłuchiwali narzekań od klientów jaki to bałagan jest w kategorii zegarki, jak są sfrustrowani, że nie jest to uporządkowane i jak trudno się im przegląda i znajduje to co chcą w tej kategorii. Kolejny raz poodnosimy ten ważny temat - wszystkie inne duże serwisy globalne mają to uporządkowane - w zegarkach sa zegarki, w smartwatchach sa smartwache. Tu kliencie którzy nie sa zainteresowani smartem naprawdę mają pod górkę bo od pewnego czasu zaczęto wciskać te urządzenia w kategorie która nie jest do tego przygotowana (nie ma odpowiednich kategorii, parametrów, producentow, filtrów itd) a serwis na ten bałagan przyzwala.

DavRoz
#8 Zapaleniec#

W kategorii ZEGARKI jest obecnie mix klasycznych zegarków oraz smartwatchy. Dla osob ktore chcą kupic smartwatch jest osobna kategoria: elektronika-smartwatche, a ludzie ktorzy chca kupic zwykly zegarek maja sytuacje utrudniona bo kategorii Moda-zegarki jest mix wszystkiego. Dodatkowo nie ma podstawowego filtra ktory by to poradzadkowal - tzn. zaznaczam czy w listingu chce widziec smartwatche czy nie. W wiekszosci duzych platform czyli konkurencji allegro jest to jasno uporzadkowane i w kategorii zegarki sa tylko zegarki a smartwatche sa w smartwatchach.

Mac20ek00
#13 Ambasador#

Wprowadź sobie słownik do użytku, może to coś pomoże 😉

TAYMA
#8 Zapaleniec#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_  mowicie, że różnica pomiędzy zegarkiem, a smartwatchem jest zbyt płynna i jako serwis nie chcemy rozstrzygać, kiedy zaczyna się smartwatch, a kończy zegarek. Wystarczy spojrzeć na Am.zon.pl - jeśli na każdym kroku pokazujecie nam ich cene, żeby się dorównać to również moglibyście zrobić porządek w tej kategorii. Nie ma tygodnia, żeby klienci nam nie narzekali na bałagan w tej kategorii. 

 

Po wpisaniu ZEGAREK MESKI w Am.zon dostajemy taki wynik:

Zrzut ekranu 2023-01-23 192851.png

 

A po wspianiu w Allegro taki:

Zrzut ekranu 2023-01-23 192959.png

 

Po wpisaniu w Am.zon ZEGAREK DAMSKI mamy taki wynik:

Zrzut ekranu 2023-01-23 193148.png

A w allegro taki:

 

Zrzut ekranu 2023-01-23 193210.png

Naprawdę czas bazaru na Allegro powinien się już dawno skończyć, tymbardziej, że chcecie iść na inne rynki. Taka prezentacja produktu i porządek w danej kategorii to standard dla poważnych serwisów

DavRoz
#8 Zapaleniec#

"Tak jak pisałam różnica pomiędzy zegarkiem, a smartwatchem jest zbyt płynna i jako serwis nie chcemy rozstrzygać, kiedy zaczyna się smartwatch, a kończy zegarek" - tak jak pisała Wam poprzedniczka. Wystarczy popatrzec na Amaz-zon, Kauf-lan, Otto, Emag - na jakikolwiek cywilizowany Marketplace nie spojrzysz to są tam inteligetni ludzie którzy potrafią odróżnić tradycyjny zegarek od smartwatcha. Nadal większa połowa ludzkości kupuje zegarki i chcieliby mieć kategorie z samymi zegarkami. U Was - nie dość, że sama prezentacja produktu pozostawia wiele do życzenia to bałagan w tym dziale jest taki, że jako wielki miłośnik zegarków nawet tam nie zaglądam. Patrze od czasu do czasu czy jest zrobiony porządek ale jak widze ze Tradycyjnych zegarków w dziale zegarki jest może 10% to od razu ide do Ama-zon gdzie naprawde z przyjemnością się je ogląda. Nie dosc, że są prezentowane w sposob przejrzysty, to zegarki sa tam gdzie pisze zegarki a elektronika tam gdzie elektronika.  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów