anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pilne Uporządkowanie kategorii ZEGARKI w dziale moda!

Kategorie
kupujący
kupujący 560
inne
inne 114
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
23
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
62
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
160
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
71
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
510
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
296

Pilne Uporządkowanie kategorii ZEGARKI w dziale moda!

Peonia13
#8 Zapaleniec#

Jako sprzedawcy zegarków i smartwatchy dostajemy naprwadę BARDZO CZĘSTO informacje zwrotne od klientów, że jest dla nich bardzo irytujący i przeszkadzający w zakupie bałagan jaki panuje obecnie w kategorii ZEGARKI w dziale moda.

Chodzi o fakt, że świat w ostatnim czasie się nieco zmienił i zegarki analogowe zostały pomieszane ze smartwatchami (które maja osobna kategorie w elektronice ale serwis obecnie tego nie pilnuje więc wszyscy wystawiają oferty tu i tu), z opaskami sportowymi, z pulsometrami i innymi urządzeniami typu smart. Ci którzy chcą smarta denerwują się, że muszą się przedzierać przez normalne zegarki i odwrotnie, gdyż obecnie w kategorii zegarki nie ma sposobu, żeby to sobie odfiltrować...

Przekazujemy do Allegro te opinie klientów i pilną potrzebę uporządkowania tej kategorii żeby albo wywalić smarty z zegarków tam gdzie faktycznie powinny być albo dać klientom możliwość filtrowania na wejściu w kategorię zegarki który rodzaj chcą zakupić. I jeśli decydujemy się na pozostawienie smartów w modzie to dodajmy filtry dotyczące smartów jak kompatybilność systemowa, złącza, system, funkcje, producentów typu Xiaomi, Huawei, Amazfit, Apple itd. bo tego tam teraz nie ma!!!!. (Logiczne bo smarty maja swoją kategorie w elektronice a normalne zegarki swoją w modzie!!!)

Przekazaliśmy te sugestie raz dla Allegro i otrzymaliśmy odpowiadź: granica jest zbyt płynna - nie da się odróżnić co jest zegarkiem a co smartem, dlatego nie jesteśmy w stanie nad tym zapanować. Sprawa jest naprawdę prosta:  łączy się z telefonem - smart a nie łączy to zegarek, tu nie trzeba filozofii.

Czajniki elektryczne i tradycyjne się udało oddzielić, hulajnogi teź a w tej kategorii nie umieją sobie Państwo poradzić. Domyślam się, że ogarnia to  ktoś kto zarządza całą kategorią Moda i nie ogarnia zbytnio tematu elektroniki więc Podpowiadamy: popatrzcie sobie Państwo na **piiip**s, popatrzcie na **piiip**, na **piiip** - oni umieją to uporządkować, można sobie to po prostu odgapić...

6 Komentarze
agat-ek
#9 Pomysłodawca#

Ja też pisałam kilkukrotnie w tej  sprawie bo dla każdego logicznego człowieka widać ze trzeba to rozdzielić i smartwatche nie powinny być w kategorii moda/zegarki bo maja swoje miejsce w elektronice. Zawsze sprawa kończyła się na opiekunce kategorii która odmawia  zrobienia tam porządku. Zastanawiam się czy ona nie ogarnia różnicy pomiędzy zegarkiem a smartwatchem czy ma w tym bałaganie jakiś interes... 

DavRoz
#7 Wielbiciel#

Zgadzam się z Tobą absolutnie!, Smartwatche nie powinny w ogole być w kategorii zegarki, tylko w elektronika/smartwatche. W ali (największym światowym portalu!!!)  jak wejdziesz w zegarki to masz same zegarki a smartwatche są w całkowicie innym dziale. Naprawdę dziwne, że allegro nie robi z tym prządku....

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Odrzucony

@agat-ek Dziękuję bardzo za tę propozycję, ale nasze stanowisko w tej sprawie nie zmieniło się od czasu tego wątku. Tak jak pisałam różnica pomiędzy zegarkiem, a smartwatchem jest zbyt płynna i jako serwis nie chcemy rozstrzygać, kiedy zaczyna się smartwatch, a kończy zegarek. Stąd też decyzję dotyczącą oferty oraz kategorii w jakiej się znajduje pozostawiamy Sprzedającym. 

agat-ek
#9 Pomysłodawca#

To co sie dzieje obecnie w kategorii zegarki to jest jakas masakra. Smartwatche maja swoja kategorie w elektronika/Smartwatche ale sprzedawcy nie wiadomo dlaczego wrzucają oferty tu i tu (a allegro na to pozwala) przez co w zegarkach jest STRASZNY balagan i jak ktos chce kupuc normalny, klasyczny zegarek to... idzie go kupić gdzie indziej bo tu go nie znajdzie... Wszystkie duze serwisy jak ama.on czy alie.press maja to uporzadkowane a tylko tu taki bur.el jest.

Peonia13
#8 Zapaleniec#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ Piszecie, że różnica pomiędzy zegarkiem, a smartwatchem jest zbyt płynna i jako serwis nie chcemy rozstrzygać, kiedy zaczyna się smartwatch, a kończy zegarek. To wystarczy podpatrzeć większe serwisy: **piiip** umie, **piiip**s potrafi, nawet w **piiip** wiedzą czym różni się smartwatch od zegarka. a w allegro nie potrafią i zezwalają na taki burdel w kategorii zegarki że klienci nie mogą kupić normalnego zegarka już. Podpowiem Wam bo to proste: łączy się z telefonem to smartwatch, nie łączy - zegarek. 

tayma
#7 Wielbiciel#

Nie ma dnia, żebyśmy nie wysłuchiwali narzekań od klientów jaki to bałagan jest w kategorii zegarki, jak są sfrustrowani, że nie jest to uporządkowane i jak trudno się im przegląda i znajduje to co chcą w tej kategorii. Kolejny raz poodnosimy ten ważny temat - wszystkie inne duże serwisy globalne mają to uporządkowane - w zegarkach sa zegarki, w smartwatchach sa smartwache. Tu kliencie którzy nie sa zainteresowani smartem naprawdę mają pod górkę bo od pewnego czasu zaczęto wciskać te urządzenia w kategorie która nie jest do tego przygotowana (nie ma odpowiednich kategorii, parametrów, producentow, filtrów itd) a serwis na ten bałagan przyzwala.

oznacz moderatorów