anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Raport wpłat dla kupującego.

Kategorie
Kupujący
Kupujący 330
Inne
Inne 82
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
69
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
76
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
99
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
58
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
282
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
177

Raport wpłat dla kupującego.

interduo
#7 Wielbiciel#

Wpłacając jednym przelewem za wiele produktów jest problem z powiązaniem wpłaty z konkretnymi zakupami.

Jeśli wykonamy w danym dniu kilkanaście zakupów połączonych po kilka to trzeba wykonać sporo ręcznej pracy, żeby powiązać pojedynczy przelew z konkretnymi fakturami za zakupy. 

Aktualnie żeby to zrobić, trzeba po pierwsze namierzyć aukcje z danego dnia, następnie przeklikiwać się przez zakupy, klikać w szczegóły każdego zakupu i sprawdzać, z którą płatnością jest powiązany.

Byłoby super, gdyby była możliwość pobrania tekstowego raportu:

data;identyfikator_platnosci;kwota_wplaty_laczna;numer_aukcji;kwota_zakupu;login_sprzedawcy;nazwa_firmy_sprzedawcy;NIP_sprzedawcy

 

 

 

2 Komentarze
_HolaOla_
Moderator
Moderator
Status zmieniony na: Wymaga uzupełnienia

@interduo dziękuję za Twoją propozycję, ale czy możesz wyjaśnić, w jakim celu, jako Kupujący, potrzebujesz takich raportów? 

interduo
#7 Wielbiciel#

Zakupów dokonuję jako firma i potrzebuję sprawdzać czy mam w swoim systemie faktury do wszystkich zakupów dokonanych na allegro.

Ponieważ sprzedawcy przesyłają je w różny sposób - jedni mailem, inni w pudełku z towarem, jeszcze inni wystawiają w systemie allegro, to jest kilka miejsc, gdzie taka faktura może mi zaginąć.

Na podstawie historii operacji z konta bankowego, jestem w stanie zidentyfikować, które płatności dotyczyły towaru z allegro i powiązać płatności z fakturami w swoim wewnętrznym systemie. Zautomatyzowałem sobie ten proces w znacznym stopniu. Jednak w przypadku łączonych płatności allegro, nie mogę wykonać automatycznego wiązania, która płatność dotyczyła, których zakupów.

Muszę wykonywać to ręcznie, przegrzebując się przez zakupy. W przypadku dużej ilości zakupów jednego dnia, proces jest czasochłonny gdyż w panelu nie ma nigdzie dostępnej listy wpłat z powiązanymi z nimi zakupami.  Jest tylko informacja o kwocie płatności pod każdym zakupem.

oznacz moderatorów