anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Rezygnacja z przymusowych przewoźników do Smart

Kategorie
kupujący
kupujący 786
inne
inne 159
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
7
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
84
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
205
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
105
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
853
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
453

Rezygnacja z przymusowych przewoźników do Smart

kostas11
#21 Demiurg#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  zrezygnujcie z obowiązku więcej niż jeden kurier i punk zostawiając wybór sprzedawcy, nie jesteście stroną transakcji ( sami piszecie że za transakcję i dostawę odpowiada w całości sprzedawca ) i zmuszanie do niekompetentnych przewoźników podchodzi pod monopol 😞 U konkurencji mogę  dać jednego i mam darmową dostawę.

Jak wiecie wielu sprzedawców nie udostępniło przez co przedłużyliście czas na dodanie stosu przewoźników, pomyśleliście też o kupujących co mają smarta a potem okaże się że nie mają gdzie kupować z darmową wysyłką ?

14 Komentarze
drekenzes
#12 Orędownik#

Brakuje kurierów, a ci dla "dobra kupujących" chcą więcej obowiązkowych przewoźników. Nikt tego nie będzie odbierał i dostarczał na czas, tylko pogorszy się jakość usług.  Ostatecznie stracą wszyscy. Jak jest ciężko to Allegro już powinno wiedzieć na podstawie doświadczeń z Allegro One, bo sami mogą sobie teraz sprawdzić jak to wygląda od środka.

mdrogeria
#21 Demiurg#

Gro sprzedawców zrezygnuje za smarta , posypią się negatywy ,, bo sprzedawca nie daje smarta ,, a allegro odpisze nam ,, przecież dajemy Wam możliwość włączenia , za One posypią się negatywy , a będzie tego bo monetki kuszą , UPS polegnie bo juz nie daje rady i siłą rzeczy sporo sprzedawców straci smarta za jakość , klient się wykruszy , za klientami odejdą sprzedawcy  , spadną przychody z subskrypcji  ,prowizji już się nie da windować .

Taki ot... będzie koniec flagowego produktu allegro i ostatecznie całego tego bajzlu .

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Odrzucony

@kostas11 owszem pomyśleliśmy, ale cały czas pracujemy nad tym, aby proces dostawy zamówień był dogodny zarówno dla Was jak i kupujących.  Jako sprzedający możecie wybierać  wśród kilkunastu metod dostawy, tak aby wybrać je zgodnie z Waszymi preferencjami i warunkami lokalnymi, takimi jak odległość do punktów nadania przesyłek. Ale nie możemy zapominać, że klienci korzystający ze Smarta oczekują od nas możliwości wyboru co najmniej kilku sposobów dostaw, a różnorodność metod dostaw na ofercie wpływa na doświadczenie kupujących, więc nie, na tę chwilę, nie planujemy rezygnacji z tego wymogu. 

maxzuczek
#9 Pomysłodawca#

Proponuję wprowadzić odbiór osobisty w niedzielę - dużo osób po wyjściu z kościoła w drodze do domu mogło by odebrać przesyłki. Pseudo experci jeszcze nad tym nie pomyśleli ???? 

kostas11
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ chodziło mi głównie o przymus Allegro One Box Punk 🙂 a wcale Allegro nie myślicie o sprzedawcach, zapominacie o małych sprzedawcach co mają kilka paczek i jak mają dać 3 - 4 przewoźników ? gdzie ta wasza ekologia ? jak mają zamówić kuriera po paczki jak bez opłat jest powyżej 5 paczek ? Ktoś tego nie przemyślał ale zobaczymy co będzie 25 października 😄 

Ps. w Szczecinie jak wiesz brak automatów 😞 

Zmieńcie zapis w ofertach "Odpowiedzialność za wykonanie umowy sprzedaży i wysyłkę ponosi w całości sprzedający."

Bo nie możemy odpowiadać za coś, na co nie mamy wpływu czytaj Allegro One Box Punk 

az1rael
#21 Demiurg#

@kostas11 a powiedz no ty mi jakby np u ciebie najlepiej hulał inpost to czy negocjując ceny w inpost i przekierowując paczki tylk oprzez inpost idąc w ilość dałbyś radę dać darmową dostawę w swoich ofertach np powyżej limitu smarta paczkomat? zwrot płatny skończyłoby się dobieranie dla darmowej dostawy i zwracanie a może jeszcze by się z ceny zeszło? i było poniżej cen ze smartem allegro plus gratis darmowa dostawa.

kostas11
#21 Demiurg#

@az1rael tu na allegro jest konflikt interesów 😞  allegro walczy o klientów z innymi portalami naszym kosztem a my zasuwamy za miskę ryżu, nie mam zamiaru kombinować i robić darmowych dostaw ala smart kombinując z dostawami czy doliczaniem tego do towaru bo to do niczego nie prowadzi 😞  dalej będą brać na styk i robić zamówienia co kilka dni 😞 w sklepie mam zamówienia po kilkaset złotych a na allegro byle złapać się w smarcie, doprać i zwrócić 😞 Szkoda czasu, lepiej poświęcić to na rozwój własnej platformy 🙂

Po za tym wszystko co robimy i wkładamy tu pracę to rozwijamy Allegro które nas wyżmie i wypluje 🙂

az1rael
#21 Demiurg#

@kostas11 najlepszy konflikt interesów to ja widze w zestawieniu onebox usługa allegro wpychany na siłę przez allegro do wysyłek coś w stylu ograniczyliśmy ci tak wybór by była to jedyna słuszna opcja i to się chyba nadaje do uokiku, a i druga rzecz jak można kupującego tak w wała robić z usługa onebox gdzie ta z przyspieszoną płatną dostawą w teorii na dzisiaj jest za 2 dni robocze od odebrania paczki czyli jak już kurier łaskawie odbierze leżaki paczkomatowe

rozik2
#11 Animator#

Wciskanie na siłę Allegro One ma na celu ograniczenie Inpost. Po co komuś płacić, jak można samemu zbudować spedycję? Szkoda tylko, że przed Allegro One bardzo długa droga by sprostać wymaganiom odbiorców i chociaż w promilu zbliżyć się do giganta takiego jak Inpsot z rzetelnością, szybkością, dostępnością i elastycznością.

Gromy niezadowolonych Klientów za usługę Allegro One i jej rzetelność spadną na Sprzedawców, ale oberwie się też samemu Allegro. Szkoda, że bardziej ucierpi Sprzedawca, który nie ma wyboru i musi to dziadostwo włączyć tylko po to, by mieć Smart dla swoich Klientów.

Wiem, że wiele sklepów zrezygnuje ze Smarta przez tą okrutną zmianę. Pytanie, jak to się odbije na samym Allegro, bo jak to mówił premier - Jest to miecz obosieczny.

igolek
#9 Pomysłodawca#

Dołączę się.

Jako kupujący nie wybiorę n.p. GLS niezależnie od tego, za jakie pieniądze będzie przesyłka. Możecie mi dopłacać, a ja nie! Mam tragiczne doświadczenia z kurierami tej firmy. Unikam jeszcze paru firm bo nie chce mi się wojować żeby dostarczyli na miejsce. Nie wybiorę też One choćby działało idealnie, dwadzieścia kilometrów do najbliższego punktu. Może w letni chłodny, suchy dzień, w wolnej chwili, rowerem dla sportu ale trudno o takie dni i wolny czas.

Z paczkomatem mam podobnie, choć bliżej - 10 km.
Do kompletu dodajmy, że najlepsi sprzedawcy i najlepsze ceny zwykle nie obejmują smarta (jak dotąd), a ja jestem odporny na marketing w stylu "zaoszczędził byś...". Wolę zapłacić pełną kwotę za przesyłkę i mieć wolny wybór.

Jako sprzedawca (prywatny na Lokalnie) w życiu nie zgodzę się na Smart, odejdę, a nie będę w tym brał udziału.
Argumenty, jak wyżej, daleko do punktów, trudno przekonać kurierów żeby przyjechali (waląc wprost: zadupie, dawna leśniczówka i do tego adres od czapy), a ten, który przyjeżdża nie jest "smartowy".

W ogóle całą kampanię uważam za opłacalną tylko dla Allegro, pozostali na tym tracą. 
Przepraszam ale takie mam zdanie.

oznacz moderatorów