anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Rozdzielenie informacji o stanie technicznym i wizualnym

Kategorie
kupujący
kupujący 920
inne
inne 180
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
123
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
65
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
195
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
106
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
996
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
508

Rozdzielenie informacji o stanie technicznym i wizualnym

golf-x
#9 Pomysłodawca#

Jak zgłosić do allegro propozycję wprowadzenia rozdzielenia opisu STAN na

Stan wizualny : nowy/używany/znikome ślady używania/ (być może jeszcze powystawowy/zwrot konsumencki)

Stan techniczny : sprawny / uszkodzony / działający z defektem / na części

ewentualnie inne wasze propozycje, ale takie aby nie dawały sprzedającym możliwości wprowadzania nas w błąd opisem.

9 Komentarze
serwis-texas
#20 Guru#

Właśnie to zrobiłeś 🙂

Ziolko39
#21 Demiurg#

To co piszę to tylko przykład

Zaznaczenie "znikome ślady użytkowania" też może być mylące > na wszystko patrzymy z subiektywnego punktu widzenia > dla mnie jako sprzedającego 3 ryski na przedmiocie są "znikomymi śladami użytkowania" > ale dla roszczeniowego kupującego może to być o jedną ryskę za dużo > i już będzie zgłaszał problem.

Mnożenie parametrów jest bez sensu > zaraz się zaczną domagania > dodajcie jeszcze ze 20 różnych obowiązkowych parametrów > bo "ja tak uważam"

golf-x
#9 Pomysłodawca#

@Ziolko39To opisz używane i nie będziesz miał problemu.

Dla mnie natomiast jako kupującego jest mega wnerwiające że ktoś sprzedaje sprzęt uszkodzony jako używany, bo jego zdaniem był używany zanim się uszkodził. A jest ZASADNICZA różnica pomiędzy uszkodzonym a używanym, nie sądzisz ? Poza tym jeżeli jesteś uczciwym sprzedawcą to po prostu zamieścisz zdjęcie rysy i nikt nie będzie miał o to do Ciebie pretensji.

Dodatkowo absolutnie nie jest to mnożenie parametrów, tylko rozróżnienie stanu wizualnego od technicznego.

Jak coś jest NOWE to jest NOWE i tyle, a jak jest USZKODZONE to jest uszkodzone. Co nie przeszkadza aby było nowe i uszkodzone jednocześnie. Ale masz rację można zostawić tylko nowe lub używane, bez "znikome ślady używania". Ciekawe tylko ilu "uczciwych" sprzedających będzie skłonnych zaznaczyć używany w przypadku kilku rysek a ilu bezczelnie napisze "nowy".

Ziolko39
#21 Demiurg#

@golf-x Moje opisy są na tyle dokładne, aby było wszystko wiadomo > bez dodatkowych parametrów i przekłamań w opisie.

Jak piszę "nowy" to jest nowy, rozpakowany tylko w celu kontroli i zrobienia zdjęć > a jak "używany" to używany, ale sprawny > "uszkodzony" to wiadomo, że coś mu jest > jest to opisane w aukcji

A co Ci daje ten dodatkowy parametr "stan wizualny" czy "stan techniczny" > tylko dodatkowe pola do wypełnienia > jak ktoś będzie chciał to zazna czy "stan techniczny bardzo dobry", a w opisie i tak może być co innego. Jak będzie chciał to zaznaczy na +, a sprzeda uszkodzony

Choćby było 100 parametrów opisujących stan > to i tak nie masz wpływu na opisy nieuczciwych sprzedających

golf-x
#9 Pomysłodawca#

Owszem, masz rację, ale wtedy zgłaszam taką ofertę jako niezgodną z regulaminem, bo jest czarno na białym, że ktoś ordynarnie i bezczelnie w kulki sobie leci. A teraz to może się wykręcać że przecież zaznaczył zgodnie z prawdą "używane". A mnie naprawdę męczy przeglądanie 500 ofert zamiast 50 bo jakieś matołki ciągle wrzucają sprzęt uszkodzony z opisem używany.

Ziolko39
#21 Demiurg#

Moim zdaniem bez sensu, ale niech Allegro rozstrzygnie. @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Odrzucony

@golf-x bardzo dziękuję za Twoją propozycję, ale w tej kwestii zgadzam się w pełni z opinią @Ziolko39, że taki podział wprowadziły by tylko dodatkową drogę do własnej interpretacji parametru stan dla obu stron, zarówno dla kupujących jak i sprzedających. W najbliższym czasie nie planujemy dodania dodatkowych opcji czy podziału, ale pracujemy nad rozwojem tych, które już funkcjonują i tak np.  parametr stan wyświetlamy teraz na liście ofert danego produktu w aplikacjach i wersji mobilnej Allegro: 

Zrzut ekranu 2023-06-21 o 11.21.11.png

golf-x
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję za odpowiedź, ale najwyraźniej gdzieś się nie zrozumieliśmy. Wprowadzenie oznaczenia czy sprzęt jest sprawny czy uszkodzony i wydzielenie tego z opisu (nowy/używany/uszkodzony) właśnie rozwiewa kwestie interpretacji.

To właśnie przy obecnym systemie, są wątpliwości jak oznaczyć dany przedmiot i otwarta droga do nadużyć z uwagi na różny sposób interpretacji.

Znalazło się miejsce i czas na to aby wprowadzać kategorie czy odnowione przez producenta czy przez sprzedającego (gdzie ilość ogłoszeń których to dotyczy jest znikoma) a nie ma miejsca na to aby określić czy rzecz jest sprawna czy uszkodzona (co tyczy się 90% ogłoszeń)

Oto obecny filtr i drugi przeze mnie proponowany: czy nie jest prostszy i czytelniejszy ? a jednocześnie daje więcej możliwości kupującym przy filtrowaniu i nie ogranicza sprzedających do wyboru jednej możliwości.

Przepraszam za kolokwialne określenie ale "**piiip**oły" takie jak "przepakowane", "niepełny komplet" i przez kogo odnowione to można bez problemu zawrzeć w opisie a nie w kategorii filtrowania ! Natomiast bez znaczenia czy sprzedaję sweterek, buty, perfumy, samochód, karmę dla psa, gry, narzędzia i cokolwiek tak jeszcze jest (poza nielicznymi może wyjątkami) jest albo sprawne czyli w 100% użyteczne, albo uszkodzone w jakiś sposób: sweter jest przypalony, zamek błyskawiczny czy inny rzep urwany, flakon z perfumami uszkodzony lub pęknięty korek lub cokolwiek innego, worek z karmą lub puszkami pogniecione lub rozdarte. Być może jest taka kategoria której to nie dotyczy. Ale taki podział dotyczy chyba wszystkich rzeczy. Dodatkowo mogą występować kombinacje których poszukują kupujący a sprzedającym też da to większą możliwość ukierunkowania swojej oferty.

Oto JEDEN prosty przykład:

Sprzedając uszkodzoną konsolę do gier mogę zaznaczyć że jest używana i dać w opisie małymi literkami że uszkodzona i może ktoś ją kupi a potem dostanę negatywa. ALE mogę też zaznaczyć że jest uszkodzona, wtedy tą ofertą będą się raczej interesowali ludzie którzy chcą kupić coś taniej z nadzieją że uda im się to naprawić. Ale są też firmy/serwisy które wyprzedają uszkodzony sprzęt który jest czasami zdekompletowany i nie nadaje się do naprawy bo brakuje w nim elementów, ALE TA oferta nie jest dla tych co chcą coś naprawić tylko dla innych serwisów które poszukują rzeczy na części. Przy obecnym filtrze ciężko jest wyfiltrować to czego się szuka. Tym bardziej, że nic nie stoi na przeszkodzie aby NOWY sprzęt który jechał do klienta został uszkodzony w transporcie i jest wystawiony do sprzedania jako NOWY ale USZKODZONY lub nawet bardziej NA CZĘŚCI, bo raczej nikt go nie będzie naprawiał (przy pękniętej matrycy) tylko kupi go dla sprawnej elektroniki. Obecny filtr zupełnie nie daje takich możliwości. NA KONIEC (od czego zaczęła się dyskusja), jeżeli sprzedający ma zaznaczyć czy sprzedawana rzecz jest sprawna czy uszkodzona, ma mniej wątpliwości i miejsca do interpretacji niż w przypadku obecnego filtra. Mam nadzieję ze dokładnie wytłumaczyłem o co mi chodzi.

ProponowanyProponowany

 

ObecnyObecny

 

 

 

golf-x
#9 Pomysłodawca#

Zapomniałem oznaczyć moderatorów a nie mogę tego zrobić edytując więc robię to tutaj  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów