anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Rozliczenia z allegro

Kategorie
kupujący
kupujący 843
inne
inne 166
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
6
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
85
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
196
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
102
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
949
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
487

Rozliczenia z allegro

srobert8
#8 Zapaleniec#

Jakiś czas temu sprzedałem na allegro lokalnie kilka niepotrzebnych produktów. Została za tą sprzedaż naliczona prowizja - raptem około 10zł. Mój błąd - zapomniałem to rozliczyć.

Uważam, że to strasznie słabe, że taką sumę przekazujecie do firmy windykacyjnej. Wystarczyłoby jakieś wyświetlenie czerwonego komunikatu, że mam zaległość i powinienem ją rozliczyć (jak bym coś takiego zobaczył to od razu bym zapłacił - zakupy na allegro robię nawet kilka razy w tygodniu).

Druga okropnie słaba rzecz to, że po przekazaniu sprawy firmie windykacyjnej nie blokujecie rozliczenia w aplikacji allegro. Widząc kontakt od firmy windykacyjnej wszedłem od razu na allegro i uregulowałem zaległość, ale okazało się, że firma windykacyjna nalicza odsetki, których nie ma uwzględnionych w aplikacji allegro. Firma windykacyjna nie raczy odpowiedzieć na maila i wyjaśnić sprawy. Przez co można albo nadmiarowo zapłacić jej całość lub zapłacić tylko różnicę ryzykując za pewne nieprzyjemności.

Allegro DOPRACUJCIE TO!!! @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

12 Komentarze
kostas11
#21 Demiurg#

@srobert8 a nie lepiej opłacić od razu po mailu na koniec miesiąca, przecież to raptem 10 zł uważam że to strasznie słabe nie płacić na bieżąco swoich rachunków, na pewno były wcześniej prośby mailowe o uregulowanie a skoro robisz zakupy kilka razy w tygodniu to zapewne maile o zaległości też były 😄

srobert8
#8 Zapaleniec#

@kostas11 Prośby może były, ale robię kilkadziesiąt zakupów na miesiąc. Co generuje kilkaset automatycznych maili z allegro, które trafiają do oddzielnego folderu i szczerze mówiąc nie czytam tego. Sprzedaje coś niepotrzebnego raz na 5 lat i po prostu wyleciała mi ta opłata z głowy. Jako programista zawsze dążę do tego, żeby system był w każdym aspekcie user friendly. Wg mnie w tym aspekcie allegro mogłoby coś dopracować. Po to m.in. chyba jest to forum, czyż nie

Ziolko39
#21 Demiurg#

No niestety, ale to "na własne życzenie" Sam napisałeś "które trafiają do oddzielnego folderu i szczerze mówiąc nie czytam tego" Allegro na początku m-ca przysyła maila z prośbą o spłatę. Pewnie wysłali Ci kilka upomnień i ostrzeżenie o przekazaniu sprawy do windykacji, skoro nie regowałeś. Firma windykacyjna ma też telefony, spróbuj się dodzwonić. Naj prawdopodobnie będziesz musiał zapłacić firmie tylko odsetki po przedstawieniu dowodu wpłaty do Allegro zaległości, albo Allego ci odda wpłatę i do firmy wpłacisz zaległość+odsetki.

srobert8
#8 Zapaleniec#

@Ziolko39tak zgadzam się, że mogłem tego uniknąć i jest to moja odpowiedzialność, ale taki komunikat przy wejściu w aplikację allegro pewnie by "wykosił" znaczną część takich mini zaległości. Oprogramowanie czegoś takiego nie jest wielkim wyzwaniem.

Ziolko39
#21 Demiurg#

Nie, nie jest. Ale po to są wysyłane maile, żeby je czytać. Zresztą wystarczą same tytuły maili i wtedy czytać tylko te ważne. Resztę można ignorować.

Client:47314381
#9 Pomysłodawca#

Programiści!!! Żyją w swoim cyber świecie, do wszystkiego potrzebują komputerków, aplikacji, e-komunikatów, bo bez tego nie ogarniają rzeczywistości. A od czego masz łeb? Wysil czasem mózgownicę i użyj SWOJEJ pamięci.

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Odrzucony

@srobert8 dziękuję za Twoją opinię, ale mailowe przypomienia o zadłużeniu otrzymałeś przynajmniej trzykrotnie: 1, 16 oraz 22 dnia miesiąca. Swoje należności  w stosunku do Allegro możesz też sprawdzić w każdej chwili, po zalogowaniu się na konto, w zakładce Rozliczenia z Allegro. Jeśli chodzi natomiast o blokadę kwoty należności, to w chwili przekazania sprawy, zarówno kwota zobowiązania jak i prawa oraz obowiązki z nią związane przechodzą na firmę windykacyjną, więc tutaj już nie mamy wpływu na sposób działania, bo to od podmiotu zewnętrznego należy decyzja w jaki sposób ściąga należności. 

srobert8
#8 Zapaleniec#

@_HolaOla_skoro to przechodzi na firmę windykacyjną i nie macie nad tym kontroli to czemu zostawiacie możliwość spłaty przez aplikację? BARDZO NIEPROFESJONALNE podejście w tym aspekcie.

toyograb
#1 Nowicjusz#

Racja, ja nie wiedziałem, że mam prowizje, nigdzie nie przekazana co prawda, ale można by jakieś powiadomienie pokazywać.

Ziolko39
#21 Demiurg#

Przecież na koniec m-ca przychodzą maile od Allegro z wartością prowizji i terminem wpłaty.

oznacz moderatorów