anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

AUKCJE CHARYTATYWNE

Kategorie
kupujący
kupujący 758
inne
inne 154
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
49
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
93
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
217
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
94
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
777
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
417

AUKCJE CHARYTATYWNE

Mattcompl
#1 Nowicjusz#

Dzień dobry, niedawno wystawiliśmy na charytatywnej aukcji na rzecz WOŚP joystick. Licytacja zaczęła się od 1 zł, po 10 dniach osiągnęła cenę 750 zł. Napisałem maila do p.Norberta, który wylicytował najwyższą kwotę z gratulacjami i informacją, że dodajemy gratis drugi joystick z bieżącej produkcji. Bez odpowiedzi. Zadzwoniłem na podany numer, odebrał młody człowiek, zapytałem czy to p. Norbert, odpowiedział - nie- Kacper. Powiedziałem, w jakiej sprawie dzwonię, człowiek się rozłączył. Po chwili na Allegro pojawiła się informacja o anulowaniu jego licytacji!

Jest to zapewne z punktu widzenia takiej osoby zabawne, ale dla dzieci oczekujących pomocy oraz dla takich jak my, wystawiających do licytacji przedmioty z nadzieją, że to wspomoże WOŚP - przykre. A  podobnych sytuacji jest więcej, i to na znacznie większe kwoty.

Czy nie należałoby rozważyć, wzorem np. z przetargów, pobieranie WADIUM lub czegoś w rodzaju KAUCJI. Osoba biorąca udział w licytacji, przewiduje do jakiej kwoty licytuje i wpłaca na wydzielone konto np. ALLEGRO taką sumę. Jak kwota licytacji przekroczy tę sumę, przesyłana jest informacja o konieczności dopłaty, jeśli chce się wziąć udział w dalszej licytacji lub następowałby zwrot środków.

Pozwoliłoby to całkowicie wyeliminować z licytacji osoby nieodpowiedzialne, które pragną jedynie zaistnieć chwilę, a nie pomóc potrzebującym!

3 Komentarze
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Niestety ,niektórych to tylko bawią takie licytacje i cieszy ich tylko to że wygrali a w rzeczywistości to są najwięksi przegrani .Z takiej głupoty spadają wpływy do fundacji i jest mniej środków na pomoc .U mnie też już kilkadziesiąt ofert w ostatnim czasie zostało anulowanych ,klient ma regulaminowo wolną rękę do zakupów i zawsze może anulować .

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Odrzucony

@Mattcompl bardzo mi przykro, że spotkała Cię taka sytuacja i rozumiem, że mimo szczerych chęci pomocy jesteś zawiedziony zachowaniem tej osoby, ale nie ma możliwości abyśmy wprowadzili zaproponowane przez Ciebie rozwiązanie. Takie ograniczenia zbyt mocno utrudniłyby próg wejścia dla licytujących, co w rezultacie doprowadziłoby do znacznie mniejszych kwot zebranych we wszystkich licytacjach, a tego zdecydowanie nie chcemy. 

Jeśli masz podejrzenia, że dany użytkownik bierze udział w licytacji dla zabawy, możesz zgłosić go do nas. Weryfikujemy dokładnie wszystkie zgłoszenia i jeśli stwierdzimy naruszenie zasad, blokujemy takie konta. Co do samej zasady, dodatkowa autoryzacja jest wymagana gdy łączna kwota licytowanych przedmiotów przez danego użytkownika lub wartość pojedynczej licytacji, to co najmniej 1000 zł.  W takiej licytacji poprosimy o wpisanie kodu, który wysyłamy SMSem na numer telefonu podany w ustawieniach konta Allegro. W ten sposób zweryfikujemy konto na 60 dni.

 

Mattcompl
#1 Nowicjusz#

Rozumiem! A w takim razie może można rozpatrzeć przeniesienia wygranej na osobę, która podała drugą co wartości kwotę? Bo to byłoby sprawiedliwe wobec innych licytujących. Jeśli tak, to prosimy o taką informację, byśmy wycofali powtórną aukcję, jeśli ta druga osoba, by przyjęła zwycięstwo w licytacji, ale to już tylko Państwo mogą załatwić. 

oznacz moderatorów