anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawcy spoza Polski - specjalny filtr wyszukiwania

Kategorie
kupujący
kupujący 910
inne
inne 179
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
108
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
65
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
195
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
106
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
996
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
508

Sprzedawcy spoza Polski - specjalny filtr wyszukiwania

magieramat
#8 Zapaleniec#

Od pewnego czasu Allegro zalewają oferty sprzedawców z Chin. Gdy wyszukuję jakiś produkt, pojawiają mi się atrakcyjne oferty, jednak gdy klikam w na konkretny produkt, aby zobaczyć szczegóły dowiaduję się, że np. towar jest wysyłany z Chin (czas dostawy miesiąc lub więcej), nie ma polskiej wtyczki, sam muszę sprawdzić jakie mam napięcie w gniazdku sieciowym itp. Gdy kupuję przez Allegro, chcę mieć dostawę z Polski, bez sprawdzania, czy zapłacę jeszcze cło, czy mam odpowiednie gniazdko sieciowe itp. Gdyby to był rzadki incydent, w ogóle nie zawracałbym sobie nim głowy, jednak to coraz częstszy problem. Gdy chcę kupować produkty z Chin, mam do tego odpowiednie sklepy. Gdy chce kupować z Polski, mam Allegro. Rozumiem, że inni Allegrowicze mają inne preferencje, dlatego daleki jestem od ograniczania sprzedaży zagranicznych sklepów. Nie mniej jednak jako kupujący, chcę mieć większą przejrzystość i nie tracić czasu na oferty z Chin. Dlatego proponuję dwie rzeczy:
1) aby w filtrach wyszukiwania ZAWSZE była dostępna opcja do zaznaczenia wysyłka z Polski i/lub sprzedawca z Polski. Obecnie czasem taki, lub pokrewny filtr jest dostępny, a czasem nie. Nie wiem jaki algorytm definiuje pojawianie się tej opcji przy wyszukiwaniu produktów.
2) aby klient Allegro mógł na stałe zdefiniować w opcjach wyszukiwania (nie klikać za każdym razem w opcje filtrów), że życzy sobie wyszukiwać produkty wysyłane z Polski i/lub przez polskiego sprzedawcę.

185 Komentarze
rimka
#1 Nowicjusz#

odróżni Was to od Alliekspres, naprawdę czasem ciężko znaleźć produkt, który wiem, że polscy producenci produkują. Kiedyś był ten filtr i dzięki temu nie musiałam być tak bardzo czujna jak teraz. Dla mnie to Was wyrózniało, polski rynek, polscy producenci i polscy sprzedawcy. Teraz po wrzuceniu hasła "stołek drewniany" pokazuje tylko kilka pozycji z wysyłką z Polski. jeszcxzde trochę i będę traktowac Was jak Alliexpres czy **piiip**.

kaspij
#7 Wielbiciel#

Czy istniej szansa, że Allegro zajmie się tematem na poważnie. ?

Czy to tylko ściema, że społeczność Allegro ma wpływ na to co się dziej na tym portalu. " Zgłoś  jeżeli masz 

Zakupy na Allegro to zaczyna być strata czasu. Albo musze szukać ręcznie czy dostawa aby nie z Chin albo czekać 20-30 dni na towar bo przeoczyłem że z Chin.

Jest to b. duże utrudnienie. 

Taki wybór to podstawa, bo pomyłka jest kosztowna, skutkuje wydłużonym czasem dostawy i nieoczekiwanymi dopłatami jak cło czy podatek. Ostatecznie nie wychodzi tak tanio i fajnie.  

Moderator pisze, by zgłaszać, ale od ponad roku nikt nic z tym nie zrobił.  Przykre   😞 

" @magieramat nie musisz szukać - wystarczy, że napiszesz tu (Ty lub inni czytający), w których kategoriach Tobie/Wam go brakuje. "

We wszystkich kategoriach proszę, jak najszybciej proszę 

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@kaspij Na pewno nie wprowadzimy tego filtra we wszystkich kategoriach na Allegro. W wielu podkategoriach nie ma ofert z Chin, stąd taki filtr nie jest potrzebny. Tam gdzie rzeczywiście jest, masz już do dyspozycji filtr "wysłka z Polski". 

grzyweczka
#7 Wielbiciel#

Ależ Wy jesteście niepoważni - wiadomo, że allegro, które zarabia(!), którego spory wpływ mają również takie oferty, nie wprowadzą takiego filtru, bo uciekły by im pieniądze. Temat jest od dawna wałkowany tu i nie tylko, a jedyne odpowiedzi to, że nie jest potrzebny wszędzie (również uważam, że jest). Allegro udaje, że możecie się wypowiedzieć i to coś zmieni, ale taki moloch nie pozwoli sobie by ograniczyć wpływy, bo komuś się nie podoba, że przeoczy wysyłkę z chin (na co liczą sprzedający). Równie dobrze by było, gdyby każdy mógł w swoich ustawieniach włączyć filtr 'no-china', ale jak pisałem wyżej - allegro tego nie wprowadzi, bo liczy się ZYSK, nie nasze propozycje. Chwyt marketingowy - masz możliwość zmienić, ale nic nie zmienisz. Gdyby petycja była za wprowadzeniem droższych kosztów odprowadzanych dla serwisu - wtedy w momencie była by w pełni zaakceptowana. Póki co każdy moderator napisze, że nie jest potrzebny filtr wszędzie, a hajsik przez naszą nieuwagę i zamówienie z chin leci na konto serwisu. Koszt naszego czasu, który trzeba poświęcić by czasem znaleźć coś z Polski jest nieistotny. Każdy wie, że to nie to allegro co kilka lat temu. Pieniądze, pieniądze, pieniądze...

Client:47014521
#7 Wielbiciel#

Nie wiem dlaczego moja propozycja wpadła do tego wątku. Nie interesuje mnie miejsce skąd jest dostawa ale czy producent jest ma polski kapitał. 

Nie miejsce dostawy, tylko polski producent

hapat
#7 Wielbiciel#

W filtrach wyszukiwania w KAŻDEJ kategorii powinna być opcja "dostawa z polski lub UE". Dodatkowo opcja ta powinna być domyślnie WŁĄCZONA. Pojawia się coraz więcej firm, które sprzedają towary z poza UE przez co kupujący, którzy nie zwrócą uwagi na wpisany drobnym drukiem zapis skąd wysyłana jest do nas paczka muszą płacić dodatkowo CŁO / VAT. Oczywiście powstają problemy ze zwrotami - kosztownymi. Nawet jak zwrot jest do polskiego magazynu to nikt już nie zwróci zapłaconego wcześniej CŁA / VAT-u - bo towary zostają w Polsce / UE.

Client:102539858
#7 Wielbiciel#

@_HolaOla_ 
Podbijam wątek, ponieważ wyświetlanie informacji w ogłoszeniu "wysyłka z Chin" mnie również doprowadza do pasji. Pragnę też jednocześnie zaznaczyć, że w coraz większej ilości kategorii konieczne jest wprowadzenie filtra. Przed świętami (sporo przed świętami) chciałam zakupić na prezent kilka artykułów z kategorii "Kolekcje i sztuka -> Rękodzieło". Ile ogłoszeń otworzyłam, żeby znaleźć wysyłkę z Polski, to tylko administracja będzie wiedzieć, ja już sama nie wiem. Allegro powinno już zawczasu zadbać o to, abyśmy mogli filtrować ogłoszenia odpowiednio do tego, co chcemy wyszukać, zamiast przekopywać się przez dzesiątki, a niejednokrotnie już setki, ogłoszeń, żeby znaleźć dokładnie to, co chcemy kupić. Coraz więcej kategorii będzie zaśmiecone wysyłką z Chin, dlaczego nie możecie wprowadzić domyślnie takiego filtra wszędzie, gdzie pojawiają się takie ogłoszenia? Każdy parametr powinien być możliwy do odfiltrowania. Mnie osobiście coraz mniej chce się już korzystać z Allegro, bo za każdym razem muszę przeglądać duże ilości ofert właśnie przez problem z tą wysyłką z Chin. A nienawidzę **piiip**s; po co upodabniać do niego jeszcze Allegro?

Matheo_39
#7 Wielbiciel#

I do tego te natrętne ankiety "co sądzę na temat dostępnych filtrów wyszukiwania" - tak jakby ktoś miał to wziąć pod uwagę.

Tylu Chińskich śmieci jak dzisiaj w niewłaściwych kategoriach to już dawno nie widziałem.

Tak sobie tu popisujemy bo może nam się robi lżej ale Allegro ma te uwagi serdecznie gdzieś.

Pozdrawiam czytających Maciej

oznacz moderatorów