anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Targuj - możliwość negocjowania ceny i nie tylko

Kategorie
kupujący
kupujący 869
inne
inne 170
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
24
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
65
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
195
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
106
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
996
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
508

Targuj - możliwość negocjowania ceny i nie tylko

Lerotu
#8 Zapaleniec#

Jestem użytkownikiem allegro od wielu lat. Często korzystam z Kup Teraz, rzadziej z Licytuj. Maże o tym aby w serwisie była dostępna opcja zakupu Targuj, która w sposób zautomatyzowany pozwoliłaby na wprowadzenie dynamicznych cen produktów w serwisie. 

Mam na myśli opcję wygodną dla każdej ze stron - także dla sprzedawców (automatyzacja po stronie allegro na podstawie predefiniowanych przez sprzedawców reguł i ustalonego budżetu na obniżki np. uzależnionego od wielkości koszyka, zakupu zestawu, liczby produktów danego typu, pierwszy zakup klienta, itp). Opcja `Targuj` mogłaby dać sprzedawcom nie tylko możliwość stymulowania zakupu poprzez cenę, ale np. przez przyznawanie dodatkowych gratisów, wydłużonej gwarancji, dodatkowej usługi jak zapakuj w prezent, w sposób automatyczny - bez angażowania sprzedawców, już po nawiązaniu negocjacji samej ceny przyciskiem Targuj - limituje nas wyobraźnia a metody w handlu tradycyjnym są dostępne i znane od lat.

30 Komentarze
mwmonety
#21 Demiurg#

Kiedyś coś o tym wspominałem jest coś takiego na innym portalu jak "zaproponuj cenę" i tutaj też by się taka opcja przydała .popieram.

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Lerotu  Sam pomysł ok. Zmieniłabym tylko na "Zaproponuj cenę". Kupujący wpisuje swoją, a sprzedający akceptuje lub nie. O tym, czy taki przycisk będzie na aukcji, decyduje sprzedawca.

pulkownik66
#19 Nestor#

@WREDZIA-W1  @mwmonety  Pomysł ciekawy, ale- żeby się nie okazało że do każdej **piiip**oły dostaniesz pytanko ,, Zaproponuj cenę" , a ty jak nie odpowiesz w ciągu paru godzin, to dup i punkty ci lecą. Nie zgodzisz się na proponowaną cenę- bo, i tak sprzedajesz ją po kosztach- ok kupuję i jestem zły, bo nie chciał mi chciwiec nic opuścić, nic to- odrobię sobie na ocenie sprzedającego, zobaczymy jak mu kurek zmięknie. Może to tylko czarny scenariusz, alee.. znając realia i coraz większy brak szacunku do sprzedających, dzięki reżimowi All- niestety czarno to widzę. Dalej- naliczanie prowizji, już teraz zdarzają się zonki w naliczeniach, a co może być przy takich klockach?

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@pulkownik66  Sprzedawca decyduje czy opcję doda.  Są kategorie, gdzie by się przydało.

pulkownik66
#19 Nestor#

@WREDZIA-W1  Sprzedawca decyduje😂- Jesteś świetna, doprawdy wspaniałe poczucie humoru🤣

Knowhere
#21 Demiurg#
pulkownik66
#19 Nestor#

@msniezek  Pytanko- czy przy propozycjach, które składają użytkownicy i pomysł chociażby ten z tego postu, można by głosować na nie. Teraz możesz wyrazić taki pomysł tylko w jeden sposób, a może też przydało by się odwrotnie- Kto jest przeciw, łapka w dół. Bo to że jest /przykładowo/ 100 łap w górę, jeszcze nie świadczy że pomysł  podoba się 300-stu osobom.

konto zamknięte
Nie dotyczy

@pulkownik66 obawiam się, że do realizacji trafiłyby te pomysły, które miałyby najwięcej łapek w dół😁 pamiętaj, to jest Allegro😇

mwmonety
#21 Demiurg#

Portal na którym też mam konto ma taką opcję od lat i to się fajnie sprawdza ,chcesz coś sprzedać wystawiasz z ceną powyżej swoich oczekiwań ,dopisujesz opcję "zaproponuj cenę" a jak ktoś zaproponuje to masz 2 dni na uznanie tej ceny ,odrzucenie lub "kontrofertę" z ceną pośrednią ,takie targowanie i to by się tu na allegro przydało .Nawet jak sprzedaż z proponowaną ceną konkurencja nie wie za ile sprzedałeś bo po zakończeniu wyświetla się cena ta z którą był przedmiot wystawiony ,wie tylko właściciel portalu .Bardzo fajna forma sprzedaży klienci często lubią się targować a sprzedawca nieraz ma kilka propozycji cenowych na jeden produkt i może wybrać najlepszą jak na przetargu.

msniezek
Administrator
Administrator
Status zmieniony na: Zrealizowany

@Lerotu taka opcja, gdybyśmy zdecydowali się ją wprowadzić, byłaby rewolucją na miarę wprowadzenia przycisku Kup teraz - mówimy tutaj o powstaniu zupełnie nowego serwisu. I taki serwis już jest, nazywa się Allegro Lokalnie. Nie ma tam co prawda takiego przycisku, ale można bez żadnego kłopotu targować się ze sprzedawcami w kwestii ceny czy innych cech sprzedawanych przedmiotów. Oczywiście inna sprawa, co o tym myślą sprzedawcy...

Dziękuję za Twój pomysł!

oznacz moderatorów