anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawcy spoza Polski - specjalny filtr wyszukiwania

Kategorie
kupujący
kupujący 875
inne
inne 171
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
34
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
65
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
195
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
106
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
996
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
508

Sprzedawcy spoza Polski - specjalny filtr wyszukiwania

magieramat
#8 Zapaleniec#

Od pewnego czasu Allegro zalewają oferty sprzedawców z Chin. Gdy wyszukuję jakiś produkt, pojawiają mi się atrakcyjne oferty, jednak gdy klikam w na konkretny produkt, aby zobaczyć szczegóły dowiaduję się, że np. towar jest wysyłany z Chin (czas dostawy miesiąc lub więcej), nie ma polskiej wtyczki, sam muszę sprawdzić jakie mam napięcie w gniazdku sieciowym itp. Gdy kupuję przez Allegro, chcę mieć dostawę z Polski, bez sprawdzania, czy zapłacę jeszcze cło, czy mam odpowiednie gniazdko sieciowe itp. Gdyby to był rzadki incydent, w ogóle nie zawracałbym sobie nim głowy, jednak to coraz częstszy problem. Gdy chcę kupować produkty z Chin, mam do tego odpowiednie sklepy. Gdy chce kupować z Polski, mam Allegro. Rozumiem, że inni Allegrowicze mają inne preferencje, dlatego daleki jestem od ograniczania sprzedaży zagranicznych sklepów. Nie mniej jednak jako kupujący, chcę mieć większą przejrzystość i nie tracić czasu na oferty z Chin. Dlatego proponuję dwie rzeczy:
1) aby w filtrach wyszukiwania ZAWSZE była dostępna opcja do zaznaczenia wysyłka z Polski i/lub sprzedawca z Polski. Obecnie czasem taki, lub pokrewny filtr jest dostępny, a czasem nie. Nie wiem jaki algorytm definiuje pojawianie się tej opcji przy wyszukiwaniu produktów.
2) aby klient Allegro mógł na stałe zdefiniować w opcjach wyszukiwania (nie klikać za każdym razem w opcje filtrów), że życzy sobie wyszukiwać produkty wysyłane z Polski i/lub przez polskiego sprzedawcę.

184 Komentarze
mwmonety
#21 Demiurg#

Pomysł dobry godny uwagi sam osobiście muszę omijać te cudowne okazje z Chin a kupować i czekać na coś tygodniami nie mam ochoty ,taka selekcja by się przydała .

Must_Ela
#9 Pomysłodawca#

Tak! Wystarczyłoby uzupełnić filtr, który już jest:

Must_Ela_0-1601806072788.png

 

Must_Ela
#9 Pomysłodawca#

O! Tak jak jest w niektórych kategoriach: 🙂

Dostawa z Polski:
Nie
Tak

Must_Ela_0-1601811041305.png

 

msniezek
Administrator
Administrator
Status zmieniony na: Wymaga uzupełnienia

Dziękuję za Waszą cierpliwość, a @magieramat dzięki za pomysł.

  1. Ten filtr jest obecny w tych kategoriach, w których kupujący są zainteresowani taką informacją. Nie planujemy wprowadzić go wszędzie, bo w wielu miejscach byłby po prostu nieprzydatny (a staramy się usuwać z Allegro elementy, z których nasi użytkownicy nie korzystają). Natomiast jesteśmy otwarci na sugestie, w których konkretnie miejscach go brakuje. Każdy taki pomysł przeanalizujemy.
  2. Rozumiem taką potrzebę, ale zapisanie takiej preferencji zbyt głęboko w systemie działałoby na niekorzyść wszystkich, z kupującymi włącznie. Ograniczając na stałe ofertę, która cały czas się zmienia i w każdej chwili może stać się atrakcyjna dla klienta, pozbawiamy go możliwości wyboru. Natomiast zapamiętanie wybranych filtrów z pełną widocznością ich zaznaczenia lub lepszy dostęp do tych, które kupujący wykorzystuje najczęściej to koncepcja, którą będzie rozważać w najbliższych planach rozwoju serwisu.
big-xl
#9 Pomysłodawca#

No to może na ofercie powinno być bardziej widoczne skąd nastąpi wysyłka bez wchodzenia w "dostawę".

magieramat
#8 Zapaleniec#

@msniezek

ad.1 Szukanie i oznaczanie w jakich konkretnie kategoriach lub miejscach należy umieścić ten filtr to praca godna etatu 🙂 Niestety nie mogę aplikować ponieważ obecnie mam inne zajęcie 😉

ad.2 Zapamiętanie wybranych filtrów lub możliwość utworzenia pewnych stałych schematów filtrowania z opcją ich nazwania i stosowania jednym kliknięciem to moim zdaniem bardzo dobra koncepcja!

msniezek
Administrator
Administrator

@magieramat nie musisz szukać - wystarczy, że napiszesz tu (Ty lub inni czytający), w których kategoriach Tobie/Wam go brakuje.

kocurbury
#8 Zapaleniec#

Przede wszystkim w kategorii elektronika.

overstyle
#9 Pomysłodawca#

WSZĘDZIE a nie wybiórczo filtry typu:

sprzedawca jest z PL lub NIE

dostawa z Polski lub NIE

towar znajduje się w PL lub NIE

Shadow_Angel
#10 Popularyzator#

Jako że jest już podobna sugestia, jednak moim zdaniem trochę niezbyt przejrzyście opisana, założyłem nową. Borykam się z tym problemem już od pewnego czasu.

Tak więc, moja sugestia o dodanie filtru:

  1. Pochodzenie towaru - w znaczeniu, skąd pochodzi sprzedawany towar (kraj: np. Chiny? Niemcy? Anglia? itp..)
  2. Miejsce zarejestrowania firmy - jakkolwiek by to nazwać, chodzi o np. Państwo, w którym zarejestrowana jest firma sprzedająca towar
  3. Wymuszenie podania powyższych co najmniej na stronach z produktami w kategorii "elektronika" i podrzędne

Ciekawy przykład. Telefon E52, wysyłka nie wiadomo skąd (brak informacji o kraju ?), domyślam się że Polska, ale... firma z Anglii (zakładka: informacje o sprzedającym), produkt NOWY (ale z sieci ElectroWorld, z której to produkty nigdy nie wyglądają jak nowe, poza tym jeśli dobrze kojarzę sieć pochodzi z Węgier ?) a wygląda jak używany, lub z kiepskiej jakości materiału.

Każdy może sobie napisać że "dostawa z Polski", i co to daje ? No nic. Bo zamawiam 100000 produktów z Chin i sprzedaję w Polsce - mam je na stanie. I jestem firmą polską. Może nawet na fakturę VAT. Taki efekt.

Więc dobrze jest wiedzieć, skąd pochodzi towar (nawet jeśli zamawiam z Ukrainy, Australii, Biegun Północnego albo z kosmosu..) oraz gdzie zarejestrowana jest firma. Już nie raz naciąłem się na dziwne strony produktów, gdzie zero informacji, i wszystko nowe piękne, a na stanie 999999999 jeszcze sztuk do sprzedania 🙂

Proponuję dodanie zarówno filtrów w lewej kolumnie po wyszukaniu, na liście produktów, jak i w szczegółach produktu, co najmniej w dziale "elektronika" gdzie ma to bardzo duże znaczenie.

Proszę o rozwinięcie mojej myśli, jeśli ktoś wie mniej więcej, o czym napisałem. Jest to rozległy temat, ale wszystko to z czystej autopsji.

oznacz moderatorów