anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
×

Sprzedawcy spoza Polski - specjalny filtr wyszukiwania

Kategorie
Kupujący
Kupujący 123
Inne
Inne 37
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
219
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
8
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
8
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
18
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
32
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
28

Sprzedawcy spoza Polski - specjalny filtr wyszukiwania

Od pewnego czasu Allegro zalewają oferty sprzedawców z Chin. Gdy wyszukuję jakiś produkt, pojawiają mi się atrakcyjne oferty, jednak gdy klikam w na konkretny produkt, aby zobaczyć szczegóły dowiaduję się, że np. towar jest wysyłany z Chin (czas dostawy miesiąc lub więcej), nie ma polskiej wtyczki, sam muszę sprawdzić jakie mam napięcie w gniazdku sieciowym itp. Gdy kupuję przez Allegro, chcę mieć dostawę z Polski, bez sprawdzania, czy zapłacę jeszcze cło, czy mam odpowiednie gniazdko sieciowe itp. Gdyby to był rzadki incydent, w ogóle nie zawracałbym sobie nim głowy, jednak to coraz częstszy problem. Gdy chcę kupować produkty z Chin, mam do tego odpowiednie sklepy. Gdy chce kupować z Polski, mam Allegro. Rozumiem, że inni Allegrowicze mają inne preferencje, dlatego daleki jestem od ograniczania sprzedaży zagranicznych sklepów. Nie mniej jednak jako kupujący, chcę mieć większą przejrzystość i nie tracić czasu na oferty z Chin. Dlatego proponuję dwie rzeczy:
1) aby w filtrach wyszukiwania ZAWSZE była dostępna opcja do zaznaczenia wysyłka z Polski i/lub sprzedawca z Polski. Obecnie czasem taki, lub pokrewny filtr jest dostępny, a czasem nie. Nie wiem jaki algorytm definiuje pojawianie się tej opcji przy wyszukiwaniu produktów.
2) aby klient Allegro mógł na stałe zdefiniować w opcjach wyszukiwania (nie klikać za każdym razem w opcje filtrów), że życzy sobie wyszukiwać produkty wysyłane z Polski i/lub przez polskiego sprzedawcę.

16 Komentarze
#17 Koryfeusz#

Pomysł dobry godny uwagi sam osobiście muszę omijać te cudowne okazje z Chin a kupować i czekać na coś tygodniami nie mam ochoty ,taka selekcja by się przydała .

#9 Pomysłodawca#

Tak! Wystarczyłoby uzupełnić filtr, który już jest:

Must_Ela_0-1601806072788.png

 

#9 Pomysłodawca#

O! Tak jak jest w niektórych kategoriach: 🙂

Dostawa z Polski:
Nie
Tak

Must_Ela_0-1601811041305.png

 

Menedżer Społeczności
Menedżer Społeczności
Status zmieniony na: Wymaga uzupełnienia

Dziękuję za Waszą cierpliwość, a @magieramat dzięki za pomysł.

  1. Ten filtr jest obecny w tych kategoriach, w których kupujący są zainteresowani taką informacją. Nie planujemy wprowadzić go wszędzie, bo w wielu miejscach byłby po prostu nieprzydatny (a staramy się usuwać z Allegro elementy, z których nasi użytkownicy nie korzystają). Natomiast jesteśmy otwarci na sugestie, w których konkretnie miejscach go brakuje. Każdy taki pomysł przeanalizujemy.
  2. Rozumiem taką potrzebę, ale zapisanie takiej preferencji zbyt głęboko w systemie działałoby na niekorzyść wszystkich, z kupującymi włącznie. Ograniczając na stałe ofertę, która cały czas się zmienia i w każdej chwili może stać się atrakcyjna dla klienta, pozbawiamy go możliwości wyboru. Natomiast zapamiętanie wybranych filtrów z pełną widocznością ich zaznaczenia lub lepszy dostęp do tych, które kupujący wykorzystuje najczęściej to koncepcja, którą będzie rozważać w najbliższych planach rozwoju serwisu.
#9 Pomysłodawca#

No to może na ofercie powinno być bardziej widoczne skąd nastąpi wysyłka bez wchodzenia w "dostawę".

#8 Zapaleniec#

@msniezek

ad.1 Szukanie i oznaczanie w jakich konkretnie kategoriach lub miejscach należy umieścić ten filtr to praca godna etatu 🙂 Niestety nie mogę aplikować ponieważ obecnie mam inne zajęcie 😉

ad.2 Zapamiętanie wybranych filtrów lub możliwość utworzenia pewnych stałych schematów filtrowania z opcją ich nazwania i stosowania jednym kliknięciem to moim zdaniem bardzo dobra koncepcja!

Menedżer Społeczności
Menedżer Społeczności

@magieramat nie musisz szukać - wystarczy, że napiszesz tu (Ty lub inni czytający), w których kategoriach Tobie/Wam go brakuje.

#7 Wielbiciel#

Przede wszystkim w kategorii elektronika.

#9 Pomysłodawca#

Mi brakuje tego filtru wszędzie tam gdzie go nie ma... 

Wolałabym wiedzieć że na przesyłkę poczekam 2 miesiące😂

#8 Zapaleniec#

@Must_ElaStrzał w dziesiątkę! Nasi azjatyccy przyjaciele handlują (prawie)wszystkim. Ich ofert ciągle przybywa. Nie spotkałem się z nimi tylko w krótkoterminowych produktach spożywczych. Ten filtr przydałby się w każdej możliwej ścieżce wyszukiwania. Chciałbym szybko i bez zbędnych ceregieli pomijać te fantastyczne oferty. Ergo: sektor spożywki krótkoterminowej pomijamy, a w każdym innym miejscu proszę uprzejmie o filtr.