anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawcy z Chin - weryfkacja i ograniczenia - aby unikąć tysięcy aukcji w złych kategoriach

Kategorie
kupujący
kupujący 947
inne
inne 185
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
174
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
65
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
195
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
106
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
996
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
508

Sprzedawcy z Chin - weryfkacja i ograniczenia - aby unikąć tysięcy aukcji w złych kategoriach

pinsplash
#21 Demiurg#

Znowu przebijam się przez dziesiątki/setki aukcji wystawionych przez sklepy z Chin w złych kategoriach. Opisy te same , "łamaną polszczyzną", takie same ceny, często te same adresy sprzedawców. Aby "oszukać system" często podana wysyłka z Niemiec, Francji, Holandii.. ( teoria). Zgłaszane, usuwane/przenoszone - wracają ze wzmożoną mocą. Nie ma opcji hurtowego zgłaszania, a zgłaszanie setek aukcji po jednej sztuce to mordęga. Polscy sprzedawcy podlegają surowym restrykcjom, a tutaj "hulaj dusza piekła nie ma". A potem mamy wysyp postów na temat czasu dostawy, jakości czy oryginalności produktów...

Pomysł : Ograniczenie wystawienia produktów przez nowy sklep z poza Polski do np 100szt aktywnych aukcji w jednym czasie, na 6 miesięcy. Jeżeli by się okazało że w tym czasie  jest dużo zgłoszeń nieprawidłowości, lub komentarze są poniżej 95% taki sklep nie mógłby dożywotnio wystawiać. Powinna również nastąpić weryfikacja :

1) miejsca wysyłki ( podajesz kraj europejski - udowodnij),

2) czasu dostawy ( polscy sprzedawcy mają : wyślij w 24h, i inne nakazy bo padnie psiakość), nie np "pomiędzy 30 a 60 dni"

3) weryfikacji miejsca do reklamacji ( podajesz w Polsce udowodnij). Jeżeli to np zwrot do Chin - powinna być BARDZO WYRAŹNA informacja o tym na stronie aukcji.

43 Komentarze
pigmej009
#7 Wielbiciel#

Witam.

Powinna być widoczna na aukcjach (jakaś czerwona ikona) że sprzedający ma wysyłkę z chin lub innego kraju.

Gdybym **piiip**a chciał kupić towar z chin wchodzę na **piiip**s z etiopi  wszedł bym na strony z etiopii

Wchodzę na polskie allegro (moja wina nie doczytam) a tu wysyłka 60 dni POWINNO TO BYĆ ZABRONIONE

domkar04
#14 Krzewiciel#

to ogólnie powinno być zabronione, jest cały wysyp fałszywych produktów podróbek z chin, jak będę chcieć kupić z chin to wejdę na **piiip**s

wiktorsz
#8 Zapaleniec#

Od dłuższego czasu pojawiają się regularnie oferty od sprzedających z Chin.

Duża część ofert lokowana jest w nieodpowiednich kategoriach. Na przykład kolczyki (do uszu) wystawiane są w kategorii "Zdalnie sterowane/Drony", a w parametrach oferty wpisywane sa jakies bzdurne parametry nie zwiazane nijak z oferowanym przedmiotem.  Albo w kategorii "Rowery Elektryczne" wystawiane są łańcuszki na stopy, skarpety na krany albo elektryczne kije (cieżko dojść co to wogóle jest). Regularnie piszę do sprzedających (po angielsku, bo wątpię czy znają choć słowo po polsku), że wystawiaja oferty w złej kategorii; w odpowiedzi piszą że przepraszają, że już sie to nie powtórzy, a kolejnego dnia wystawiają następne. I od nowa: moje zapytanie, przeprosiny, ponowne wystawienie...

Zgłaszam te oferty do Allego, bez żadnego efektu.

Czy może ktoś coś z tym zrobic?

Czy Allegro może zacząć dbać o porządek? Nie chciałbym aby ten serwis zszedł do chłamowego poziomu **piiip**s albo Banggood...

Czy da sie wprowadzić blokowanie niechcianych ofert, sprzedających albo kraju wysyłki (selekcja negatywna)?

Vryko
#18 Luminarz#

Wszystko pięknie, ale nie wyobrażam sobie, że Allegro dobrowolnie zrezygnuje z tych wpadających co miesiąc milioników. Ale - skoro chińscy sprzedawcy naruszają zbiorowe interesy konsumentów, może jest inna droga do wymuszenia na serwisie zachowań przyjaznych kupującym..? Skoro nie wolno tu handlować pewnymi towarami, z uwagi na ich np. nielegalność - oznacza to, że Allegro jednak odpowiada za towary, oferowane na ich platformie. A skoro odpowiada - być może odpowiada także i za masowe łamanie zasad przez chińskich sprzedawcóœ. Tyle że zapewne dobrowolnie nic tu nie zrobią.. Można jednak zawsze zostać sygnalistą UOKiK-u. 😉

nikl
#14 Krzewiciel#

Jest jeszcze gorzej. Allegro zezwala na łamanie własnego Regulaminu. Mianowicie większość ofert chińskich, to są oferty sprzedaży usług importowych, a nie oferty sprzedaży towaru. Konsument nieświadomie staje się importerem, ze wszystkimi konsekwencjami, a jego dane wbrew RODO, są przekazywane podmiotom trzecim poza UE bez zgody.

pinsplash
#21 Demiurg#

@nikl Info o RODO niby jest...

nikl
#14 Krzewiciel#

W przypadku wysyłek z Chin nikt nie podaje w info komu dokładnie przekazuje dane osobowe.

Co więcej - Sprzedawca nie jest właścicielem towaru! Konsument sądzi, że kupuje towar, a faktycznie kupuje usługę przekazania swoich danych osobowych do nieznanego sprzedawcy w nieznanym kraju, ze wszystkimi tego konsekwencjami. Konsument nie ma pojęcia, że staje się w świetle prawa importerem. Nic się nie zgadza w takich ofertach. Sprzedawca nie jest faktycznym Sprzedawcą towaru, a Kupujący nie jest w tej transakcji kupującym towar. Kliknięcie KupTeraz nie jest umową kupna towaru, tylko obietnicą, że druga strona wklepie nasze dane osobowe w jakimś chińskim sklepie i przekaże tam depozyt naszych pieniędzy.

Wyświetlana cena za usługę nie jest zgodna z prawdą. 90% podanej ceny nie jest zapłatą za oferowaną usługę, lecz depozytem przekazywanym nieznanemu rzeczywistemu sprzedawcy towaru (stronie trzeciej). To są praktyki, niezgodne z regulaminami, a serwis umywa ręce. Jest to przecież także nieuczciwa konkurencja wobec podmiotów sprzedających towary, a nie usługi. W dodatku plaga takich ofert idzie w miliony i uszczupla podatki i cła.

markulus26
#7 Wielbiciel#

Coraz więcej ofert na allegro ma kraj wysyłki inny niż Polska. Nie ukrywam, że dodatkowy filtr po kraju wysyłki ułatwiłby szukanie. Czy da się go wprowadzić?

 

AlleTapeta
#8 Zapaleniec#

Dobry pomysł. Ale kraj inny niż Polska to mogą być Chiny.
Widziałbym możliwość sortowania po kraju nadania.
Szukasz towaru i masz wyniki od sprzedawcy:
z wysyłką z Polski (nie wystawia faktury),
z Niemiec z wysyłką z Chin (wystawia fakturę),
z Chin z wysyłką z Niemiec (wystawia fakturę).

I trzeba trochę poklikać niepotrzebnie aby dobrać dla sienie odpowiedniego sprzedawcę.

www-TAPISAN-pl
#1 Nowicjusz#

Od dłuższego czasu widzę że na allegro.pl ogłasza się coraz więcej firm oferujących towar z Chin. Chodzi o wysyłkę. Wchodzac na allegro zależy mi na znalezieniu towaru, zakupieniu i możliwie szybkiej wysyłce. Niestety coraz więcej towarów oferowanych jest od producenta  Chin. Sprawdźcie wpisując np. polerka samochodowa. Bardzo duża ilość towarów ma czas dostawy 30 do nawet 67 dni! 

Czy według Was allegro powinno eliminować takich sprzedawców, gdybym chciał towary z Chin szukał bym na **piiip**, Wich czy innych portalach. 

Wydaje mi się że allegro powinno to zblokować lub przynajmniej dać nam narzędzie wyłączenia dostawców z Azji. Druga sprawa to problem z reklamacjami oraz cłami, które co jakiś czas trzeba płacić przy kontrolach celnych. 

oznacz moderatorów