anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Targuj - możliwość negocjowania ceny i nie tylko

Kategorie
kupujący
kupujący 651
inne
inne 138
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
32
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
67
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
186
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
77
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
646
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
370

Targuj - możliwość negocjowania ceny i nie tylko

Lerotu
#8 Zapaleniec#

Jestem użytkownikiem allegro od wielu lat. Często korzystam z Kup Teraz, rzadziej z Licytuj. Maże o tym aby w serwisie była dostępna opcja zakupu Targuj, która w sposób zautomatyzowany pozwoliłaby na wprowadzenie dynamicznych cen produktów w serwisie. 

Mam na myśli opcję wygodną dla każdej ze stron - także dla sprzedawców (automatyzacja po stronie allegro na podstawie predefiniowanych przez sprzedawców reguł i ustalonego budżetu na obniżki np. uzależnionego od wielkości koszyka, zakupu zestawu, liczby produktów danego typu, pierwszy zakup klienta, itp). Opcja `Targuj` mogłaby dać sprzedawcom nie tylko możliwość stymulowania zakupu poprzez cenę, ale np. przez przyznawanie dodatkowych gratisów, wydłużonej gwarancji, dodatkowej usługi jak zapakuj w prezent, w sposób automatyczny - bez angażowania sprzedawców, już po nawiązaniu negocjacji samej ceny przyciskiem Targuj - limituje nas wyobraźnia a metody w handlu tradycyjnym są dostępne i znane od lat.

20 Komentarze
__RPM_
#14 Krzewiciel#

To jest za trudny algorytm do wprowadzenia dla allegro. Wystarczy popatrzeć na cenniki dostaw. 

U przewoźnika nadajesz względem wagi lub objętości. Tymczasem w allegro koszt dostawy uzależniają od ilości, mimo że znają wagę produktu zadeklarowaną przy wystawianiu oferty przez sprzedawcę.

Po drugie sprzedawca zna wartość swego towaru i może już teraz precyzyjnie określić rabaty na aukcjach

I wreszcie uważam że zaraz okazałoby się że przycisk TARGUJ SIĘ będzie obowiązkowy na każdej aukcji a Sprzedawca będzie miał obowiązek odpowiedzieć w ciągu 24h.

Wolę aby naprawiali to co dotychczas sknocili a nie brali się za kolejną funkcjonalność. Jestem na NIE.

baxter224
#9 Pomysłodawca#

witam szczesliwy ponownie z tym ze nie u siebie 😁...pisalem o opcji 'ZAPROPONUJ CENE' w sierpniu..nadal uwazam ze to fajna alternatywa dla kupujacych,ale i sprzedajacy nic nie traci,a byc moze szybciej sprzeda...dziwi mnie tylko milczenie ALLEGRO,ktore byc moze wynika z tego ze mniej zarobi..nie wiem czy to sie wszystkim oplaci,ale przeciez DUZO znaczy wiekszy zysk...pozdrawiam znajome i znajomych z sierpnia

pulkownik66
#19 Nestor#

Witam @baxter224 - pamiętam ,,Pomysłowy Dobromir"😉

Tutaj właśnie możesz zgłaszać swoje pomysły

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zg%C5%82o%C5%9B-sw%C3%B3j-pomys%C5%82/idb-p/zglos-pomysl 

jak pamiętam to miałeś ich dużo więcej .

baxter224
#9 Pomysłodawca#

 

pulkownik66 czesc wiesz co bedzie gdy stracisz trzy gwiazdki...to taka zagadka...gubisz sens sprawy 
DiKey91
#9 Pomysłodawca#

Może już było, ale pomysł jest taki:

Dodanie funkcji przy Kup Teraz "negocjuj cenę" lub "złóż ofertę", po zaakceptowaniu przez obie strony transakcja byłaby wiążąca. Mogłoby to przyspieszyć sprzedaż, zarówno ułatwić kupującym którzy nie mają zdolności negocjatorskich 🙂

mdrogeria
#21 Demiurg#

DiKey91 skończy się taka transakcja negatywem bo klient zapłacił trochę więcej niż zaproponował sprzedawcy lub zakup zlośliwy ze zwrotem i negatywem bo sprzedawca nie zgodził się na zaproponowaną cenę .

KONZIO
#7 Wielbiciel#

Witam wszystkich, wpadł mi do głowy, myślę, że ciekawy pomysł. Ponieważ wielu ludzi z chęcią zakupiło by dany produkt, ale wg. nich cena jest za wysoka, a sprzedawca może dopuszczać możliwość negocjacji ceny, może warto byłoby stworzyć przycisk "Targuj się" lub "negocjuj". Funkcjonalność tego przycisku mogła by zostać zautomatyzowana, tak jak np. cena minimalna. Tzn. sprzedawca mógł by ustawić minimalną wartość kwotową produktu, albo o ile złotych jest skłonny do opuszczenia ceny lub o ile procent dopuszcza jej opuszczenie. Oczywiście wartości te były by ukryte dla kupującego. Ustawienie parametrów odbywać by się  mogło podczas wypełniania formularza wystawiania przedmiotu. Kupujący mógł by zaproponować swoją cenę i teraz jeśli kwota była by za niska z automatu otrzymywał by odpowiedź, że sprzedający odmawia sprzedaży za taką kwotę, lub sam mógł by pojąć decyzję, czy się zgadza, czy nie.  Myślę, że przy wielu przedmiotach mógł by wzrosnąć ruch, ponieważ niektórzy uwielbiają się targować. Pozdrawiam

_Likos_
#19 Nestor#

@KONZIO  Jasne jestem za. Tylko pod jednym warunkeim:

w momencie kiedy cena jest negocjowana wszelkie oplaty i koszty allegro przechodzą na kupującego.

 

mdrogeria
#21 Demiurg#

KONZIO zdjesz sobie sprawę z tego ile będzie obciętych gwiazdek i negatywów za to ,że sprzedawca nie zgodził się na proponowaną / często z kosmosu /cenę przez kupujacego ?

Osobiście jeśli klient wysyła wiadomość o możliwość negocjacji ceny proponuję obniżenie w ofercia na ...... cenę i jeśli akceptuje wykonuję jednorazowo edycję oferty .

oznacz moderatorów