anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Tworzenie zestawów - automatyzacja

Kategorie
Kupujący
Kupujący 265
Inne
Inne 71
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
14
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
65
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
87
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
54
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
239
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
165

Tworzenie zestawów - automatyzacja

SzukamLampy
#9 Pomysłodawca#

@nat_not Dziękujemy za zainteresowanie :). Będzie na naszym konkretnym przykładzie, ale może uda się z tego wykreować coś bardziej ogólnego.

Sprzedajemy lampy i chcemy dla każdej lampy utworzyć zestawy z odpowiednimi, pasującymi do niej żarówkami.

Przykładowo, do 200 lamp pasuje dana żarówka. Marzyłoby się nam, aby zaznaczyć te 200 lamp, zaznaczyć żarówkę i poprosić o utworzenie 200 zestawów lampa + żarówka :).

Pewnie nie byłoby to aż takie proste, bo lampy mają też potrzebną różną liczbę żarówek. Ale nawet, gdybyśmy to mogli robić grupkami po kilka lamp, to już bardzo ułatwiłoby nam ten proces.

Obecnie przy 900 lampach i pasujących dajmy na to dwóch rodzajach żarówek do każdej lampy, musielibyśmy stworzyć ręcznie 1800 takich zestawów.

Więc w naszych głowach automatyzacja wyglądałaby to tak, że można by było zaznaczyć  grupę produktów i wybrać, że dla nich będzie się wyświetlał zestaw, potem wskazać drugi produkt i jego liczbę sztuk, a następnie poprosić system, aby hurtowo połączył w zestaw każdy produkt z grupy 1 z produktem nr 2.

Albo jeszcze lepiej - zaznaczyć grupę 1 produktów, potem zaznaczyć grupę drugą produktów i poprosić system, aby utworzył zestawy na krzyż - każdy produkt z grupy 1 z każdym produktem z grupy 2.

Ewentualnie mieliśmy nadzieję, że może da się to zrobić przy pomocy jakiegoś pliku, stąd nasze pytanie do społeczności, czy ktoś ma jakiś dobry patent na to :).

Pozdrawiamy,

Zespół Szukam Lampy

1 Komentarz
_HolaOla_
Moderator
Moderator
Status zmieniony na: Odrzucony

@SzukamLampy bardzo dziękuję za tę propozycję. Dokładnie przeanalizowaliśmy Twój pomysł, ale jego wdrożenie na poziomie całej platformy wymaga zbyt dużo nakładów w stosunku do liczby Sprzedających, którzy rzeczywiście potrzebują takiego rozwiązania do prowadzenia działalności. Niemniej jednak, polecam nasz profil na GitHubie, gdzie nasi specjaliści być może będą w stanie Ci doradzić jak przygotować własny skrypt tego typu, który pozwoli Ci zoptymalizować sprzedaż. 

oznacz moderatorów