anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Uzupełnienie Allegro SMART o dopłatę na cele społeczne czyli jakąś fundację

Kategorie
Kupujący
Kupujący 243
Inne
Inne 48
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
239
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
42
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
33
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
34
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
82
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
95

Uzupełnienie Allegro SMART o dopłatę na cele społeczne czyli jakąś fundację

khadzik
#7 Wielbiciel#

Chyba każdy na sile dokupował zupełnie niepotrzebne rzeczy aby dobić do 40zl i uzyskać darmowa dostawę. Albo irytował się na sprzedającego wystawiającego przedmiot za 39.99. Dodanie możliwości uzupełnienia brakujących funduszy do darmowej dostawy wpłatą na rzecz fundacji poprawiłoby i samopoczucie kupującego i zrobiło coś dobrego dla świata. Usunęło by tez to potrzebę manipulacji cenami aby dopasować je do allegro Smart.

Brakującą kwotę system rozdziela na 'opłatę za przesyłkę' która sprawia że sprzedający nie ponosi dodatkowych kosztów i czysta wpłatę na konto fundacji. Kupujący przy zakupie otrzymuje ile z dopłaty faktycznie trafia na konto wybranej fundacji. 

9 Komentarze
vonNogay
#13 Ambasador#

Super pomysł 🙂

wiedzwiadeket
#7 Wielbiciel#

Bardzo mi się podoba ten pomysł! Popieram!!! 🙂

mdrogeria
#21 Demiurg#

Obciążenie sprzedawców ze strony allegro jest bardzo duże . Jak piszesz ,,Albo irytował się na sprzedającego wystawiającego przedmiot za 39.99.,, Tak , jest to celowe działanie sprzedawców w celu wymuszenia zakupu dodatkowego produktu , aby transakcja choć w stopniu minimalnym była opłacalna . Pomysł baaaardzo fajny , ale będzie skutkował dalszym wzostem już mocno wywindowanych cen przez serwis .

vonNogay
#13 Ambasador#

Szkoda tylko, że szanse realizacji są niewielkie, allegro zależy w końcu na tym, aby klient kupował towar, od którego jest pobierana prowizja.

ares_
#12 Orędownik#

@vonNogay wprowadzą prowizję od wpłaty na cele charytatywne i po problemie 😁

A tak poważnie to pomysł super, chętnie bym raz na jakiś czas dołożył te kilka złotych zamiast dobierać towar do 40 zł.

khadzik
#7 Wielbiciel#

Dlatego napisałem aby część kwoty szla na dopłatę dla sprzedającego za koszty transportu być może część powinna pójść dla allegro. Nie wiem jak to jest w tej chwili rozliczane wiec nie jestem w stanie napisać jaka cześć komu :). Humble Bundle fajnie pokazuje kto ile dostaje.

fonex_pl
#10 Popularyzator#

Bardzo fajny pomysł. Trzymam kciuki, aby Allegro pozytywnie spojrzało na temat 😉

misKubusPuchatek
#8 Zapaleniec#

wystarczyłoby aby WOŚP przez cały rok wystawiał na aukcjach za 1zł możliwość wspomożenia tegoż WOŚP-u kwotą 1zł, ale w taki sposób aby Wośp NIE został potraktowany jako odrębny sprzedawca

czyli np.: kupuję towar za 38,20zł u sprzedawcy _księgarnia_ i dokupuję 2zł wpłaty na wośp i mam do zapłaty 40,20zł razem

maxr01
#14 Krzewiciel#

Zagwarantuję Ci,  że z tego nic nie będzie. Taki kupujący nie zrobi takiej wpłaty. Jeśli kupuje przedmiot za 35 zł i dopłaca 6 zł, żeby mieć darmową wysyłkę, potem zwraca ten przedmiot za 6 zł - ten nie wpłaci na żadną fundację. Tym bardziej taki, co zwróci produkty za 38 zł , a zostawi sobie jeden za 2zł. 

Pomysł dobry, lecz moim zdaniem chyba nie będzie realny. Uwierz mi, że jest niesamowita ilość osób, które za 20gr gnaliby pchłę przez 20km.

Ale oczywiście mogę się mylić. Może być problem z zakupami na FV , ale prywatnie, gdyby mi brakowało te kilka zł do SMARTA, to z chęcią wpłaciłbym to na jakąś fundację. Zawsze wtedy pozostaje jakaś wewnętrzna satysfakcja, że chociaż taki "kawałek cegiełki" dołożyło się do szlachetnego celu. Nieraz przeglądam różne akcje, zapisuję sobie, żeby coś wpłacić i potem o tym zapominam.

Dlatego tez jestem w 100% za takim pomysłem , chociaż nie wierzę w możliwość jego zrealizowania (byłbym jednak mile zaskoczony, gdyby to wypaliło). To mogą być grosze, złotówki - lecz ich ilość może być na prawdę spora.

Trzymam kciuki.

oznacz moderatorów