anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Uzupełnienie Allegro SMART o dopłatę na cele społeczne czyli jakąś fundację

Kategorie
kupujący
kupujący 919
inne
inne 179
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
119
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
65
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
195
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
106
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
996
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
508

Uzupełnienie Allegro SMART o dopłatę na cele społeczne czyli jakąś fundację

khadzik
#7 Wielbiciel#

Chyba każdy na sile dokupował zupełnie niepotrzebne rzeczy aby dobić do 40zl i uzyskać darmowa dostawę. Albo irytował się na sprzedającego wystawiającego przedmiot za 39.99. Dodanie możliwości uzupełnienia brakujących funduszy do darmowej dostawy wpłatą na rzecz fundacji poprawiłoby i samopoczucie kupującego i zrobiło coś dobrego dla świata. Usunęło by tez to potrzebę manipulacji cenami aby dopasować je do allegro Smart.

Brakującą kwotę system rozdziela na 'opłatę za przesyłkę' która sprawia że sprzedający nie ponosi dodatkowych kosztów i czysta wpłatę na konto fundacji. Kupujący przy zakupie otrzymuje ile z dopłaty faktycznie trafia na konto wybranej fundacji. 

20 Komentarze
vonNogay
#17 Koryfeusz#

Super pomysł 🙂

wiedzwiadeket
#7 Wielbiciel#

Bardzo mi się podoba ten pomysł! Popieram!!! 🙂

mdrogeria
#21 Demiurg#

Obciążenie sprzedawców ze strony allegro jest bardzo duże . Jak piszesz ,,Albo irytował się na sprzedającego wystawiającego przedmiot za 39.99.,, Tak , jest to celowe działanie sprzedawców w celu wymuszenia zakupu dodatkowego produktu , aby transakcja choć w stopniu minimalnym była opłacalna . Pomysł baaaardzo fajny , ale będzie skutkował dalszym wzostem już mocno wywindowanych cen przez serwis .

vonNogay
#17 Koryfeusz#

Szkoda tylko, że szanse realizacji są niewielkie, allegro zależy w końcu na tym, aby klient kupował towar, od którego jest pobierana prowizja.

ares_
#14 Krzewiciel#

@vonNogay wprowadzą prowizję od wpłaty na cele charytatywne i po problemie 😁

A tak poważnie to pomysł super, chętnie bym raz na jakiś czas dołożył te kilka złotych zamiast dobierać towar do 40 zł.

khadzik
#7 Wielbiciel#

Dlatego napisałem aby część kwoty szla na dopłatę dla sprzedającego za koszty transportu być może część powinna pójść dla allegro. Nie wiem jak to jest w tej chwili rozliczane wiec nie jestem w stanie napisać jaka cześć komu :). Humble Bundle fajnie pokazuje kto ile dostaje.

fonex_pl
#10 Popularyzator#

Bardzo fajny pomysł. Trzymam kciuki, aby Allegro pozytywnie spojrzało na temat 😉

misKubusPuchatek
#8 Zapaleniec#

wystarczyłoby aby WOŚP przez cały rok wystawiał na aukcjach za 1zł możliwość wspomożenia tegoż WOŚP-u kwotą 1zł, ale w taki sposób aby Wośp NIE został potraktowany jako odrębny sprzedawca

czyli np.: kupuję towar za 38,20zł u sprzedawcy _księgarnia_ i dokupuję 2zł wpłaty na wośp i mam do zapłaty 40,20zł razem

okrasz
#3 Debiutant#

Czasami mam produkt, który kosztuje np. 39zł. i brakuje złotówki do darmowej 40zł. Mogę oczywiście dokupić coś, ale nie zawsze dany sprzedawca ma interesującą ofertę, a dwie sztuki nie są mi potrzebne (pominę opcję zwrotu częściowego). Z chęcią dopłaciłbym brakującą część do 40zł, żeby uzyskać darmową dostawę - może to być na przykład napiwek dla sprzedawcy albo dopłata na fundację Allegro.

okrasz
#3 Debiutant#
oznacz moderatorów