anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wydłużenie tytułu oferty

Kategorie
kupujący
kupujący 925
inne
inne 181
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
130
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
65
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
195
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
106
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
996
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
508

Wydłużenie tytułu oferty

axelbis
#10 Popularyzator#

Zgłaszam to od 5 lat, co mi szkodzi zgłosić jeszcze raz, może w końcu trafi w Allegro na kogoś kto więcej energii przeznacza na pracę niż na szukanie wymówek dla nic nierobienia.

Proszę o wydłużenie tytułu ofert przynajmniej do 80 znaków, choć nie pogniewałbym się gdyby zrobić jeszcze więcej. Żaden konkurencyjny serwis nie ma tak krótkich tytułów, pierwsza z brzegu oferta z Am-zona (jest cenzura na tą nazwę, ale wiadomo o co chodzi) ma grubo ponad 100 znaków. Tytuł obok zdjęcia głównego (miniaturki) jest pierwszym i podstawowym źródłem informacji i metodą selekcji towarów przez kupujących na listach wyszukiwania. Klienci wyszukują towary po słowach kluczowych w tytułach, a nie po np. numerach EAN, na które się uparło Allegro. Jest wiele towarów, których _podstawowe_ cechy nie dadzą się opisać w 50 znakach np. "Krem ujędrniająco - przeciwzmarszczkowy na noc Yves Saint - Laurent 100 g" trzeba zmienić na "Krem ujędrn.-przeciwzm. na noc Yves St Laur. 100g" bo inaczej się nie zmieści. Wygląda to debilnie, a jednak od 5 lat nie udaje mi się przekonać Allegro do wydłużenia tytułu. Może jak się zbierze większa liczba osób popierających to ktoś w Allegro odłoży z niechęcią bongosa w strefie relaksu i zmusi do zrobienia czegoś pożytecznego.

22 Komentarze
Client:98572120
#13 Ambasador#

Oraz postuluję: Odebrać sprzedawcom czarną listę kupujących!

Knowhere
#21 Demiurg#

@mdrogeria Fakt, chociaż z 10 więcej byłoby dobre.

krejzole
#14 Krzewiciel#

Proponuję cały opis robić w tytule bo dalej i tak nikt nie czyta. Dodatkowo przydały by się lekcje czytania ze zrozumieniem.

Agent051
#16 Inspirator#

@Client:98572120 Ty chyba chiński alfabet próbujesz sprzedać.

Agent051
#16 Inspirator#

@mdrogeria Po co zwiększać ilość znaków w tytule oferty jak i tak najbardziej czytelny jest tytuł z katalogu produktów. Często nie ma on nic wspólnego z tym co sprzedajesz i gdybyś miał do dyspozycji nawet 8192 znaki to i tak kupujący obetną ci gwiazdki za niezgodność z opisem.

mwmonety
#21 Demiurg#

Możliwość użycia większej liczby znaków w tytule jest nawet konieczna ,bo najczęściej klient na tym etapie kończy zapoznanie się z produktem .

mdrogeria
#21 Demiurg#

@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ Druga sugestia jeśli nie ma możliwości zwiększenia ilości znaków .

Po klknięciu przez klienta w ofertę strona mogłaby się otwierać na opisie , a nie jak dotychczas na tytule i miniaturce .

www_2bi_today
#7 Wielbiciel#

Obecnie limit ilości znaków nazwy aukcji jest ograniczony do 50 znaków. Rozumiem z czego to wynikało w przeszłości, ale obecnie nazwa przedmiotu jest brana automatycznie z katalogu produktów, a nazwa aukcji jest widoczna dopiero w widoku przedmiotu.

Sugeruję żeby zwiększyć ten limit przynajmniej do 75 znaków, a najlepiej do 100 znaków. 

Bazy danych przedmiotów w katalogach hurtowni, z których korzystamy, zazwyczaj nie uwzględniają limitów 50 znaków w nazwie przedmiotu. Często jest tam więcej znaków. Aby dopasować się do limitu 50 znaków, trzeba wykonać żmudną ręczną pracę, skracania tych nazw, co wpływa na czas wystawiania przedmiotu.

Alternatywą jest wymuszenie ograniczenia tej nazwy do 50 znaków, ale wtedy często słowo jest ucięte, a nazwa przedmiotu nie kompletna.

Wydaje mi się, że obecnie ograniczenie do 50 znaków nie jest niezbędne, a zwiększenie tego limitu ułatwiło by masowe wystawianie przedmiotów.

kostas11
#21 Demiurg#

@www_2bi_today limit jest podyktowany SEO wyszukiwarki mają ograniczoną liczbę znaków wyświetlanych 🙂 z tego co pamiętam jest 55 - 60 znaków. 

www_2bi_today
#7 Wielbiciel#

Myślę, że używanie tu argumentu SEO nie jest do końca trafne. W praktyce wymuszenie skrótów, wcale nie poprawia wyszukiwania SEO, wszak nikt w wyszukiwarce skrótów nie używa 🙂

Może zamiast tego oznaczyć w czytelny sposób ciąg znaków, który uwzględnia SEO, ale nie ograniczać ich ilości do 50 znaków?

Może dać możliwość sprzedającemu do podjęcia decyzji o tym, co chce zamieścić w SEO, ale pozwolić wpisać więcej. Bo SEO to nie wszystko, na końcu są kupujący, którzy często na podstawie tego krótkiego opisu podejmują decyzję o zakupie, albo nawet o przeczytaniu opisu.

@fonex_pl @_HolaOla_ @kostas11 

oznacz moderatorów