anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wydłużenie tytułu oferty

Kategorie
kupujący
kupujący 924
inne
inne 180
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
127
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
65
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
195
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
106
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
996
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
508

Wydłużenie tytułu oferty

axelbis
#10 Popularyzator#

Zgłaszam to od 5 lat, co mi szkodzi zgłosić jeszcze raz, może w końcu trafi w Allegro na kogoś kto więcej energii przeznacza na pracę niż na szukanie wymówek dla nic nierobienia.

Proszę o wydłużenie tytułu ofert przynajmniej do 80 znaków, choć nie pogniewałbym się gdyby zrobić jeszcze więcej. Żaden konkurencyjny serwis nie ma tak krótkich tytułów, pierwsza z brzegu oferta z Am-zona (jest cenzura na tą nazwę, ale wiadomo o co chodzi) ma grubo ponad 100 znaków. Tytuł obok zdjęcia głównego (miniaturki) jest pierwszym i podstawowym źródłem informacji i metodą selekcji towarów przez kupujących na listach wyszukiwania. Klienci wyszukują towary po słowach kluczowych w tytułach, a nie po np. numerach EAN, na które się uparło Allegro. Jest wiele towarów, których _podstawowe_ cechy nie dadzą się opisać w 50 znakach np. "Krem ujędrniająco - przeciwzmarszczkowy na noc Yves Saint - Laurent 100 g" trzeba zmienić na "Krem ujędrn.-przeciwzm. na noc Yves St Laur. 100g" bo inaczej się nie zmieści. Wygląda to debilnie, a jednak od 5 lat nie udaje mi się przekonać Allegro do wydłużenia tytułu. Może jak się zbierze większa liczba osób popierających to ktoś w Allegro odłoży z niechęcią bongosa w strefie relaksu i zmusi do zrobienia czegoś pożytecznego.

22 Komentarze
Knowhere
#21 Demiurg#

Ja nawet z 60 bym się cieszył, bo często brakuje mi dosłownie 2-3 znaków.

nikl
#14 Krzewiciel#

Tu pojawia się problem z głosowaniem. Jest wiele świetnych pomysłów, które nie zyskają wielu głosów, a warto żeby były wdrożone. Proponuję aby Allegro wdrażało wszystkie dobre pomysły, jeśli nie ma ma do nich protestów i przeciwwskazań. To jest świetny przykład. 90% Sprzedawców pewnie mieści się w tytułach, ale wydłużenie tytułów w niczym im nie zaszkodzi, a pewnej grupie bardzo pomoże. Jestem na tak.

Analogiczny przykład: Sprzedawcy długich przedmiotów są dyskryminowani. Pomysł, aby nie wymagać od nich umieszczania paczek w paczkomatach, nie obniżać im za to ocen, jest bardzo dobry i oczywisty, ale nie uzyska wielkiego poparcia w głosowaniu, gdy większość ma małe paczki. Mimo to warto to wdrożyć i poprawić.

fonex_pl
#10 Popularyzator#

Niestety wątpię, aby Allegro zmieniło długość tytułu z prostego powodu — SEO, pozycjonowanie i pochodne tego wszystkiego. Nie jest to wina Allegro, tylko samego Google i jego czynników rankujących strony. Również jestem przeciwny wydłużeniu tytułu oferty. Po to jest opis produktu z odpowiednimi nagłówkami, aby tam zawrzeć bardziej szczegółowe informacje o produkcie. EOT.

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Odrzucony

@axelbis Dziękujemy za ten pomysł, na ten moment analizujemy i sprawdzamy jakie mamy możliwości w kontekście wszystkich pomysłów, które się tutaj pojawiają, a nie tylko tych z największą liczbą głosów. 

Jeśli chodzi o zwiększenie liczby znaków w tytułach oferty, to rację ma tutaj @fonex_pli w tej chwili nie planujemy zmian w tej kwestii. Tytuł powinien dotyczyć wyłącznie wystawionego przedmiotu. Przykładowo właściwości kremu, który podałeś możesz zawrzeć w opisie oferty. 

mdrogeria
#21 Demiurg#

Wiemy wszyscy o nagminnych zakupach bez zapoznania się przez klienta z treścią całej oferty co prowadzi do nieporozumień . Nie każdy produkt da się opisać w 50 znakach pomimo zastosowanych skrutów .Nawet dzisiaj wynikło małe i niegroźne nieporozumienie z klientką choć informacja dotycząca problemu znajdowała się w tytule ,ale zastosowałem z braku znaków skrót .Pełna informacja znajdowała się dalej w ofercie .

temat dla sprzedajacych .

@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

vonNogay
#17 Koryfeusz#

Jak najbardziej za, 50 znaków często nie wystarczy, aby podać pełny tytuł książki z autorem albo płyty z filmem.

TATLOK
#15 Entuzjasta#

Jestem za, potrzebuję około 90 znaków. 

TATLOK
#15 Entuzjasta#

Oraz postuluje: Odebrać klientom darmowe prawo do zwrotów!

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Popieram te 50 znaków to za mało by dobrze przedstawić produkt.

Client:98572120
#13 Ambasador#

Jestem za, potrzebuję około 8192 znaków.

oznacz moderatorów