anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wymóg natychmiastowej płatności dla niezarejestrowanych kupujących

Kategorie
Kupujący
Kupujący 245
Inne
Inne 61
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
38
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
53
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
70
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
50
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
217
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
157

Wymóg natychmiastowej płatności dla niezarejestrowanych kupujących

Już wielokrotnie niezarejestrowany kupujący coś kupił i ani wpłaty ani się nie odezwał na wiadomości. Proponuję rozwiązanie eliminujące takie zakupy duchy: wymóg opłacenia zamówienia dla osób niezarejestrowanych aby dokonać zakupu.

Zastanawiałem się nawet czy nie jest to sposób innych sprzedających ten sam przedmiot na pozbycie się konkurencyjnej oferty (w przypadku kiedy na sprzedaż jest jedna lub niewiele sztuk, tak że zakup kończy aukcję i ta znika). Przez ten czas mógłby trafić się rzeczywisty klient, a ponadto trzeba ponownie wystawiać i jeszcze ubiegać się o zwrot prowizji.

2 Komentarze
Vryko
#18 Luminarz#

Cóż, aby dokonać zakupu, należy zapłacić...więc już istnieje taki wymóg. Opisany w kc. I dotyczy zarejestrowanych, niezarejestrowanych, chudych, grubych, konduktorów, cyklistów...i użytkowników Allegro. Skoro kupujący coś "kupił i nie zapłacił" - to nie kupił. Wyżej wspomniany kc daje zresztą instrumenty do radzenia sobie z tego typu żartownisiami. Allegro nie może i nie powinno w żadnym przypadku mieszać się w zawierane umowy, jako że ich warunki są wyłącznie w gestii stron. Co prawda wciąż się mieszają, ale to inna bajka. Reasumując - pomysł bez większego sensu, jak dla mnie. A i Allegro zapewne nic w tej kwestii nie zmieni, jako że to kupujący jest tu najważniejszy i na pewno nie będą robić żadnych ruchów, które mogły by dyskryminować jakąkolwiek grupę kupujących - tu: niezarejestrowanych. 

 

_HolaOla_
Moderator
Moderator
Status zmieniony na: Zrealizowany

@feira Zgodnie z zapowiadanymi zmianami, o których informowaliśmy m.in. tutaj, od 19 kwietnia zakupy na Allegro bez rejestracji konta w ogóle nie będą możliwe. 

oznacz moderatorów