anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakaz wystawiania kilkuset takich samych aukcji.

Kategorie
kupujący
kupujący 848
inne
inne 166
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
13
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
86
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
193
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
105
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
953
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
488

Zakaz wystawiania kilkuset takich samych aukcji.

Witek4000
#7 Wielbiciel#

Problem istnieje już od dawna ale ostatnio osiągnął już bardzo niepokojący poziom. Opiszę go na dzisiejszym moim zakupie a raczej próbie zakupu. Chciałem zakupić słuchawkę bluetouth do swojego telefonu. W filtrach określiłem parametry jakie mnie interesowały i cenę - od 40 do 60 zł. Wyświetliło mi się sto stron i okazuje się że przy przeglądnięciu ich wszystkich nadal jestem przy kwocie 45 zł. i nie mogę obejrzeć tych powyżej 45 zł bo ich już w tych 100 stronach nie ma. Problem w tym że sprzedający żeby utrudnić wybór umieszczają zamiast jednej aukcji  np. 600 albo 1000 aukcji z tą samą słuchawką. Kupujący jest zmuszony marnować swój czas i w końcu tak jak ja poddaję się i idę do sklepu gdzie taki problem nie istnieje. Proponuję aby scalać takie aukcje automatycznie albo najprościej nałożyć dodatkową opłatę za taki manewr. Problem jest już mocno nabrzmiały. Rozmawiam z wieloma ludźmi i także mają już tego dosyć. Proszę zróbcie z tym coś bo to na prawdę zniechęca i utrudnia w sposób bardzo męczący zakup.

36 Komentarze
gemma22
#11 Animator#

Ja to w ogólę nie rozumię dlaczego można tylko 100 stron przeglądnąć a dalej się nie da. Wkurzające to jest.

Co do tematu postu. Zgadzam się wg mnie powinno ograniczenie dla sprzedających w ilości wystawianych identycznych aukcji. 

TATLOK
#15 Entuzjasta#

Kiedyś jak za każdą wystawioną aukcję trzeba było zapłacić, nie było tego problemu. Teraz wystawianie w przeważającej części serwisu jest bezpłatne, więc wykorzystali to, niektórzy Janusze by zasypać tylko swoją ofertą klienta, inny sprzedawca nie widzi swoich ofert, więc robi to samo itd. ect.

Jest takie ograniczenie w regulaminie, że nie można wystawiać zdublowanych aukcji. Nawet kiedyś chyba system Allegro działał, że usuwał takie aukcje, jeśli maja ten sam tytuł i to samo zdjęcie, może odstąpili od tego.

gemma22
#11 Animator#

@TATLOK  akurat opłata za wystawianie ofert nie jest dobrym pomysłem wg mnie, Kiedyś już była i wiele osób wtedy zrezygnowało z wystawiania na allegro. Bo wystawiasz np 1000 (róznych) ofert i czasem potrzebujesz dużo czasu żeby niektóre sprzedać czyli zarobić a kasę za wystawienie musisz zapłacić. To już chyba lepszy ten automat usuwający dublety był

mikeza
#20 Guru#

zgadzam się, mnie osobiście strasznie zniechęca przeglądanie kolejnych strony z tą samą ofertą i daję sobie spokój z zakupami. Allegro swojego czasu wprowadziło obostrzenia dotyczące miniaturek, żeby wizualnie to wszystko ze sobą współgrało. Dziwi mnie, że do tej pory nie uporało się z tymi zdublowanymi ofertami. Dla mnie nie jest kłopotem 2-3 takie same aukcji w różnych podobnych kategoriach, ale setki identycznych w tej samej kategorii. To jest chore i powinno być blokowane. Powoduje bałagan w ofertach i czasochłonność przy jakimkolwiek wyszukiwaniu.

Knowhere
#21 Demiurg#

@Witek4000 Akurat ten temat od miesięcy jest wałkowany np. w tym wątku https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/powielane-oferty-jednego-produktu-w-tej-sa...
Od lipca zgłaszam tam oferty takiego jednego, który ma wystawionych prawie 6 tysięcy ofert tego samego dysku SSD i allegro od tamtej pory zrobiło z tym WIELKIE NIC (a mamy już marzec). Krótko i kolokwialnie mówiąc, mają na to wywalone cyce, mimo że te oferty łamią jeden z warunków przyznawania smarta i dodatkowo łapią się pod manipulowanie słowami kluczowymi w tytule oferty.
Sprawa natomiast wyglądałaby inaczej, gdyby jakiś mały żuczek wystawił 6 ofert z nie dość białymi miniaturkami - wtedy takie oferty zostałyby ściągnięte przez allegro w tempie niemalże ekspresowym, no bo jak można tak bezczelnie i jawnie łamać regulamin😏

gemma22
#11 Animator#

A najbardziej irytujące jest to, że jak ktoś ma 2-3 powielone aukcje to "wielki przestępca" od razu upomnienia, zamykanie ofert itp a jak ktoś ma setki powielonych to ... nic. Zupełnie jak w życiu. Ukradniesz bułkę-masz proces, idziesz do więzienia, uradniesz miliony i ... nic. Dziwne to 🤔

nicooo1
#8 Zapaleniec#

@gemma22 Co do płatności za aukcje, rozwiązaniem mogłoby być płatność za wystawienie po sprzedaży (ale też już oczami wyobraźni widzę Januszy którzy opylają wszystko poza Allegro, tylko dają "ogłoszenie"). Żeby eliminować takich cwaniaczków którzy spamują ofertami albo by trzeba naprawdę rzeszę ludzi, albo bardzo dobre AI które to przeczesze albo dać zapis w regulaminie o karach za takie praktyki i odstrzelić paru na pokaz.

gemma22
#11 Animator#

@nicooo1  no właśnie ja mam wrażenie że z jakiegoś powodu allegro nie zależy na ustrzeliwaniu tych co masowo powielaja. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o ...

Knowhere
#21 Demiurg#

@nicooo1 Wystarczyłoby takiemu sprzedawcy wywalić wszystkie oferty (tak jak to robią małym żuczkom) z jasną informacją, że jeszcze raz taki numer wywinie, to będzie musiał zakładać nowe konto. Albo po prostu usunąć takiemu smarta z ofert, skoro łamie jeden z warunków jego przyznawania. Ale allegro zamiast tego woli kalać własne zasady. To są normalnie jaja jak berety, że od lipca niczego z tym nie zrobili, bo albo ściemniają że przekażą sprawę do odpowiedniego zespołu albo wywoływani na forum wręcz bezczelnie ignorują i nie zwracają uwagi na to uwagi, mimo że w innych wątkach się udzielają.
Zaczynam się zastanawiać, czy to tacy sprzedawcy plują mi w twarz, czy może jednak allegro🤔

mikeza
#20 Guru#

@Knowhere mnie również dziwi takie podejście allegro. Setki powielanych aukcji wygląda kiepsko wizerunkowo, zniechęca do zakupów, czy filtrowania ofert, dodatkowo świadczy o takim "cwaniacko-januszowatym" podejściu do biznesu przez allegro. Jak ktoś chce kupić coś konkretnego to idzie do sklepu/butiku, w którym towar jest wyeksponowany w taki sposób, żeby zachęcić do zakupu. Jak ktoś ma ochotę na grzebianie i szukanie okazji udaje się do ciuchlandu i przetrząsa kosze z ciuchami. Pytanie, czy allegro chce być bliżej profesjonalnego sklepu, czy jednak może bardziej szmateksu/ciuchlandu gdzie trzeba przekopywać się przez sterty ubrań, żeby dorwać okazję ?

oznacz moderatorów