anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zlecenie wyłączania wyróżnień, bez utraty opłaconego już okresu.

Kategorie
Kupujący
Kupujący 184
Inne
Inne 59
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
227
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
32
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
14
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
27
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
64
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
73

Zlecenie wyłączania wyróżnień, bez utraty opłaconego już okresu.

nikl
#12 Orędownik#

Gdy wyłączamy wyróżnienie wykupione na 10 dni, np. po 3 dniach, to Allegro kradnie 7 dni opłaconego już wyróżnienia i nie wyświetla.

Wyobrażacie sobie, że opłacam miesięczny abonament w telefonie, rezygnuję z przedłużania następnego dnia i od razu mam głuchy telefon? Wczoraj kupiłem Eurosport na 30 dni z ponawianiem co miesiąc. Od razu zrezygnowałem z abonamentu, a nadal mogę oglądać do zakończenia opłaconego okresu. Wszystkie usługi terminowe na świecie działają do końca opłaconego okresu, nawet w przypadku wcześniejszej rezygnacji. To jest uczciwe.

Tylko Allegro wymaga, aby użytkownik nastawił sobie 10 budzików, jeśli ma 10 aukcji wyróżnionych i wyłączał je dokładnie w ostatniej sekundzie. Tylko wtedy nie ukradną opłaconego już czasu. Czy to nie jest kuriozum na skalę światową? Znacie inne przypadki takiego podstępnego rozliczania usług terminowych? Matematycznie nigdy nie otrzymamy tego za co zapłaciliśmy, bo nie da się idealnie wstrzelić w moment wyłączenia.

4 Komentarze
mdrogeria
#21 Demiurg#

na przyklad nikl nie korzystasz z energii czy gazu bo wyjechałeś , jak nie oplacisz przesyłowego i opłaty abonamentowej to co się stanie ??

Twoje oferty wystawiasz / nie koniecznie promowane / na 10 dni , bo tak jest . Po 10 dniach wystawiasz ponownie czy automatycznie się wznawia ??

DarkStoorM
#16 Inspirator#

@nikl  Niestety regulamin jest tak ustalony, że płacisz z góry za okres promowania 10 dni i nie rekompensują w żaden sposób niewykorzystanego czasu, jeżeli wyłączysz je po kilku dniach.

 

Ja bym rozwinął pomysł o następujące funkcje:

 

Wyróżnienie jednorazowe

Poprawa funkcjonalności wyróżnienia, powinno ono wyróżnić ofertę jednorazowo bez jego automatycznego wznawiania, co można by było ustalić w trakcie wystawiania oferty. Ten problem również tutaj się przewijał, więc już niech nawet dodadzą pole wyboru przy danym wyróżnieniu, które pozwoliło by na wyróżnienie jednorazowe lub stałe

 

Wybór czasu wyróżnienia

Aktualnie dostępne jest full wyróżnienie za 2,90zł na dzień. Zamiast tego, lepiej jakby Allegro wprowadziło suwak umożliwiający wybór na ile dni chcemy wyróżnić ofertę. Skoro płacimy za wyróżnienia, to funkcja ta powinna być bardziej elastyczna.

 

Rekompensata niewykorzystanego czasu wyróżnienia

Bardzo często zdarza się, że wyróżnimy ofertę, lecz po jakimś czasie musimy nagle ją zakończyć - towar wyprzedany, nagła niedostępność. Jako że z góry płacimy 19zł za 10dni, to zakańczając ofertę po dwóch dniach tracimy pozostały czas wyróżnienia, więc propozycją byłby:

  • zwrot niewykorzystanego czasu w formie jednorazowego wyróżnienia - przykładowo na czas 8 dni, jeżeli po dwóch dniach musieliśmy zakończyć ofertę lub wyłączyć wyróżnienie
  • kontynuacja wyróżnienia - wyróżnienie nie powinno pobierać ponownej opłaty, jeżeli zakończyliśmy wyróżnioną ofertę

 

Nawet omyłkowo wyróżniając ofertę płacimy 19zł bezzwrotnie, więc na wypadek takiej pomyłki sprzedający mógłby składać wniosek o rekompensatę - Allegro mogłoby nawet nie zwracać pieniędzy, ale zwracać omyłkowe wyróżnienie umożliwiając jego późniejsze wykorzystanie.

nikl
#12 Orędownik#

Może prościej - jeśli chcę wyłączyć ponawianie abonamentu wyróżnienia, to żebym mógł zrobić to zwyczajnie, w dowolnej chwili, bez konieczności nastawiania budzika na ostatnią sekundę. Od tego mamy komputery i programy, żeby wykonywały za nas żmudne czynności. A wyłączenie czegoś w danym dniu i godzinie, to idealne zadanie dla programu. Pilnowanie ręczne godzin wyłączeń wyróżnień to ogromna dodatkowa i całkowicie zbędna praca.

Niestety obawiam się, że Allegro czerpie ogromne zyski z tego, że ktoś się zagapił razy milion i nie wyłączył w porę. To jest celowa manipulacja. Drodzy Twórcy Allegro: Tak, zarobicie trochę na tym podstępie, ale strata wizerunkowa jest ogrmna. Zniechęcacie tym Sprzedawców i skłaniacie do wyszukiwania innych kanałów sprzedaży. Po za tym Sprzedawcy sparzeni takim traktowaniem, włączają wyróżnienia z wielką niechęcią i ostrożnością. Więcej tracicie niż zyskujecie. Czy sądziliście, że ludzie się nie zorientują?

msniezek
Menedżer Społeczności
Menedżer Społeczności
Status zmieniony na: Zrealizowany

@nikl miło mi poinformować Cię, że Twoja sugestia będzie 1:1 wdrożona już 17 listopada 🙂 Nie będzie już trzeba pamiętać o tym, kiedy wyróżnienie się kończy - wyłączy się samo na koniec cyklu, jeżeli w momencie jego włączania ustawisz, że tak ma się stać. Tu więcej szczegółów. Dzięki za Twój pomysł!