anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Naprawa gwarancyjna lub wymiana sprzętu zakupionego

kakoj1
#1 Nowicjusz#

  @N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_   @N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_ W   firmie   LEMON  PLANET    Justyna  Bater  ,   80-513 Gdańsk , ul. Walecznych 3.  zakupiłem  kamerę  samochodową   2023.11.13 .    za  199,- zł..

Kamera  legła  uszkodzeniu  .  Wysłałem  ją  zwrotnie do  sprzedającego   jako  naprawę  gwrancyjną      w   dniu   2024.08.14.

Mimo  monitów  do  chwili  obecnej  nie  mam  informacji  co  dzieje  się  z   zakupionym  urządzeniem.

Proszę  o  pomoc,  względnie   upomnienie    sprzedającego.   Co  właściwie  mam  zrobić ??

 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

pecela
#17 Koryfeusz#

@kakoj1

Jak skorzystałeś z gwarancji, to obowiązują postawienia zawarte w karcie gwancyjnej.

Gwarancji udziela gwant i zazwyczaj jest nim producent lub dystrybutor, choć sprzedawca też może udzielić gwarancji. 

A co do terminów, to o ile sama gwarancja nie stanowi inaczej, to gwarant ma 14 dni na naprawę licząc od dnia dostarczenia reklamowanego produktu na adres wskazany w karcie gwancyjnej (rzadko jest to adres sprzedawcy, tylko np adres serwisu). Do tego jeżeli gwarancja realizowana jest bezpośrednio, to gwarant nie pokrywa kosztów wysyłki do i od sprzedawcy, a tylko od nabywcy do i od serwisu (pokrywa, ale nie zwraca). 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@kakoj1 Możesz otworzyć dyskusję, masz pomoc Allegro, sprzedający ma 24godz. na odpowiedź: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa lepiej składać rekalamcję u sprzedającego ma 14dni na jej rozpatrzenie,

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

gwarancję daje producent

sprzedawca przekazał ją gwarantowi i też czeka na odpowiedź

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@kakoj1 Proszę, załóż dyskusję, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Tam będziesz miał możliwość poproszenia o pomoc naszego doradcę, a sprzedawca będzie zobowiązany do udzielenia Ci informacji w określonym czasie. 

   Wiktoria
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów