anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nieodebrana paczka z One Box - sprzedający wmawia, że trafiła do domu, oszustwo czy prawda?

EUROPREZES
#7 Wielbiciel#

Nie zdążyłem odebrać paczki, która została wysłana do automatu Allego One Box.

Dostałem z Allegro SMS-a, że nie zdążyłem odebrać paczki i że została ona odesłana do sprzedawcy.

Napisałem do sprzedawcy prośbę o zwrot pieniędzy (sytuacja losowa, trafiłem do szpitala i nie mogłem odebrać) na co sprzedawca twierdzi, że Allegro automatycznie przekierowuje paczkę na mój adres domowy i że ma dowód, że paczka do mnie trafiła. Co oczywiście nie miało miejsca, tym bardziej, że mamy monitoring na budynku bo blok jest w budowie i nawet jakiś kurier nie zostałby wpuszczony, kamery rejestrują wizję i w razie czego policja będzie mogła sprawdzić, czy kurier allegro rzeczywiście był i dostarczył paczkę, której nie mam.

Tym nie mniej bardzo dziwne jest to, że Allegro rzekomo samo przekierowało nieodebraną z automatu paczkę na mój adres domowy, bez mojej zgody i wysyłając mi SMS-a że paczka wraca do nadawcy?

Ten sprzedawca to "super sprzedawca" firma jednoosobowa sprzedająca setki drobnych rzeczy, czy możliwe jest, że to oszustwo? Oczywiście, choć sprawa warta głupie 70 złotych, zostanie zgłoszona na policji i to sprzedawca będzie musiał udowodnić, że przesyłka trafiła do mnie - wysłał mi numer śledzenia Kuriera Allegro, tyle, że ja tego numeru od Allegro nie dostałem (ani żadnej wiadomości że paczka idzie na mój adres z paczkomatu) a w danych śledzenia nie ma danych do kogo ta paczka z automatu poszła - moim zdaniem jest to śledzenie dla sprzedawcy, który wie, że ta paczka poszła do niego a nie do mnie, tylko próbuje mnie oszukać, aby nie zwracać mi tych głupich 70 złotych. Oczywiście nie odpuszczę, płacę nie blikiem a kartą by w razie czego pisma z policji przedłożyć u wystawcy karty, bank zawsze rozpatruje takie reklamacje na moją korzyść jeśli produktu sprzedawca nie dostarczył i nie może tego udowodnić. 

Co myślicie o tej sprawie, naprawdę Allegro przesyła nieodebrane przesyłki na adres domowy kupującego? Czy to oznaczałoby, że prawdopodobnie kurier Allegro mógł ukraść paczkę, a nie winny jest sprzedawca?

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

mdrogeria
#21 Demiurg#

Łone to nieobliczalna forma dostawy , nikt nic nie wie , sprawdź losy przesyłki w śledzeniu , jaki jest aktualny jej status .

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

"bank zawsze rozpatruje takie reklamacje na moją korzyść " ....

Bardzo doświadczony jesteś w tych sprawach. Tyle lat kupuje, nie tylko na allegro i niegdy nie musiałem korzystać z takich rozwiązań. 

 

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@EUROPREZES Proszę, podaj numer przesyłki, której dotyczy Twoje zgłoszenie. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

EUROPREZES
#7 Wielbiciel#

@w_kiwi

Numer przesyłki jakieś podał sprzedający to:A000RK8RV5

Ja 27.06.2024 o 11:45 dostałem SMS że czas na odbiór przesyłki minął i że "została odesłana do nadawcy w czw.27.06 11:39" więc moim zdaniem jest to śledzenie paczki z automatu one box do sprzedawcy a nie do mnie, tym bardziej że jak wspomniałem żadna paczka do you mnie ani nie doszła ani żadnego powiadomienia e-mail czy sms albo telefonu od kuriera nie miałem (ani wiadomości typu "paczka w twoich rękach").

Sprzedawca mi napisał tak :

Paczka po upłynięciu terminu odbioru została dostarczona przez przewoźnika pod wskazany adres w zamówieniu (tu mój adres). Numer śledzenia paczki: A000RK8RV5. W tym przypadku przewoźnik allegro SAM zdecydował o dostarczeniu paczki pod adres, nie mieliśmy na to wpływu."

oznacz moderatorów

MikroLITY
#13 Ambasador#
oznacz moderatorów

TomBanknoter
#16 Inspirator#

@EUROPREZES @MikroLITY @pecela @w_kiwi Z tego śledzenia w ogóle nie wynika, żeby ta paczka była "po drodze" w automacie One Box. Wygląda na doręczaną normalnie na adres.

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@EUROPREZES Według statusu przesyłka faktycznie została dostarczona. Skieruję sprawę do odpowiedniego zespołu, który zajmie się weryfikacją tego zdarzenia. Jeden z naszych doradców wkrótce się z Tobą skontaktuje. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@EUROPREZES Przesyłka owszem została dostarczona, ale do nadawcy. Widzę, że sprawa została już wyjaśniona przez sprzedawcę w dyskusji.

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

@EUROPREZES

Na etykiecie adresowej przesyłki do punktu odbioru, nie ma adresu odbiorcy. Tak więc skąd kurier wiedziałby, gdzie doręczyć przesyłkę. Do danych z stron, z systemu Allegro, kurier nie ma dostępu.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Bo to jest nowy numer przesyłki nieodebranej i zwróconej do nadawcy. Ten sprzedawca albo pali frana albo taka ciućma, że nie zauważył że odebrał zwrot.

oznacz moderatorów

EUROPREZES
#7 Wielbiciel#

Witam. 

Po kontakcie kogoś z Allegro sprzedawca zreflektował się i zdecydował że zwróci pieniądze za zakup. Bardzo dziękuję za pomoc. Cóż, sprawa przekonała mnie jeszcze raz, że Allegro to najlepsza i najbardziej sensowna platforma do codziennych zakupów, jeśli dzieją się problemy to jak widać wynikają z pojedynczych sprzedających, ale i tu Allegro pozostało niezawodne w pomocy. Dziękuję wszystkim za pomoc i udział w dyskusji.

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@EUROPREZES Po prostu cały ten system dostaw Allegro jest tak pokręcony, etykiety wciąż udoskonalane, że sprzedawca nawet nie skumał od kogo i kiedy dostał zwrot 😉 

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów