anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego automat one box nie odczytuje żadnych kodów?

ProLsnienie
#9 Pomysłodawca#

Czy ktoś może mi powiedzieć bo skoro wszystkie te opcje jak DPD, UPS i inne już nie pamiętam jakie są tak naprawdę teraz mogę nadać w zielonym automacie to dlaczego nie odczytuje mi absolutnie żadnego  kodu i nie otwiera się żadna skrytka? Po wpisaniu ręcznie kodu owszem, otwiera się i przesyłka trafia gdzie ma trafić ale automat nie odczytuje mi kodów, co jest źle? I to nie jedna maszyna, testowałem to na kilku, żadna nie czyta.

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ProLsnienie rozumiem, że dzieje się tak zawsze, ale czy możesz podać numer zamówienia lub numer przesyłki przy którym próbowałeś zeskanować kod z etykiety i One Box się nie otworzył? A także w jakim automacie próbowałeś nadać paczkę? 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

ProLsnienie
#9 Pomysłodawca#

@la_nika no na przykład A000U0V8U8 w AL061KRA.

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@ProLsnienie "I to nie jedna maszyna, testowałem to na kilku, żadna nie czyta" - trochę to dziwne, bo w jednej to mogłaby być awaria czytnika. Ja nigdy z tym nie miałem problemów, aczkolwiek czasem trzeba się trochę pomęczyć. Paczka nie może być za blisko czytnika, warto sprawdzić czy przy próbie skanowania widać czerwony pasek światła na etykiecie, w miejscu kodu.

oznacz moderatorów

serwis-texas
#21 Demiurg#

@TomBanknoter 

U mnie łany świecą na zielono. Ja obstawiam słabą jakość wydruku kodu kreskowego.

oznacz moderatorów

ProLsnienie
#9 Pomysłodawca#

@TomBanknoter widać zielony. @serwis-texas no nie wiem, paczkomaty inpost, automaty dhl, punkty nadawcze żabka itd. bez problemu czytają kody a te automaty nie? Drukuje zebrą termiczną, nie na papierze zwykłym. Automat po podsunięciu kodu z tego co pamiętam daje sygnał dźwiękowy ale nie reaguje w ogóle.

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@ProLsnienie Skoro widać światełko, to znaczy że czytnik działa. W takim razie nie wiem, na czym polega problem. Ja drukuję na atramentówce, i podsuwam do odczytu kod paskowy, nie QR. Faktem jest, że InPost to śmiga, a w One Box trochę muli, ale jednak zawsze mi odczytuje.

oznacz moderatorów

serwis-texas
#21 Demiurg#

@ProLsnienie 

Dobra, spoko, argument z Zebrą przyjmuję. Tym bardziej jestem ciekawy czy będziesz to w stanie rozwiązać.

oznacz moderatorów

ProLsnienie
#9 Pomysłodawca#

@TomBanknoter z inpostem to też różnie bywa, mam jeden paczkomat, który zgłaszałem że żeby odczytał wydrukowany kod to trzeba się namachać i czekać tak że czasem jak wrzucam 20 paczek za jednym zamachem to by mi to zajęło godzinę, inne czytają super szybko, nawet te stare, bez wyświetlacza kolorowego tylko z tym takim, którym towarzyszą metalowe klawisze.

 

@serwis-texas no właśnie się dziwię, ładnie ta zebra drukuje, żadne inne maszyny i skanery nie mają problemów a ten automat nie chce w ogóle współpracować. 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ProLsnienie dzięki za informację. Podesłałam zgłoszenie na konsultację, dam znać, gdy otrzymam odpowiedź, co tutaj możemy poradzić. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ProLsnienie czy możesz przesłać zrzut z etykietą i zaznaczyć, który kod skanujesz podczas nadawania paczek? 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

ProLsnienie
#9 Pomysłodawca#

Tylko mówimy o One Box DPD, One Box UPS, One Kurier? Każda jest inna a każdą można nadać w zielonym automacie wpisując numerek.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ProLsnienie a ten problem jest z każdą etykietą? Pytam o to, ponieważ najprawdopodobniej skanujesz niewłaściwy kod na etykiecie i to powoduje problem. Czsami jeśli są dwa kody blisko siebie, jeden trzeba zasłonić. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

serwis-texas
#21 Demiurg#

@ProLsnienie  , @la_nika 

Ooooo, Monika ma całkiem sensowny trop.

oznacz moderatorów

ProLsnienie
#9 Pomysłodawca#

@la_nika @serwis-texas  Zasłaniałem na przemian kody, niestety to nie to, dziś 3 paczki wpisywałem ręcznie..

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@ProLsnienie Prześlij zrzut, o który prosiła wcześniej Monika, z przykładową etykietą, która sprawia problem.

   Natalia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

ProLsnienie
#9 Pomysłodawca#

@la_nika @nat_not ciekawostka, dzisiaj podjechałem do świeżego automatu, którego nie było wcześniej mi dane testować, na pewno jest jednym z nowszych w okolicy bo nawet widać że ma inny czytnik niż ten, o którym pisałem że nie działa - tutaj niespodzianka - miałem i z oznaczeniem DPD i z UPS i typowe Wasze allegrowe, wszystkie bez problemu odczytało, problem tkwi w tamtej maszynie w takim razie. Tutaj właściwie mogę wskazać oznaczenia dwóch maszyn, które nie odczytują żadnego z moich kodów.

 

PS. @InPost 8/10 Waszych paczkomatów to jest tragedia, dziś miałem dużo paczek, co jeden to lepszy, potrzebują nawet do 10 sekund żeby wczytać zeskanowany kod a inne w ogóle myślą 20 sekund żeby zeskanować bo nie reagują na podsunięty kod. Zgłaszałem odnośnie jednego paczkomatu reklamację ale nie zmieniło się nic po miesiącu. Odpowiedź dostałem ale bez poprawy.

oznacz moderatorów