anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Godziny nadania w zielonym automacie

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

Witam,

gdzie można znaleźć godziny nadania paczki w automacie Allegro One, tak żeby tego samego dnia została odebrana. W Inpoście jest to ustalenia bez problemu. Pytam, bo włożyłem paczkę do automatu dziś ok. 14-tej i leży tam do tej pory, a więc zapewne do poniedziałku... A włożone parę minut później do do paczkomatu InPost już są w oddziale.

Po drugie, dlaczego z szczegółach zamówienia widnieje status "oczekuje na nadanie", a po kliknięciu w numer przesyłki wyświetla się, że "Przesyłka została nadana" ?

pozdrawiam
Tomasz

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

Client:44052296
#21 Demiurg#

@TomBanknoter słyszałem, że godzina graniczna to 12. Status paczki chyba się zmieni jak paczka trafi na sortownie .

Allegro One to nowa usługa, która się dopiero rozwija. Minie z kilka lat zanim się dotrze.

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

Też to widziałem, ale myślałem, że to dotyczy dostawy tego samego dnia - na czym mi akurat nie zależy. W takim razie podziękuję za ten wspaniały wynalazek, i wykreślę Allegro One z cenników. Nie będę latał pięć razy dziennie, osobno z każdym rodzajem przesyłki. Ta nieudolna próba konkurowania z InPostem to jeden z bardziej bezsensownych pomysłów Allegro...

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Czemu bezsensowna? Może dzięki temu poprawi się jakość obsługi i paczki do paczkomatów zaczną dochodzić szybciej niż w tydzień (obecnie to wygląda tak, nadanie -> umieszczenie w zupełnie innym paczkomacie odbiorczym (kurier wpisuje, że to ma mój wniosek) -> reklamacja -> zwrot do odziału -> umieszczenie we właściwym paczkomacie). I tak od ponad 10 lat, choć czasem dostarczą prawidłowo (ale to można policzyć na palcach jednej ręki).

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

Nie wiem dlaczego Allegro uparło się, żeby być kombajnem, zamiast skupić się na swojej podstawowej działalności, a usługi kurierskie zostawić fachowcom.

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Dla One by Allegro (kurier, punkt, box) godziną graniczną jest 12:00 (§ 3 pkt 4 regulaminu usługi).

Natomiast dla Paczkomatów Inpost godzina graniczna zależy od strefy, i tak:
- strefa A - 16:00
- strefa B - 15:00
- strefa C - 14:00
- strefa D - 13:00
Tu jest wyszukiwarka stref https://inpost.pl/godziny-odbiorow po kodzie pocztowym.

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

Dzięki, teraz jasne. Czyli w sumie to kicha. Tak, wiem, trzeba było przeczytać regulamin przed udostępnieniem metody dostawy, ale optymistycznie założyłem, że działa to podobnie jak InPost.

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Tu masz wyszukiwarkę przy nadaniu u kuriera (https://allegro.pl/kampania/one/kurier/godziny-graniczne) po kodzie pocztowym nadawcy.

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

Dzięki, ale przy jedne paczce na tydzień (bo taka jest średnia zamówień z tą metodą dostawy, przy moich 20-30 przesyłkach dziennie), to wolę nadać w paczkomacie

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Strefy strefami a rzeczywistość jest taka że kurier odbiera jak mu pasuje i jak ma czas . U mnie po tym jak zerkam na godziny odbioru to odbywa się to wcześniej lub nawet czasem około 18-tej . 

oznacz moderatorów