anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak zachować Smart

Majster77
#10 Popularyzator#

Brawo allegro. Na tej stronie dowiesz się ze usługa do której cię zmuszamy nie działa w twojej lokalizacji. I co mi po tej wiedzy? Zróbcie jakiś pożadek w tym cenniku bo ja ni chuchu nie wiem co oznaczyć żeby oferty były dalej smart. Chyba że mam przenieść firmę żeby móc być smart to też taką informacje proszę dołożyć do cennika. Smiech na sali, brawo asy od tabelek w exelu.

Proszę o jasne wyjaśnienie którą opcję oznaczyć w cennikach dostaw żeby oferty były smart i żeby kurier je odebrał.

oznacz moderatorów
45 ODPOWIEDZI 45

Majster77
#10 Popularyzator#

Drwie bo nie jest to jasne jak zawsze jak allegro wprowadza zmiany. A robi się zamieszanie bo jak wyłacze AOB kuriera to wyskakuje dostosuj do 25.10 i jest wrazenie jak by zmiana w dalszym ciągu była potrzebna znika tylko po właczeniu drugiej opcji która nie jest dostępna w całej polce Panie wielce oganięty. I tak dokońca nie wiem czy oferty dalej bedą smart W punktach dostawy czy nie. Bo z komunikatu przy cennikach dostaw wynika że nie.

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@Majster77 

Dalej nie ogarniasz to Cię nauczę. Jak wciśniesz zwykłego One Box (bez kuriera) i dodasz drugą metodą kurierską (też wymagana) DHL, DPD, UPS, Pocztex to napis znika 🙂

oznacz moderatorów

Majster77
#10 Popularyzator#

To że ty korzystasz UPS I DHL i Pocztex nie oznacza że wszyscy korzystają. (ja nie kożystam z ich usług mam tylko DPD INPOST I GLS a wynika to z tego że tylko te firmy gwarantują mi dostawę do klienta na następny dzień czyli to że kurier zdąży zjechać na wieczorne wchadło do bazy. Rozumiem że wszystkich traktujesz swoją miarą i kto nie robi tak jak ty to jest nie ogarniety, ale zapewniam cię że tak nie jest.

 

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@Majster77  to proste i jasne. Jeśłi masz paczkomaty i chcesz nadal mieć smart POWINIENEŚ włączyć ONE PUNKT BOX- jest obsługiwany w całej Polsce ( przez UPS) i bedzie git. Tylko usługa ONE PUNKT BOX KURIER jest obsługiwana wybiórczo.

Zupełnie inna sprawą jest jakośc obsługi ONE no ale na to nie mamy wpływu. My włączyliśmy ONE boxy w niedziele i dziś wysyłamy pierwsze paczki. Jesteśmy już gotowi do pisania reklamacji jeśli kurier UPS sie po nie nie pojawi 🙂

oznacz moderatorów

Majster77
#10 Popularyzator#

Takk wiem już że tak jest ale komunikat jest sprzeczny czyli dalej wyświetla dostosuj. Mi chodziło tylko o jasną odpowiedz która opcja żeby oferty były dalej smart bo odpalając to w cenniku nie było to dla mnie oczywiste.

 

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@Majster77 

To Ty zacząłeś w swoim pierwszym poście. Ja tylko Cię prowadzę na drogę aby uzyskać oznaczenie SMART. To nie jest tak że ja się ciesze z tych zmian, raczej jestem wk........ ony! Jeżeli nie przyjmiesz dwóch kurierów z palety to nie będzie SMARTA i po problemie. Pracownik Allegro już Ci odpowiedział, udział w programie jest dobrowolny.

oznacz moderatorów

Majster77
#10 Popularyzator#

Nie rozumiesz Mam dwóch kurierów. Chodzi tylko o dostawy Do punktu bo tam jest minimu 3 przewoźników. Cięszę się że obu nas te zmiany wk.... Widziałem odpowiedż pracownika Allegro mistrz ekonomii zaleciłem wykłady na uniwerku myśle że tematem wykładu bedzie jak obniżyc sprzedaż.

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@Majster77 

Jeszcze raz, na wszelki wypadek

https://allegro.pl/pomoc/aktualnosci/zmiany-dla-sprzedajacych-w-pazdzierniku-listopadzie-grudniu-i-s...

co najmniej 3 metody dostawy do punktów odbioru lub automatów paczkowych z listy metod kwalifikujących, w tym Allegro One (Punkt, Box)

  • Allegro One (Punkt, Box) – warunek konieczny
  • Allegro Paczkomaty InPost
  • Allegro ORLEN Paczka lub ORLEN Paczka
  • Allegro Odbiór w Punkcie DPD Pickup
  • Allegro Odbiór w Punkcie UPS
  • Allegro Odbiór w Punkcie Pocztex lub Allegro Automat Pocztex
  • Allegro Odbiór w Punkcie DHL lub Allegro Automat DHL POP BOX.

usunąłem specjalnie Allegro One Box kurier bo wiem że nie jesteś w strefie odbioru.

i co najmniej 2 metody dostawy do drzwi z listy metod kwalifikujących.

a tutaj

  • Allegro One (Punkt, Box, Kurier)
  • Allegro Kurier DPD
  • Allegro Kurier DHL
  • Allegro Kurier Pocztex lub Allegro Przesyłka polecona
  • Allegro Kurier UPS.

Ty, wydaje mi się masz tylko kuriera DPD.  Kurier Inpostu i GLS nie należy do palety. Nie dają SMARTA. Musisz zorganizować drugiego kuriera. MUSISZ

 

oznacz moderatorów

Majster77
#10 Popularyzator#

A Allegro Kurier Inpost  nie liczy się bo teraz to już zgłupiałem?

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@Majster77 

No nie. Kurier Inpostu nigdy nie był w programie SMART.

oznacz moderatorów

Majster77
#10 Popularyzator#

To już wiem czemu nie ogarniam|:)

oznacz moderatorów

Wyd_Eurograf
#10 Popularyzator#

@serwis-texas  @_HolaOla_ 

Niestety to tak nie działa. Wybrałam jako do punktu: 

  • Allegro One (Punkt, Box) – warunek konieczny
  • Allegro Paczkomaty InPost
  • Allegro Odbiór w Punkcie Pocztex lub Allegro Automat Pocztex

 

Plus kurier: 

  • Allegro One (Punkt, Box, Kurier)
  • Allegro Kurier Pocztex lub Allegro Przesyłka polecona

 

I nie działa jako smart po 25.10...

 

 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Wyd_Eurograf Dlaczego myślisz, że to nie działa?

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@nat_not bo wszystkim, mino że spełniają warunki wyświetla się komunikat że nie spełniają 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Wyd_Eurograf
#10 Popularyzator#

@nat_not Bo ustawiając za pośrednictwem "dostosuj cennik" wyskakuje mi ikonka z czerwonym wykrzynikiem "spełnij wszystkie wymagania, aby przejść dalej". Jeśli ustawię powyższe sposoby dostawy bezpośredniego w cenniku (nie przez dostosuj cennik) nie znika czerwona ikona informująca, że nie będzie działał po 25.10   (i sprawdziłam, że chodzi o kuriera, ponieważ dodając kolejnego kuriera np. DPD czy UPS zaczyna działać. A gdy mam w kurierach Allegro One, Allegro Pocztex+polecona mam nadal, że nie spełniam wymogów. Czy robię coś nie tak?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Wyd_Eurograf zaraz się okaże że Kurier One nie liczy się jako kurier 😄

Metoda Allegro One (Punkt, Box, Kurier) to jednocześnie dostawa do punktów odbioru, jak i do drzwi, dostępna w wybranych lokalizacjach w Polsce. Dlatego, gdy udostępnisz ją w swoich ofertach, zaliczymy Ci ją jako jedną z wymaganych metod w jednej oraz w drugiej grupie dostaw.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Wyd_Eurograf Rozumiem. Proszę Cię o zrzuty ekranu z widokiem kolejnych wykonywanych czynności, które opisałeś. Przekażę tę sprawę do weryfikacji.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Wyd_Eurograf
#10 Popularyzator#

Screenshot 2023-10-24 at 19.57.22.pngScreenshot 2023-10-24 at 19.57.19.pngScreenshot 2023-10-24 at 19.57.08.png

oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Bo to wszystko wina Tuska jest 😉

oznacz moderatorów

Iron-Bike
#9 Pomysłodawca#

Podepnę się pod temat. Wyświetla mi się ikonka że mam dostosować cenniki, choć niby wszystkie wymagania spełniam: mam dostawy do punktów Inpost, Orlen, UPS i One, oraz kurier One i UPS (i Inpost, ale to wiem że się nie liczy). Co w takim razie mam jeszcze ustawić? Pytanie o tyle zasadne, że wcześniej jakiś miesiąc temu mi się ta ikonka wyświetlała przy jednym cenniku, ale go zaktualizowałem i zniknęła, a teraz wróciła. Coś się zmieniło? @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów