anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nie działa Allegro One - błąd w generowaniu etykiety

darek_w111
#7 Wielbiciel#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Szanowni Państwo, może zamiast robić promocję na Wyróżnienia zróbcie promocję na właściwą obsługę klientów 😉 Czekam już 24 godziny na jakąkolwiek odpowiedź na zgłoszenie "36802338" ref:!00D240aE05.!5003V0d8Kxk:ref

Nie mogę wygenerować etykiety Allegro One i wysłać zamówienia. Zamówienie z Allegro Lokalnie. W trakcie generowania występuje błąd:

"Kupujący błędnie wypełnił formularz zamówienia.

Długość podanego tekstu przekracza 30 znaków."

Prawdopodobnie problem wynika z tego, że do danych etykiety adresowej zaciąga się oprócz numeru i adresu paczkomatu nadawczego jego dodatkowy opis:

"Przy narożniku budynku nr 32, naprzeciwko przedszkola, w pasie zieleni

Godziny otwarcia: całodobowo"

Paczkomat odbiorczy jest w danych do etykiety OK, bez dodatkowego opisu. Próbowałem wybierać inne paczkomaty AllegroOne, to samo, zaciągają się opisy i godziny otwarcia, występuje ten sam błąd. Danych tych nie można edytować.

Zgłoszenie napisałem wczoraj rano, nadal nie mam żadnej odpowiedzi ani rozwiązania problemu. Za to wieczorem dostałem przypomnienie żebym wysłał paczkę.

Albo rozwiążcie problem albo zlikwidujcie wysyłkę Allegro One jeżeli nie dajecie rady tego obsłużyć. Inpost nie ma takich problemów. 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@darek_w111 Najprawdopodobniej dane odbiorcy są tutaj problemem. W polu z imieniem widzę: saint angie style angelina felchner. Usuń nazwę firmy albo właśnie ją zostaw, a usuń nazwisko i problem powinien ustąpić.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@nat_not a może w końcu dopasujecie to co podają w formularzach dostawy Kupujący do wymogów przewoźników. Czyli właśnie ilość znaków w adresie, polskie numery tel. komórkowych, poprawność kodów pocztowych, itp... itd...

oznacz moderatorów

darek_w111
#7 Wielbiciel#

Wiśta wio łatwo powiedzieć. Nie ma możliwości edytowania tych danych.

Swoją drogą w takiej sytuacji kupujący powinien dostawać ostrzeżenie przed przekroczeniem długości nazwy, albo lepiej nawet, niech system automatycznie obcina nazwę po 30 znakach, w sytuacji gdy wysyła się do automatu nazwa odbiorcy nie ma większego znaczenia.

oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

@darek_w111 allegro od lat nie potrafi zrobić walidacji danych by kupujący wpisywał wszystko tam gdzie trzeba, dla nich to "nie opłacalne ekonomicznie" czyli strata czasu. Taką dostałem odpowiedź tutaj żeby nie było że zmyślam.

oznacz moderatorów