anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak platnosci karta za Allegro Pay

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:100994012
#8 Zapaleniec#

dlaczego zniknela platnosc karta jest tylko blik i przelew w przelewach niema mojego banku co jest

oznacz moderatorów
269 ODPOWIEDZI 269
Fuujiou
#9 Pomysłodawca#

Nie mają obowiązku informowania o testach, ale mają obowiązek informowania o zmianie w umowie kredytowej, bo jest to również naruszenie pkt 5 umów.

oznacz moderatorów
Kociarka89
#8 Zapaleniec#

Mnie również pierwsza myśl jaka się nasuwa to spłacić to g**** i przestać z tego korzystać, widać na ludziach - klientach już im nie zależy, ciekawe czy będą tacy radośni jak im spore grono odejdzie 

oznacz moderatorów
uzytkownik1984
#8 Zapaleniec#

Pozwoliłam sobie użyczyć szablonu. Skarga do UOKIK przesłana.

oznacz moderatorów
Client:46970794
#4 Eksplorator#

Dziękujemy za podpowiedź, poszło zgłoszenie.

oznacz moderatorów
DarkDaro
#8 Zapaleniec#

Już zgłosiłem do UOKiK. Może jak dostana kolejne 200 baniek kary to przemyślą sprawę. Ciekawa porada, żeby iść na pocztę i wysłać przekazem na numer konta z umowy. Gdybym wiedział, że będę musiał stać w kolejkach na poczcie i wypełniać druk ręcznie to w życiu bym nic nie kupił na raty. 

oznacz moderatorów
Catriona1406
#7 Wielbiciel#

Opcja zapłaty kartą została na moim koncie wyłączona. Allegro tłumaczy, że mam ,,nieszczeście" neleżeć do grupy klientów, dla których ,,opcja spłaty kartą kredytową i debetową może być niedostępna dla losowo wybranej grupy Klientów". Chciałabym wiedzieć jak długo to potrwa, ponieważ nie mam możeliwości zapłaty blikiem lub przelewem. Nie przypominam sobie żebym wyrażała zgodę na tego typu praktyki. W tym momencie allegro uniemożliwa mi zapłatę za zakupione produkty i powoduje powstanie zaległości.

 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Pytanie po co komu takie testy, uważam ze się ktoś z kimś ne dogadał! Moderacja pisała o m-cu.

oznacz moderatorów
dibi
#3 Debiutant#

Też się dzisiaj niemiło zdziwiłem chcąc spłacić Allegro Pay, a został tylko jeden dzień do spłaty. 😠

oznacz moderatorów
Kociarka89
#8 Zapaleniec#

Podpisuje się pod tym w 1000%!

oznacz moderatorów
Dragan9
#7 Wielbiciel#

Zawsze płaciłem kartą. Od dzisiaj nie widzę. Jest tylko możliwe zapłata blik lub przelew. Nie interesuje mnie taka opcja.

oznacz moderatorów
kranu2
#9 Pomysłodawca#

Allegro jednostronnie uznało że sobie wyłączy funkcję zagwarantowaną w regulaminie żeby okraść użytkowników (poprzez odsetki karne i nakaz natychmiastowej spłaty całej reszty), ktorzy nie mają innej niż karta możliwości spłaty umowy. 

oznacz moderatorów
Arkadia_OK
#11 Animator#

@kranu2 - raczej widzę to jako kolejne próby zwiększenia swoich przychodów poprzez cięcie kosztów. Wyłączane są te usługi, które kosztują ich najwięcej...
To nie są tylko karty kredytowe, ale także niektóre szybkie płatności np. mTransfer czy Apple Pay. Może zmienili operatora na tańszego, który w ofercie ma mniej sposbów płatności i go teraz "TESTUJĄ"....
Co nie zmienia faktu, że Umowa Kredytowa, która zawierana jest przy Allegro Pay podlega większej ochronie prawnej i żadne zapisy regulaminu Allegro o możliwościach testowania nie wpływają na nią.
W takiej sytuacji tylko UOKIK.

oznacz moderatorów
kranu2
#9 Pomysłodawca#

Zgłosiłem oczywiście. Teraz się zastanawiam co zrobić bo mam termin do 9 stycznia, ale kasa tylko na karcie.

oznacz moderatorów
Sowaiwa
#8 Zapaleniec#

No właśnie, napisałam do UOKIK,  zobaczymy co i kiedy zrobią. Jak na razie wstrzymuję się od zakupów na Allegro.

oznacz moderatorów
darox11
#7 Wielbiciel#

Dokładnie to samo zrobiłem i dodatkowo rezygnuję z allegro pay.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Niektórzy zostali poddani testowi i nie mają takiej opcji, 1m-c z tego co pisali.😁

oznacz moderatorów
Client:109577547
#2 Obserwator#

Nie wiem czy Państwo sprawdzaliście swoje umowy, które przychodzą w PDF'ach, ale tam jest taki zapis:
"Spłaty zrealizujesz bezgotówkowo:

1. za pomocą Panelu Allegro Pay korzystając z szybkiego przelewu, BLIK lub
karty płatniczej przy czym ta ostatnia opcja będzie dla Ciebie dostępna
tylko przy terminowej Spłacie. Tak dokonana Spłata jest bezpłatna i dotrze
do nas od razu; lub
2. samodzielnie, przelewem z Twojego rachunku bankowego na wskazany
rachunek bankowy - taką Spłatę możemy otrzymać później, z uwagi na
terminy sesji księgowań w bankach. Pamiętaj, że numer rachunku
bankowego znajdziesz w harmonogramie Spłat i obowiązuje on tylko dla
tej Umowy."

Tak więc ten zapis nie tylko widnieje w regulaminie Allegro Pay.
Czy to oznacza, że przez Allegro zostały złamane warunki umowy?
Ja mam wrażenie, że ten "test" nie dotyczy wybranych użytkowników, ale wszystkich.
Pytanie czy to na pewno test czy ktoś po prostu popełnił jakiś błąd.

Dodam, że w nowej umowie już jest inny zapis.

oznacz moderatorów
eryk_s
#8 Zapaleniec#

Ten zapis  jest ale w poprzednich umowach. W najnowszej (15.12.2022) jest już zapis o "dostępnych formach płatności" podstawa do zgłoszenia do UOKIK jest

oznacz moderatorów
kranu2
#9 Pomysłodawca#

Nieważne co na maila przysyłają. W regulaminie allegro pay cały czas jak byk widnieje opcja spłaty kartą płatniczą.

oznacz moderatorów
DarkDaro
#8 Zapaleniec#

Witam,

Zawsze spłacałem Allegro Pay kartą płatniczą Mastercard a teraz tylko przelew i BLIK! Mam konto w ZEN i mojego banku nie ma na liście. BLIKa też nie obsługuje. Co robić?

oznacz moderatorów