anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak platnosci karta za Allegro Pay

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:100994012
#8 Zapaleniec#

dlaczego zniknela platnosc karta jest tylko blik i przelew w przelewach niema mojego banku co jest

oznacz moderatorów
263 ODPOWIEDZI 263
mariola78
#2 Obserwator#

Witam! Jak długo będzie niedostępna płatność kartą? Gdybym wiedziała o tym przy zakupie nie skorzystałabym z allegro pay 

oznacz moderatorów
Sowaiwa
#8 Zapaleniec#

I co dalej z płatnością kartą kredytową???? Jak nie uruchomicie tej opcji to przechodzę na zakupy do **piiip** też są dostawy za darmo.

oznacz moderatorów
speed140
#1 Nowicjusz#

Dlaczego spłaty allegro pay nie można wykonać kartą ?

oznacz moderatorów
grzegorz-skorupa
#8 Zapaleniec#

Allegro Pay proszę o przywrócenie płatności kartą  za raty ludzie nie mają jak zapłacić rat. A tu idzie długi weekend. 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Brak możliwości zapłaty kartą ma związek z testem prowadzonym obecnie na wybranej losowo grupie klientów. Test potrwa miesiąc.

oznacz moderatorów
Dial13
#8 Zapaleniec#

Jak widać po poniższych wpisach, wynik testu jest już chyba znany..

oznacz moderatorów
kranu2
#9 Pomysłodawca#

Test ma na celu sprawdzenie jak wielu użytkowników uda się **piiip**ć za jednym razem.

oznacz moderatorów
w_paluch
#8 Zapaleniec#

Pytanie, czy taki "test" nie nadaje się do UOKiK? Chyba ostatnia kara była zbyt niska.

oznacz moderatorów
ASpecnaz
#7 Wielbiciel#

Doklanie jaja sobie robicie z ludzi po to korzystalem od dluzszego czasu z tej opcji bo moglem placic karta i przez to bardzo rozciagac sobie platnosc za zakupy a teraz jestem w bagnie bo bede musial zaplacic z glownego konta i miec naliczone odsetki i mozliwosc braku srodkow do zycia bo wy sobie testy robicie gdzie w regulaminie jest wyraznie napisane o platnosciach karta. Prosze o mozliwosc odblokowania takiej platnosci inaczej sam sie pofatyguje zeby sprawe zglosic.

oznacz moderatorów
Arkadia_OK
#10 Popularyzator#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

To co robi Allegro to są normalnie JAJA !!!

Blokowanie płatności kartą, blokowanie niektórych szybkich transferów (np. mTransfer) to jest jednostronna zmiana warunków umowy zawartej z klientami; nawet bez ich wcześniejszego poinformowania...
UOKIK i jeszcze większa KARA !!!!!

 

oznacz moderatorów
Piotros1983
#9 Pomysłodawca#

Witam Allegro zablokowało możliwość płatności kartą itp. Ale czym się przejmujecie u komornika napewno będzie taka możliwość i nie tylko.... Pozdrawiam 

 

oznacz moderatorów
darox11
#7 Wielbiciel#

Jeśli allegro lubi testowanie, to ja przyłączę się i przetestuję działanie UOKiK. Testowałem go w latach ubiegłych i działał b.dobrze, bo wygrałem m.in. z mbankiem i playem, zobaczymy jak to wygląda obecnie. Poza tym czas na pożegnanie z allegro pay, będę płacił tylko kredytówką, bo czas spłaty jest dłuższy, będzie to dla nich kara, bo umowa z obsługującym usługę bankiem uzależniona jest od ilości klientów. Potrafią sobie strzelić w kolano, po karze jaką im zasądzili.

oznacz moderatorów
babudzynski
#8 Zapaleniec#

Ja właśnie napisałem skargę do UOKiK, wszystkich objętych "testami" zapraszam do tego samego. 

Wystarczy wejść na stronę UOKIK, kliknąć "elektroniczna skrzynka podawcza", zalogować się do EPUAP, przekleić poniższy wzór i koniecznie podpisać. 

 


Szanowni Państwo,

Firma Allegro, oferująca usługę AllegroPay (opóźniona płatność za zakupy w serwisie), wbrew regulaminowi wyłączyła "wybranej grupie użytkowników" w ramach prowadzonych testów możliwość płatności kartą.

Testy nie były zapowiedziane wcześniej, nie wprowadzono stosownych zmian w regulaminie, nie da się z nich zrezygnować. Punkt regulaminu, który uległ złamaniu:

Regulamin usługi Allegro Pay (https://allegro.pl/regulaminy/regulamin-uslugi-allegro-pay-lD8OAPk4Lu6), § 6, punkt 2:
"W Panelu Allegro Pay będziesz mógł dokonać Spłaty wierzytelności objętej Umową Allegro Pay (w tym niektórych przeterminowanych wierzytelności przeniesionych do firmy zewnętrznej), korzystając z szybkiego przelewu, BLIK lub karty płatniczej przy czym ta ostatnia opcja będzie dla Ciebie dostępna tylko przy terminowej Spłacie. Za tak dokonaną Spłatę nie pobierzemy opłat ani prowizji, a Spłata dotrze do nas od razu."

Pomimo zachowania terminowej płatności ja, oraz wielu innych użytkowników, nie mamy możliwości płatności kartą. Tutaj pracownicy Allegro informują o prowadzonych testach:

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/allegro-pay/brak-platnosci-karta-za-allegro-pay/td-p/499809

Liczę na Państwa reakcję w tej sprawie.


Z poważaniem,

oznacz moderatorów
eryk_s
#8 Zapaleniec#

Krótka wymiana emaili z allegro

Witam.
Żądam wyłączenia testów, dzięki którym nie mamy możliwości spłaty allegro pay za pomocą karty i pozostałych rodzajów płatności (oprócz blik i przelewu).
Na test nie wyrażałem zgody (nikt mnie nie pytał) i jest to utrudnienie dla mnie i dla pozostałych 'testowych' użytkowników. Proponuję poczytać komentarze na społecznosc.allegro.pl
Jestem z wami od ponad 20 lat, nigdy nie było takich numerów

ref:_00D24aE05._5003VVwciX:ref

Odpowiedź

Dobry wieczór,

dziękuję za wiadomość.

Zgodnie z regulaminem Allegro Artykułu 8;8.13:

"Spółka może prowadzić testy nowych usług, procesów lub funkcjonalności na Allegro lub testy dotyczące zmian obecnych usług, procesów lub funkcjonalności na Allegro. Testy mogą mieć wpływ na korzystanie z Allegro przez Użytkowników, w tym na sposób wyświetlania Ofert w wynikach wyszukiwania. Testy mogą być prowadzone wyłącznie przez czas i w zakresie niezbędnym i proporcjonalnym do osiągnięcia celu testu. Spółka prowadzi testy wyłącznie w celu rozwoju Allegro, dostosowywania się do zmian rynkowych, dostosowania się do zmian w przepisach prawa lub ulepszania świadczonych usług."

Nie mamy obowiązku informacyjnego informować o testach.

Niestety mimo chęci nie jesteśmy w stanie włączyć ponownie metody płatności kartą.
W dalszym ciągu można skorzystać z bezpłatnych dostępnych popularnych metod jak BLIK, szybki przelew online czy przelew tradycyjny.

W razie pozostałych pytań - zapraszam do kontaktu.

Pozdrawiam

A teraz wniosek który sam się nasuwa

Spłacę powoli i zrezygnuję, lokalnie jestem w stanie kupić w tych samych cenach (albo taniej) tylko muszę trochę poszukać. Korzystałem z allegro bo było w miarę wygodne, ale to co robią pokazuje gdzie mają klienta...

oznacz moderatorów
eryk_s
#8 Zapaleniec#

Szkoda tych 21 lat

oznacz moderatorów
Fuujiou
#9 Pomysłodawca#

Nie mają obowiązku informowania o testach, ale mają obowiązek informowania o zmianie w umowie kredytowej, bo jest to również naruszenie pkt 5 umów.

oznacz moderatorów
Kociarka89
#8 Zapaleniec#

Mnie również pierwsza myśl jaka się nasuwa to spłacić to g**** i przestać z tego korzystać, widać na ludziach - klientach już im nie zależy, ciekawe czy będą tacy radośni jak im spore grono odejdzie 

oznacz moderatorów
uzytkownik1984
#8 Zapaleniec#

Pozwoliłam sobie użyczyć szablonu. Skarga do UOKIK przesłana.

oznacz moderatorów
Client:46970794
#4 Eksplorator#

Dziękujemy za podpowiedź, poszło zgłoszenie.

oznacz moderatorów
DarkDaro
#8 Zapaleniec#

Już zgłosiłem do UOKiK. Może jak dostana kolejne 200 baniek kary to przemyślą sprawę. Ciekawa porada, żeby iść na pocztę i wysłać przekazem na numer konta z umowy. Gdybym wiedział, że będę musiał stać w kolejkach na poczcie i wypełniać druk ręcznie to w życiu bym nic nie kupił na raty. 

oznacz moderatorów