anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak platnosci karta za Allegro Pay

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:100994012
#8 Zapaleniec#

dlaczego zniknela platnosc karta jest tylko blik i przelew w przelewach niema mojego banku co jest

oznacz moderatorów
269 ODPOWIEDZI 269
Kosamir
#1 Nowicjusz#

Cześć, Allegro wstrzymało mi możliwość płacenia kartą kredytową. Uzasadnia to tym, że jest to ich program testowy dedykowany ok. połowie użytkowników. Czy ktoś z Was ma podobny problem? Czy - tak jak sądzę - mają problemy finansowe i chcą zaoszczędzić na prowizji dla operatorów kart. Pozdrawiam

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@Kosamir Oficjalnie to pierwsze, nieoficjalnie - szukają oszczędności.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
azex
#1 Nowicjusz#

Dlaczego ostatnio zniknęła opcja spłaty Allegro Pay przy pomocy podpiętej do konta karty kredytowej, a pozostały tylko blink i przelew?

oznacz moderatorów
krzych50
#8 Zapaleniec#
azex żeby jak nie masz innej możliwości spłaty mogli ci naliczyć odsetki. Jakoś muszą nazbierać pieniędzy na karę jaka została na nich nałożona.
oznacz moderatorów
midik
#7 Wielbiciel#

No właśnie mam ten sam problem. Brak możliwości (opcji) płatności kartą za raty w allegro pay. Dlaczego?

oznacz moderatorów
kranu2
#9 Pomysłodawca#

Do wszystkich, którzy zgłosili Allegro Pay do UOKiK polecam również zgłosić do KNF (Komisja Nadzoru Finansowego), bo Allegro Pay to kredyt konsumencki a Allegro złamało istotny warunek umowy.

oznacz moderatorów
widget66
#7 Wielbiciel#

Tylko to pozostaje bo po kazdorazowym skorzystaniu z allegro pay w umowie o kredyt konsumenki jak byk w paragrafie odnosnie dplat widnieje iz splaty mozna fokonac przez blik, przelew a takze karta. 
strzelili sobie w kolano zmieniajac jednosttonnie warunki zawartej umowy bez jakiejkoleiek informacji.

 

oznacz moderatorów
elemssj
#7 Wielbiciel#

elemssj_0-1673255789200.pngelemssj_1-1673255815964.png

 

¯\_(ツ)_/¯

 

oznacz moderatorów
Robert1100
#8 Zapaleniec#

Za radą prawnika wezwałem Allegro do niezwłocznego  zaprzestania naruszeń warunków umowy o kredyt konsumencki.

O tym, ze wyłaczono mi możliwość płatności kartą dowiedziałem się w piątkowe popołudnie, kiedy próbowałem wykonać spłatę. 

Jak wszyscy, poza pracownikami Allegro, wiedzą banki nie księgują przelewów w weekend a więc na koncie powstało zadłużenie. 

To co zrobiło Allegro to jednostronna zmiana warunków umowy kredytowej i istotne naruszenie praw konsumenta.

 

oznacz moderatorów
p_sta
#8 Zapaleniec#

Uwaga: jeżeli, z powodu braku dostępności karty, zechcecie zapłacić logując się do banku - zwróćcie uwagę, czy jest to płatność natychmiastowa, czy też zwykły przelew. W moim przypadku (mBank) wygląda to na zwykły przelew Elixir, który dociera w następnym dniu roboczym.

Należałoby zatem płacić dzień przed terminem. Moja spłata, z tego powodu, dotrze pewnie po terminie i tylko wypatrywać odsetek.

oznacz moderatorów
p_sta
#8 Zapaleniec#

...a płatność Blikiem nie działa wcale. Więc karta wycofana, blik leży, przelew idzie dobę - a termin mam za 16 godzin. 

@nat_not I jak Was teraz spłacić? 

oznacz moderatorów
Szczewi
#8 Zapaleniec#

Dla tych którzy mają jeszcze conajmniej jeden dzień do spłaty i nie mają innej możliwości spłacenia jak tylko kredytówką i mają nóż na gardle podaje rozwiązanie na szybko:

Da radę to zrobić kartą poprzez choćby revoluta. Pewnie większość korzysta tylko nie wpadła na to. Jeśli ktoś nie korzysta to przed takim rozwiązaniem sprawdźcie sobie zapisy banku w którym macie kredytowke (Citi Bank uznaje doładowanie revoluta za transakcje szczególną i pobiera od tego dużą prowizję). Ale w większości przypadków innych banków doładowanie jest darmowe. a także późniejszy przelew tej kasy z revoluta na konto bankowe jest darmowe. W ten sposób spłacie allegro Pay tradycyjnym przelewem korzystając nie jako ze środków które macie na kredytowce nie płacąc za to prowizji.

To tak na szybko co przyszło mi do głowy, bo oczywiście również bezprawnie zabrano mi opcje spłaty zadłużenia allegro Pay, którą zaoferowano mi podczas zawierania umowy kredytu podczas zakupu z tą opcją! Gdybym wiedział że takie jaja będą wybrałbym przy zakupie zamiast allegro Pay poprostu od razu opcje zapłaty kartą i zapłaciłbym kredytówką za dany zakup albo wogóle nie podjąłbym decyzji o danym zakupie wiedząc że nie będę miał możliwości zapłacenia za niego kartą!

Zglaszajcie gdzie się da, aledrogo wydaje się że mogą wszystko bo są więksi ale bekną za to i bardzo dobrze!

Pozdro 🙂

oznacz moderatorów
Fuujiou
#9 Pomysłodawca#

Wszystko fajnie, tylko, że jak ktoś chciał spłacić dziś po pracy (bo np płacił wcześniej dzień przed terminem płatności) czy jutro szybkim przelewem kartą to i tak się nie wyrobi w terminie przelewem tradycyjnym i odnotują go jako "spóźnialskiego".

oznacz moderatorów
Szczewi
#8 Zapaleniec#

Wiem, dlatego napisałem w pierwszym zdaniu kto jeszcze ma min. dzień do terminu spłaty. Allegro przypomina na trzy przed choć przeważnie też zostawiam to do ostatniego bo nigdy nie było problemu z szybką płatnością kartą. Dzisiaj coś mnie tknęło że ostatnio mi przypomniało ale nie byłem pewien do kiedy i postanowiłem sprawdzić. Normalnie bym to zostawił i przekonał się w dniu terminu, że czeka na mnie niespodzianka ale stwierdziłem ok spłacam bo zapomnę i kliknąłem spłać. Ależ się zdziwiłem jak opcja spłaty kartą nagle zniknęła, stąd trafiłem do tego wątku żeby dowiedzieć się co jest grane.  

oznacz moderatorów
adas_elczanin
#8 Zapaleniec#

Dlaczego zniknęła możliwość spłaty raty payu kartą płatniczą !!

Nie można sobie robić takij jaj z klientów , my jesteśmy klientami Allegro , może przestać nimi być przy takich numerach. 

Nie można sobie robć tetstów jak to opisuje Pani moderatorka to jakieś jaja z nas sobie robicie. Wczoraj była możliwość spłaty a dziś jej już nie ma. Każdy planuje swoje finanse z tym co zostało ustalone. 

Proszę o niezwłoczne naprawienie sytuacji i powrót do ustalonych zasad !

 

 

oznacz moderatorów
adas_elczanin
#8 Zapaleniec#

Trzeba zrobić bojkot Allegro i zaprzestać robić tu zakupy a na pewno bardzo mocno ograniczyć , skoro tak postępują ze swoimi klienta i dnia na dzień z chwili na chwile likwidują opcję możliwiści spłaty allegro pay kartą płatniczą bez wyraźniego o tym informowania nas kleintów , co przyznam było korzystne i wygodne i min. powodowało że robiłem często zakupy poprzez Allegro. 

Ale skoro nie ma możliwosci spłaty kartą allegro pay to zaprzestaję robienia zakupów. 

oznacz moderatorów
adas_elczanin
#8 Zapaleniec#

zniknęła możliwość spłaty allegro pay kartą płatniczą , zawsze można było w taki sposób spłacać allegroi pay !!!

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Tak zniknęła i na razie nie będzie.

oznacz moderatorów
wiktoriaanna1983
#8 Zapaleniec#

 

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@wiktoriaanna1983 przelew z banku, na poczcie itp... Allegro oszczędza a za płtność kartą pobierane są prowizje....

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów