anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak platnosci karta za Allegro Pay

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:100994012
#8 Zapaleniec#

dlaczego zniknela platnosc karta jest tylko blik i przelew w przelewach niema mojego banku co jest

oznacz moderatorów
265 ODPOWIEDZI 265
adas_elczanin
#8 Zapaleniec#

Trzeba zrobić bojkot Allegro !!!!

oznacz moderatorów
Alko
#1 Nowicjusz#

Bardzo proszę o przywrócenie płatności kartą. Nie mam możliwości zapłacenia blikiem ani przelewem. Chcę dokonać terminowej płatności.

oznacz moderatorów
krzych50
#8 Zapaleniec#

2023-01-09 at 16-40-31 UKNF potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia.jpg

oznacz moderatorów
Bert9
#7 Wielbiciel#

Bardzo dobrze! Też prześlę zgłoszenie do KNF. Proponuję też UOKiK, ponieważ ich działanie narusza zbiorowe interesy konsumentów. Bo jak inaczej nazwać łamanie umów i Regulaminów zawartych z konsumentami? Jak dostaną parę milionów kary, to może odechce im się igrania z klientami, którzy są z nimi od kilkudziesięciu lat (tak jest w moim przypadku). Trzeba też nagłośnić sprawę w prasie giełdowej. Spółka publiczna, giełdowa.. myślę, że inwestorzy, powinni być świadomi, że kupują akcje Spółki, która za nic ma podpisane umowy i prawa konsumentów.

Te "testy", o których informują nas Szanowni pracownicy allegro, mają na celu przetestowanie nas.. Allegrowiczów jak zareagujemy. 

oznacz moderatorów
mrozk2
#1 Nowicjusz#

dlaczego nie mogę zapłacić kartą kredytową przypisaną do konta spłacając zakupy z Allegro Pay, mam do wyboru tylko blik i przelew.

oznacz moderatorów
manie100
#7 Wielbiciel#

Można też rozważyć od odstąpieniu od umowy (unieważnieniu jej całkowicie) zawartej pod wpływem błędu na podstawie art. 84 k.c. Tak się unieważnia lewe umowy, ze skutkiem prawnym, tak jakby jej nigdy nie było.

oznacz moderatorów
SoniXioR
#8 Zapaleniec#

  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_   Sprawa nadaje się dla UOKiK. Nie są to losowo wybrane osoby, a takie które płaciły ostatnio kartą - na forach to ludzie potwierdzają! Bezprawnie zabrano mi opcje spłaty zadłużenia allegro Pay, którą zaoferowano mi podczas zawierania umowy kredytu podczas zakupu z tą opcją! Gdybym wiedział że takie problemy będą wybrałbym przy zakupie zamiast allegro Pay od razu opcje zapłaty kartą kredytową i rozłożone na raty! Proszę o pilne przywrócenie i odpowiedź kiedy pojawi się u mnie na koncie (mam terminy płatności i bedę powoływać się po braku płatności ponieważ nie mam możliwości spłacenia inną metoda niż karta kredytowa) ponieważ mam listę płatności z umów jakie zawarłem w AllegroPay z opcją płatności kartą.

oznacz moderatorów
Loofral
#8 Zapaleniec#

No i musiałem zapłacić blikiem, bo Allegro łamiąc umowy odebrało mi możliwość płacenia kartą, co powoduje że muszę płacić pieniędzmi których na to nie brałem pod uwagę, co powoduje duże problemy.

Czy skoro to testy to płatność za wszystko nie powinna być przedłużona o czas testów, by jak się one skończą mógł za wszystko normalnie zapłacić?

Czy mogę nie płacić? Skoro Allegro łamie  umowy, to mam w ogóle obowiązek cokolwiek płacić, przecież gdyby nagle kazali mi korzystać z płatności tradycyjnej, gdzie muszę ponieść jakieś opłaty to to jest fair? A gdyby dowalili nagle 1000 zł opłaty za zapłatę za Allegro pay w ramach testów to też byłoby ok?

Chora sytuacja i mam nadzieje że Allegro oberwie wysoką karą za to, oby w setkach milionów, bo zasługują na to.

Aktualnie Allegro pay ma mniejszy sens od płacenia od razu kartą kredytową, w niej mam 30-56 dni, a tutaj 30. Jedynie allegro pay ma sens z ratami 3x0%, prócz tego jest to aktualnie usługa bezużyteczna. A skoro tak to i mogę kupować w zwykłych sklepach skoro i tak płacę kartą to w miarę jestem chroniony to i po co mi Allegro?
Tak czy siak chora sytuacja.

 

oznacz moderatorów
CooLBaRT
#8 Zapaleniec#

Ze względu na koszty wycofują się z tej opcji stopniowo.

oznacz moderatorów
hubertno
#8 Zapaleniec#

Z pewnością chodzi o pieniądze, ale można to było zrobić w sposób cywilizowany - poinformować z wyprzedzeniem.

Przeczytałem maila przypominającego sprzed 3 dni - ani słowa o wycofaniu kart. Swoją drogą lista moich zakupów mnie samego zaskoczyła 😉 Allegro, pożegnaj się już z tym...

oznacz moderatorów
frott
#3 Debiutant#

Allegro niestety szuka oszczędności a może większego zysku (na 99% to drugie), niestety kosztem użytkowników i bez ich wiedzy. Bzdurą jest to co piszą że to "testy mające na celu rozwijanie usługi" - sorki ale kłamią w żywe oczy i za to DUZY MINUS dla Allegro. Mogli by się chociaż wprost przyznać...

oznacz moderatorów
651214
#7 Wielbiciel#

Biorę taksówkę na koszt Allegro i jadę 25 km zapłacić  do najbliższego oddziału mojego banku...

 

Ps. Może warto byłoby zapytać o zgodę na testowanie ???!!!!

oznacz moderatorów
CooLBaRT
#8 Zapaleniec#

CooLBaRT_0-1673341240837.png

 

oznacz moderatorów
Fuujiou
#9 Pomysłodawca#

Ciekawe jak to się ma do umów z cesją na Aion Bank 

Fuujiou_0-1673341276186.png

 

oznacz moderatorów
Grik
#4 Eksplorator#

Sprawa również zgłoszona do UOKiK oraz KNF.

Do tego jeśli nie zostanie przywrócona poprzednia funkcjonalność Allegro Pay wypowiadam możliwość korzystania z tej usługi.

oznacz moderatorów
Client:50335919
#8 Zapaleniec#
  • Nigdy nie było problemów z opłacaniem zakupów Allegro Pay przez kartę bankową. Po nowym roku 2022 zaczeły się problemy kiedy po terminie chciałam opłacić 
oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Client:50335919 Cześć 🙂 Kartą płatniczą zapłacisz tylko wtedy, gdy spłacasz zakup w terminie. Możesz zapłacić za zakupy w Allegro Pay za pomocą kodu BLIK lub szybkim przelewem. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Client:50335919
#8 Zapaleniec#

Dzięki za info, już teraz wiem. Niestety w przypadku kart kredytowych wiele opcji spłat nie działa. Blik też nie każdy Bank obsługuje. Zostaje tylko tradycyjne wypełnienie rachunku w Banku i wysłanie na konto Allegro. Trzeba czekać, nie od razu księgują. Jeszcze dodatkowo okazało się, że wysłałam na ogólne konto Allegro a spłata miała inny numer konta bankowego. Mam problem, opłata dalej wisi niezapłacona od 9 Lutego, gadałam z konsultantami i dakej to samo, lecą teraz odsetki. Nie wiem jak odzyskać pieniądze lub żeby zaksięgowali poprawnie. Nie wiem z kim gadać, gdzie pisać, mogę wysłać też kopie rachunku wpłaty, ale nie wysłali mi linku gdzie to wysłać. Załamana 

oznacz moderatorów
ortius
#4 Eksplorator#

Bzdurna, wymijająca odpowiedź:

Mam do spłaty ratę za Zakup Allegro Pay - jutro to jest 10.01.2023. Próbuję spłacić dzisiaj czyli dzień przed terminem i mam dostępne tylko dwie opcje:
- BLIK
- Przelew

Kartą płatniczą nie mogę.

Przy poprzednich zakupach nie było z tym problemu.
Tą samą kartą mogłem opłacić przedłużenie Allegro Smart.

Żenada. @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
Robert1100
#8 Zapaleniec#

chyba że aktywnie korzystałeś z funkcjonalności do której firma namawiała cię bardzo intensywnie wtedy zostajesz nagrodzony i przysługuje Ci zaszczyt bycia wybranym do testów i zastosowania warunków okreslonych w regulaminie

§ 4. 

Jeśli Twoje Konto na Allegro jest objęte sankcjami wynikającymi z Regulaminu Serwisu Allegro takimi jak: czasowe ograniczenie dostępu do poszczególnych usług świadczonych w ramach Allegro, zawieszenie na czas określony lub nieokreślony, lub jeśli zalegasz ze Spłatami, usługa Allegro Pay nie będzie dla Ciebie dostępna.

Regulamin definiuje też kiedy Spółka może zawiesić lub limitować dostępność usługi Allegro Pay

w przypadku, gdy:

1) podałeś nieprawdziwe dane lub dane innej osoby;
2) zaistniało podejrzenie lub stwierdzono wykorzystanie Twojego Konta do popełnienia czynu prawnie zabronionego;
3) Zakup wiąże się z ryzykiem naruszenia prawa;
4) nie dokonałeś co najmniej jednej Spłaty po realizacji czterech pierwszych Zakupów z Allegro Pay;
5) spóźniłeś się ze Spłatą wynikającą z zawartej Umowy Allegro Pay;
6) naruszyłeś niniejszy Regulamin lub Regulamin Serwisu Allegro;
7) dostarczasz treści niezgodne z obowiązującymi przepisami prawa;
😎 w inny sposób naruszasz przepisy prawa na Allegro lub związane z wykonywaniem Umowy Allegro Pay.

oznacz moderatorów