anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak platnosci karta za Allegro Pay

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:100994012
#8 Zapaleniec#

dlaczego zniknela platnosc karta jest tylko blik i przelew w przelewach niema mojego banku co jest

oznacz moderatorów
269 ODPOWIEDZI 269
wiktoriaanna1983
#8 Zapaleniec#

Kto pobiera prowizję i gdzie ?

Wiesz wogole o czym piszesz czy tak wymyślasz byle coś napisać i zaistnieć,na forum

 

oznacz moderatorów
Fuujiou
#9 Pomysłodawca#

@wiktoriaanna1983 np za przelew tradycyjny z karty kredytowej lub konta zagranicznego. Pobierana jest wtedy prowizja większa niż z polskiego konta bankowego. Nie wszystkie konta karty kredytowej posiadają Blik, zagraniczne konta nie posiadają Blik. Osoby, które mają ZAGWARANTOWANY WYBÓR metody płatności w umowach i wybrali płatność kartą np kredytową, lub z banku zagranicznego, chcąc zapłacić błyskawicznie kartą (nawet mogą to zrobić ostatniego dnia spłaty) są narażone na zapłacenie nieterminowe przelewem tradycyjnym (który nie dociera od razu), co za tym idzie z automatu będą mieć wyłączone karty w przyszłości (bo tu się Allegro pewnie powoła na punkt 6. regulaminu AllegroPay i punkt 5. umowy o kredyt konsumencki, który złamali), oraz naliczenie odsetek karnych.

oznacz moderatorów
sloneczko17181
#7 Wielbiciel#

Dlaczego nie mam możliwości płacenia kartą?tylko pozostał przelew lub blik

oznacz moderatorów
Szczewi
#8 Zapaleniec#

Wklejam jako osobny watek, a nie jako odpowiedz w poprzednim temacie!

Moze komus sie przyda takie rozwiazanie i uratuje tylek przed odsetkami!

 

Dla tych którzy mają jeszcze conajmniej jeden dzień do spłaty i nie mają innej możliwości spłacenia jak tylko kredytówką i mają nóż na gardle podaje rozwiązanie na szybko:

Da radę to zrobić kartą poprzez choćby revoluta. Pewnie większość korzysta tylko nie wpadła na to. Jeśli ktoś nie korzysta to przed takim rozwiązaniem sprawdźcie sobie zapisy banku w którym macie kredytowke (Citi Bank uznaje doładowanie revoluta za transakcje szczególną i pobiera od tego dużą prowizję). Ale w większości przypadków innych banków doładowanie jest darmowe, a także późniejszy przelew tej kasy z revoluta na konto bankowe jest darmowe. W ten sposób spłacie allegro Pay tradycyjnym przelewem korzystając nie jako ze środków które macie na kredytowce nie płacąc za to prowizji.

To tak na szybko co przyszło mi do głowy, bo oczywiście również bezprawnie zabrano mi opcje spłaty zadłużenia allegro Pay, którą zaoferowano mi podczas zawierania umowy kredytu podczas zakupu z tą opcją! Gdybym wiedział że takie jaja będą wybrałbym przy zakupie zamiast allegro Pay poprostu od razu opcje zapłaty kartą i zapłaciłbym kredytówką za dany zakup albo wogóle nie podjąłbym decyzji o danym zakupie wiedząc że nie będę miał możliwości zapłacenia za niego kartą!

Zglaszajcie gdzie się da, aledrogo wydaje się że mogą wszystko bo są więksi ale bekną za to i bardzo dobrze!

Pozdro 🙂

oznacz moderatorów
adas_elczanin
#8 Zapaleniec#

Trzeba zrobić bojkot Allegro !!!!

oznacz moderatorów
Alko
#7 Wielbiciel#

Bardzo proszę o przywrócenie płatności kartą. Nie mam możliwości zapłacenia blikiem ani przelewem. Chcę dokonać terminowej płatności.

oznacz moderatorów
krzych50
#8 Zapaleniec#

2023-01-09 at 16-40-31 UKNF potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia.jpg

oznacz moderatorów
Bert9
#7 Wielbiciel#

Bardzo dobrze! Też prześlę zgłoszenie do KNF. Proponuję też UOKiK, ponieważ ich działanie narusza zbiorowe interesy konsumentów. Bo jak inaczej nazwać łamanie umów i Regulaminów zawartych z konsumentami? Jak dostaną parę milionów kary, to może odechce im się igrania z klientami, którzy są z nimi od kilkudziesięciu lat (tak jest w moim przypadku). Trzeba też nagłośnić sprawę w prasie giełdowej. Spółka publiczna, giełdowa.. myślę, że inwestorzy, powinni być świadomi, że kupują akcje Spółki, która za nic ma podpisane umowy i prawa konsumentów.

Te "testy", o których informują nas Szanowni pracownicy allegro, mają na celu przetestowanie nas.. Allegrowiczów jak zareagujemy. 

oznacz moderatorów
mrozk2
#1 Nowicjusz#

dlaczego nie mogę zapłacić kartą kredytową przypisaną do konta spłacając zakupy z Allegro Pay, mam do wyboru tylko blik i przelew.

oznacz moderatorów
manie100
#7 Wielbiciel#

Można też rozważyć od odstąpieniu od umowy (unieważnieniu jej całkowicie) zawartej pod wpływem błędu na podstawie art. 84 k.c. Tak się unieważnia lewe umowy, ze skutkiem prawnym, tak jakby jej nigdy nie było.

oznacz moderatorów
SoniXioR
#8 Zapaleniec#

  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_   Sprawa nadaje się dla UOKiK. Nie są to losowo wybrane osoby, a takie które płaciły ostatnio kartą - na forach to ludzie potwierdzają! Bezprawnie zabrano mi opcje spłaty zadłużenia allegro Pay, którą zaoferowano mi podczas zawierania umowy kredytu podczas zakupu z tą opcją! Gdybym wiedział że takie problemy będą wybrałbym przy zakupie zamiast allegro Pay od razu opcje zapłaty kartą kredytową i rozłożone na raty! Proszę o pilne przywrócenie i odpowiedź kiedy pojawi się u mnie na koncie (mam terminy płatności i bedę powoływać się po braku płatności ponieważ nie mam możliwości spłacenia inną metoda niż karta kredytowa) ponieważ mam listę płatności z umów jakie zawarłem w AllegroPay z opcją płatności kartą.

oznacz moderatorów
Loofral
#8 Zapaleniec#

No i musiałem zapłacić blikiem, bo Allegro łamiąc umowy odebrało mi możliwość płacenia kartą, co powoduje że muszę płacić pieniędzmi których na to nie brałem pod uwagę, co powoduje duże problemy.

Czy skoro to testy to płatność za wszystko nie powinna być przedłużona o czas testów, by jak się one skończą mógł za wszystko normalnie zapłacić?

Czy mogę nie płacić? Skoro Allegro łamie  umowy, to mam w ogóle obowiązek cokolwiek płacić, przecież gdyby nagle kazali mi korzystać z płatności tradycyjnej, gdzie muszę ponieść jakieś opłaty to to jest fair? A gdyby dowalili nagle 1000 zł opłaty za zapłatę za Allegro pay w ramach testów to też byłoby ok?

Chora sytuacja i mam nadzieje że Allegro oberwie wysoką karą za to, oby w setkach milionów, bo zasługują na to.

Aktualnie Allegro pay ma mniejszy sens od płacenia od razu kartą kredytową, w niej mam 30-56 dni, a tutaj 30. Jedynie allegro pay ma sens z ratami 3x0%, prócz tego jest to aktualnie usługa bezużyteczna. A skoro tak to i mogę kupować w zwykłych sklepach skoro i tak płacę kartą to w miarę jestem chroniony to i po co mi Allegro?
Tak czy siak chora sytuacja.

 

oznacz moderatorów
CooLBaRT
#8 Zapaleniec#

Ze względu na koszty wycofują się z tej opcji stopniowo.

oznacz moderatorów
hubertno
#8 Zapaleniec#

Z pewnością chodzi o pieniądze, ale można to było zrobić w sposób cywilizowany - poinformować z wyprzedzeniem.

Przeczytałem maila przypominającego sprzed 3 dni - ani słowa o wycofaniu kart. Swoją drogą lista moich zakupów mnie samego zaskoczyła 😉 Allegro, pożegnaj się już z tym...

oznacz moderatorów
frott
#3 Debiutant#

Allegro niestety szuka oszczędności a może większego zysku (na 99% to drugie), niestety kosztem użytkowników i bez ich wiedzy. Bzdurą jest to co piszą że to "testy mające na celu rozwijanie usługi" - sorki ale kłamią w żywe oczy i za to DUZY MINUS dla Allegro. Mogli by się chociaż wprost przyznać...

oznacz moderatorów
651214
#7 Wielbiciel#

Biorę taksówkę na koszt Allegro i jadę 25 km zapłacić  do najbliższego oddziału mojego banku...

 

Ps. Może warto byłoby zapytać o zgodę na testowanie ???!!!!

oznacz moderatorów
CooLBaRT
#8 Zapaleniec#

CooLBaRT_0-1673341240837.png

 

oznacz moderatorów
Fuujiou
#9 Pomysłodawca#

Ciekawe jak to się ma do umów z cesją na Aion Bank 

Fuujiou_0-1673341276186.png

 

oznacz moderatorów
Grik
#4 Eksplorator#

Sprawa również zgłoszona do UOKiK oraz KNF.

Do tego jeśli nie zostanie przywrócona poprzednia funkcjonalność Allegro Pay wypowiadam możliwość korzystania z tej usługi.

oznacz moderatorów
Client:50335919
#8 Zapaleniec#
  • Nigdy nie było problemów z opłacaniem zakupów Allegro Pay przez kartę bankową. Po nowym roku 2022 zaczeły się problemy kiedy po terminie chciałam opłacić 
oznacz moderatorów