anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak platnosci karta za Allegro Pay

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:100994012
#8 Zapaleniec#

dlaczego zniknela platnosc karta jest tylko blik i przelew w przelewach niema mojego banku co jest

oznacz moderatorów
269 ODPOWIEDZI 269
Fuujiou
#9 Pomysłodawca#

@nat_not Pierwszy akapit regulaminu Allegro Pay: " * W ramach Allegro Pay przyznamy Ci Twoje Środki, które możesz wykorzystać na Zakupy na Allegro. Możesz płacić nimi w dowolnym momencie wybierając wygodną dla siebie opcję Spłaty: w ciągu 30 dni lub dzieląc płatność na wygodne miesięczne Spłaty - 3, 5, 10 a nawet 20 Spłat. Każda z tych opcji będzie wymagać zawarcia z Allegro Pay sp. z o.o. odrębnej Umowy Allegro Pay, która zgodnie z przepisami prawa JEST KREDYTEM KONSUMENCKIM."

Nad regulkaminem Allegro Pay jest regulamin Allegro, ale, że Allegro Pay jest umową o kredyt konsumencki to podlega Ustawie o kredycie konsumenckim. Kredytodawca, z tego co wiem ma obowiązek informowania kredytodawcy o jakiejkolwiek zmianie w umowie, zwłaszcza, jeśli działa na niekorzyść kredytobiorcy. Czyli mamy rozumieć, że Allegro złamało warunki wszystkich umów kredytowych zawierającej zapis w pkt. 5 odnośnie płatności partą? Bo na to wygląda. Jest tam wyrażenie "spłatę ZREALIZUJESZ korzystając z...", a nie zrealizuję. To jest działanie na niekorzyść kredytobiorcy, w dodatku LOSOWO WYBRANEGO - czyli bez podania przyczyny.

Fuujiou_0-1673008471825.png

 

oznacz moderatorów
Client:100994012
#8 Zapaleniec#

takie logiczne argumenty z reguly nie odnosza skutku.

Moze by tak z Tuskiem on ma uklady w parlamencie  europejskim.

Przepraszam ale jestem tak wkurzony ze niewiem co robic

oznacz moderatorów
Evelynn6
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,

Mam ten sam problem brak możliwości spłaty allegro pay zapisanymi kartami, dostępne opcje spłaty blik i przelew bankowy. Proszę o odpowiedź jak długo potrwają te testy terminy spłaty mam do 10 stycznia

 

oznacz moderatorów
tom_ur
#8 Zapaleniec#

Proszę natychmiast przywrócić płatności kartą

oznacz moderatorów
elemental1
#8 Zapaleniec#

a przelejesz mi te pieniądze na konto? bo aktualnie ich nie mam:)))) żenada. Straciliście wiele u mnie oj wiele:) a takich jak ja będzie też wielu. Wynikiem tego testu będzie to, że takie numery tak wkurzają nas klientów, że tracicie wiarygodność . Nanana

oznacz moderatorów
mariola78
#2 Obserwator#

Witam! Jak długo będzie niedostępna płatność kartą? Gdybym wiedziała o tym przy zakupie nie skorzystałabym z allegro pay 

oznacz moderatorów
Sowaiwa
#8 Zapaleniec#

I co dalej z płatnością kartą kredytową???? Jak nie uruchomicie tej opcji to przechodzę na zakupy do **piiip** też są dostawy za darmo.

oznacz moderatorów
speed140
#1 Nowicjusz#

Dlaczego spłaty allegro pay nie można wykonać kartą ?

oznacz moderatorów
grzegorz-skorupa
#8 Zapaleniec#

Allegro Pay proszę o przywrócenie płatności kartą  za raty ludzie nie mają jak zapłacić rat. A tu idzie długi weekend. 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Brak możliwości zapłaty kartą ma związek z testem prowadzonym obecnie na wybranej losowo grupie klientów. Test potrwa miesiąc.

oznacz moderatorów
Dial13
#8 Zapaleniec#

Jak widać po poniższych wpisach, wynik testu jest już chyba znany..

oznacz moderatorów
kranu2
#9 Pomysłodawca#

Test ma na celu sprawdzenie jak wielu użytkowników uda się **piiip**ć za jednym razem.

oznacz moderatorów
w_paluch
#8 Zapaleniec#

Pytanie, czy taki "test" nie nadaje się do UOKiK? Chyba ostatnia kara była zbyt niska.

oznacz moderatorów
ASpecnaz
#7 Wielbiciel#

Doklanie jaja sobie robicie z ludzi po to korzystalem od dluzszego czasu z tej opcji bo moglem placic karta i przez to bardzo rozciagac sobie platnosc za zakupy a teraz jestem w bagnie bo bede musial zaplacic z glownego konta i miec naliczone odsetki i mozliwosc braku srodkow do zycia bo wy sobie testy robicie gdzie w regulaminie jest wyraznie napisane o platnosciach karta. Prosze o mozliwosc odblokowania takiej platnosci inaczej sam sie pofatyguje zeby sprawe zglosic.

oznacz moderatorów
Arkadia_OK
#11 Animator#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

To co robi Allegro to są normalnie JAJA !!!

Blokowanie płatności kartą, blokowanie niektórych szybkich transferów (np. mTransfer) to jest jednostronna zmiana warunków umowy zawartej z klientami; nawet bez ich wcześniejszego poinformowania...
UOKIK i jeszcze większa KARA !!!!!

 

oznacz moderatorów
Piotros1983
#9 Pomysłodawca#

Witam Allegro zablokowało możliwość płatności kartą itp. Ale czym się przejmujecie u komornika napewno będzie taka możliwość i nie tylko.... Pozdrawiam 

 

oznacz moderatorów
darox11
#7 Wielbiciel#

Jeśli allegro lubi testowanie, to ja przyłączę się i przetestuję działanie UOKiK. Testowałem go w latach ubiegłych i działał b.dobrze, bo wygrałem m.in. z mbankiem i playem, zobaczymy jak to wygląda obecnie. Poza tym czas na pożegnanie z allegro pay, będę płacił tylko kredytówką, bo czas spłaty jest dłuższy, będzie to dla nich kara, bo umowa z obsługującym usługę bankiem uzależniona jest od ilości klientów. Potrafią sobie strzelić w kolano, po karze jaką im zasądzili.

oznacz moderatorów
babudzynski
#8 Zapaleniec#

Ja właśnie napisałem skargę do UOKiK, wszystkich objętych "testami" zapraszam do tego samego. 

Wystarczy wejść na stronę UOKIK, kliknąć "elektroniczna skrzynka podawcza", zalogować się do EPUAP, przekleić poniższy wzór i koniecznie podpisać. 

 


Szanowni Państwo,

Firma Allegro, oferująca usługę AllegroPay (opóźniona płatność za zakupy w serwisie), wbrew regulaminowi wyłączyła "wybranej grupie użytkowników" w ramach prowadzonych testów możliwość płatności kartą.

Testy nie były zapowiedziane wcześniej, nie wprowadzono stosownych zmian w regulaminie, nie da się z nich zrezygnować. Punkt regulaminu, który uległ złamaniu:

Regulamin usługi Allegro Pay (https://allegro.pl/regulaminy/regulamin-uslugi-allegro-pay-lD8OAPk4Lu6), § 6, punkt 2:
"W Panelu Allegro Pay będziesz mógł dokonać Spłaty wierzytelności objętej Umową Allegro Pay (w tym niektórych przeterminowanych wierzytelności przeniesionych do firmy zewnętrznej), korzystając z szybkiego przelewu, BLIK lub karty płatniczej przy czym ta ostatnia opcja będzie dla Ciebie dostępna tylko przy terminowej Spłacie. Za tak dokonaną Spłatę nie pobierzemy opłat ani prowizji, a Spłata dotrze do nas od razu."

Pomimo zachowania terminowej płatności ja, oraz wielu innych użytkowników, nie mamy możliwości płatności kartą. Tutaj pracownicy Allegro informują o prowadzonych testach:

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/allegro-pay/brak-platnosci-karta-za-allegro-pay/td-p/499809

Liczę na Państwa reakcję w tej sprawie.


Z poważaniem,





oznacz moderatorów
eryk_s
#8 Zapaleniec#

Krótka wymiana emaili z allegro

Witam.
Żądam wyłączenia testów, dzięki którym nie mamy możliwości spłaty allegro pay za pomocą karty i pozostałych rodzajów płatności (oprócz blik i przelewu).
Na test nie wyrażałem zgody (nikt mnie nie pytał) i jest to utrudnienie dla mnie i dla pozostałych 'testowych' użytkowników. Proponuję poczytać komentarze na społecznosc.allegro.pl
Jestem z wami od ponad 20 lat, nigdy nie było takich numerów

ref:_00D24aE05._5003VVwciX:ref

Odpowiedź

Dobry wieczór,

dziękuję za wiadomość.

Zgodnie z regulaminem Allegro Artykułu 8;8.13:

"Spółka może prowadzić testy nowych usług, procesów lub funkcjonalności na Allegro lub testy dotyczące zmian obecnych usług, procesów lub funkcjonalności na Allegro. Testy mogą mieć wpływ na korzystanie z Allegro przez Użytkowników, w tym na sposób wyświetlania Ofert w wynikach wyszukiwania. Testy mogą być prowadzone wyłącznie przez czas i w zakresie niezbędnym i proporcjonalnym do osiągnięcia celu testu. Spółka prowadzi testy wyłącznie w celu rozwoju Allegro, dostosowywania się do zmian rynkowych, dostosowania się do zmian w przepisach prawa lub ulepszania świadczonych usług."

Nie mamy obowiązku informacyjnego informować o testach.

Niestety mimo chęci nie jesteśmy w stanie włączyć ponownie metody płatności kartą.
W dalszym ciągu można skorzystać z bezpłatnych dostępnych popularnych metod jak BLIK, szybki przelew online czy przelew tradycyjny.

W razie pozostałych pytań - zapraszam do kontaktu.

Pozdrawiam

A teraz wniosek który sam się nasuwa

Spłacę powoli i zrezygnuję, lokalnie jestem w stanie kupić w tych samych cenach (albo taniej) tylko muszę trochę poszukać. Korzystałem z allegro bo było w miarę wygodne, ale to co robią pokazuje gdzie mają klienta...

oznacz moderatorów
eryk_s
#8 Zapaleniec#

Szkoda tych 21 lat

oznacz moderatorów