anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak platnosci karta za Allegro Pay

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:100994012
#8 Zapaleniec#

dlaczego zniknela platnosc karta jest tylko blik i przelew w przelewach niema mojego banku co jest

oznacz moderatorów
269 ODPOWIEDZI 269
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Client:50335919 Cześć 🙂 Kartą płatniczą zapłacisz tylko wtedy, gdy spłacasz zakup w terminie. Możesz zapłacić za zakupy w Allegro Pay za pomocą kodu BLIK lub szybkim przelewem. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Client:50335919
#8 Zapaleniec#

Dzięki za info, już teraz wiem. Niestety w przypadku kart kredytowych wiele opcji spłat nie działa. Blik też nie każdy Bank obsługuje. Zostaje tylko tradycyjne wypełnienie rachunku w Banku i wysłanie na konto Allegro. Trzeba czekać, nie od razu księgują. Jeszcze dodatkowo okazało się, że wysłałam na ogólne konto Allegro a spłata miała inny numer konta bankowego. Mam problem, opłata dalej wisi niezapłacona od 9 Lutego, gadałam z konsultantami i dakej to samo, lecą teraz odsetki. Nie wiem jak odzyskać pieniądze lub żeby zaksięgowali poprawnie. Nie wiem z kim gadać, gdzie pisać, mogę wysłać też kopie rachunku wpłaty, ale nie wysłali mi linku gdzie to wysłać. Załamana 

oznacz moderatorów
ortius
#4 Eksplorator#

Bzdurna, wymijająca odpowiedź:

Mam do spłaty ratę za Zakup Allegro Pay - jutro to jest 10.01.2023. Próbuję spłacić dzisiaj czyli dzień przed terminem i mam dostępne tylko dwie opcje:
- BLIK
- Przelew

Kartą płatniczą nie mogę.

Przy poprzednich zakupach nie było z tym problemu.
Tą samą kartą mogłem opłacić przedłużenie Allegro Smart.

Żenada. @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
Robert1100
#8 Zapaleniec#

chyba że aktywnie korzystałeś z funkcjonalności do której firma namawiała cię bardzo intensywnie wtedy zostajesz nagrodzony i przysługuje Ci zaszczyt bycia wybranym do testów i zastosowania warunków okreslonych w regulaminie

§ 4. 

Jeśli Twoje Konto na Allegro jest objęte sankcjami wynikającymi z Regulaminu Serwisu Allegro takimi jak: czasowe ograniczenie dostępu do poszczególnych usług świadczonych w ramach Allegro, zawieszenie na czas określony lub nieokreślony, lub jeśli zalegasz ze Spłatami, usługa Allegro Pay nie będzie dla Ciebie dostępna.

Regulamin definiuje też kiedy Spółka może zawiesić lub limitować dostępność usługi Allegro Pay

w przypadku, gdy:

1) podałeś nieprawdziwe dane lub dane innej osoby;
2) zaistniało podejrzenie lub stwierdzono wykorzystanie Twojego Konta do popełnienia czynu prawnie zabronionego;
3) Zakup wiąże się z ryzykiem naruszenia prawa;
4) nie dokonałeś co najmniej jednej Spłaty po realizacji czterech pierwszych Zakupów z Allegro Pay;
5) spóźniłeś się ze Spłatą wynikającą z zawartej Umowy Allegro Pay;
6) naruszyłeś niniejszy Regulamin lub Regulamin Serwisu Allegro;
7) dostarczasz treści niezgodne z obowiązującymi przepisami prawa;
😎 w inny sposób naruszasz przepisy prawa na Allegro lub związane z wykonywaniem Umowy Allegro Pay.

oznacz moderatorów
ortius
#4 Eksplorator#

Mam identycznie. Zawsze działało. Teraz nie działa. Nie mogę zapłacić kartą płatniczą. Tylko BLIK i przelew.

oznacz moderatorów
SoniXioR
#8 Zapaleniec#

Allegro zdecydowało że testowo wyłącza losowym osobom (losowe osoby to te które płaciły kartą jak zauważyli ludzie na forach). W trakcie spłaty zobowiązań zmieniają zasady - to nie jest legalne i fair. Sprawa nadaje się do UOKiK.

oznacz moderatorów
Grik
#4 Eksplorator#

Dokładnie. Żaden z moich zakupów nie został opłacony inaczej niż kartą.

Polecam zgłaszać sprawę do UOKiK i KNF.

oznacz moderatorów
Sowaiwa
#8 Zapaleniec#

Zgłosiłam do UOKIK

oznacz moderatorów
Jastep
#7 Wielbiciel#

Dlaczego nie mogę zapłacić kartą?

oznacz moderatorów
Adramel
#10 Popularyzator#

Bo tak jak ja stałeś się ofiarą testów allegro. Allegro wyłączyło losowo(?) wybranym ofiarom możliwość płacenia kartę. Niezgodnie z własnym regulaminem. A wyłączyli o mogli, i co im zrobisz. Ludzie wcześniej pozgłaszali to do UOKiK, pewnie znowu dostaną karę. Ale odbiją to sobie z odsetek ktore przywalą ludziom takim jak my co nie mogą płacić inaczej niż kartą.
Pewnie testują co ludzie zrobią i jak bardzo się wku**ią. Odpowiadam: BARDZO

oznacz moderatorów
raven_ns
#7 Wielbiciel#

Witam, chciałbym spłacić Allegro Pay korzystając z ApplePay bezpośrednio na iPhone . Do tej pory zawsze działało to w porządku. Dzisiaj z poziomu aplikacji na iphone niestety mam do wyboru tylko dwie opcje spłaty „blik” oraz „przelew bankowy” . Czy były może jakieś zmiany regulaminu w tej kwestii? Podkreślam ze nie mam i nie miałem nigdy przeterminowanej płatności.

oznacz moderatorów
kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Dlaczego ograniczono opcje spłaty allegro Pay? Mam tylko blik i przelew. Nie mam żadnych zadłużeń na kontach ani w allegro pay ani w rozliczeniach z allegro. Pay jeszcze tydzień do najbliższej spłaty. Rozliczenia z allegro zapłacone dzisiaj, a termin jest do 14stego więc o co chodzi??? @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Client:100994012 @kaliszaneczka-x @Fuujiou @Robert1100 @Adramel 

Możliwość spłaty Allegro Pay kartą płatniczą została przywrócona. Test się zakończył.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
kranu2
#9 Pomysłodawca#

Czyli teraz wszyscy poszkodowani przez Was otrzymają anulowanie odsetek, wydłużenie terminu spłat i stosowne odszkodowanie czy spotykamy się w sądzie na pozwie zbiorowym?

oznacz moderatorów
hubertno
#8 Zapaleniec#

Czy ma nas to pocieszyć? Trzeba było zakończyć "testowanie" 3 dni temu.

Gros płatności było na 10 stycznia i całkiem spore sumy poszły przelewem, niejednokrotnie ludzie musieli ostro kombinowali skąd wziąć kasę i się wywiązać.

A tylko spróbujcie naliczać cokolwiek jak dopiero jutro dojdą przelewy...

Cała ta hucpa to kpina prosto w nasze oczy.

oznacz moderatorów
monia19900
#8 Zapaleniec#

Ja ze swojej strony spłacę to co mi zostało i więcej z Allegro nie skorzystam 

oznacz moderatorów
Arkadia_OK
#11 Animator#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Czy zakończenie testów oznacza przywrócenie także innych usuniętych metod płatności, np.:
- mTransfer
- Apple Pay
- ....

Dzisiaj miałem do zapłacenia sporą kwotę i nie mogłem zrobić tego przy użyciu mTransferu.

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Arkadia_OK Test dotyczył trzech płatności: 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
Arkadia_OK
#11 Animator#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

To "tymczasowe wyłączenie bramki" dotyczy (od dłuższego czasu) TYLKO "Allegro Pay".
Przy bezpośredniej płatności przy zakupie mTransfer jest dostępny.

Więc jak mam rozumieć Państwa odpowiedź...?

Czy mTransfer zostanie przywrócony przy płatnościch Allegro Pay, czy nie ?

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Arkadia_OK Jeśli w tej chwili nie jest dostępny, to nie. Nie zostanie przywrócony w najbliższym czasie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów