anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak platnosci karta za Allegro Pay

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:100994012
#8 Zapaleniec#

dlaczego zniknela platnosc karta jest tylko blik i przelew w przelewach niema mojego banku co jest

oznacz moderatorów
269 ODPOWIEDZI 269
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Client:100994012 Brak możliwości zapłaty kartą ma związek z testem prowadzonym obecnie na wybranej losowo grupie klientów. 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
Fuujiou
#9 Pomysłodawca#

Jak można robić test "na żywca" na płatnościach rozłożonych na raty? To może kupujący w ramach "testu" powinien przez miesiąc zrobić tzw "bojkot" nie zapłacić w tym miesiącu rachunku? (żart). Ani ja, ani mój mąż nie możemy na swoich kontach zapłacić kartą. Testowanie na bieżących płatnościach "wybranych osób" to jakaś kpina. Dlaczego użytkownicy nie są informowani o tym z wyprzedzeniem?

oznacz moderatorów
Fuujiou
#9 Pomysłodawca#

@nat_not proszę o odpowiedź na mój poniższy komentarz, ponieważ jest łamany przez Allegro regulamin AllegroPay paragraf 6 pkt. 2. , który mówi o możliwości wyłączenia płatności kartą jeśli nie spłaca się należności w terminie (w moim przypadku nie ma mowy o jakichkolwiek dotychczasowych opóźnieniach, a niektóre zamówienia były spłacane przed czasem). Nie ma w regulaminie ani słowa o tego typu testowaniu. Nie wyraziłam zgody na testowanie, ani nie zostałam powiadomiona o wyłączeniu tej formy płatności w momencie zawarcia umowy (zakupu produktu za pośrednictwem Allegro Pay). Jeśli ja się nie wywiążę z terminu płatności to czekają mnie konsekwencje w formie odsetek. Jaką rekompensatę planuje Allegro w takim przypadku, jeżeli np na dzień dzisiejszy mam jedyną możliwość spłaty kartą a brak tej formy płatności dla wybrańców ma potrwać miesiąc? W takim wypadku zawarte umowy przed zmianą sposobów płatności powinny być moim zdaniem przesunięte o w/w miesiąc testowania.

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Fuujiou Na kontach objętych testem nadal istnieje możliwość spłaty innymi metodami. Sugeruję, żebyś właśnie z nich skorzystała. Użytkownicy, których konta zostały objęte testem, byli wybierani losowo.

Przekazałam Twoje stanowisko do zespołu odpowiedzialnego za testowanie tego rozwiązania. Na pewno Twoja opinia będzie dla jego członków cenna.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
Fuujiou
#9 Pomysłodawca#

@nat_not Nie. Nie rozumie Pani. Nie zrobię przelewu ani nie zapłacę Blikiem z karty kredytowej - nie ma takiej możliwości. Nie mam możliwości opłacić zamówień w inny sposób! W momencie kupna byłam świadoma tego, że mogę zapłacić kartą jak dotychczas. NIE ZOSTAŁAM POINFORMOWANA O TESTACH! Jeżeli zostanie naliczona jakakolwiek prowizja sprawa zostanie zgłoszona do UOKiKu, bo jest to działanie niezgodne z regulaminem i prawem konsumenta! Można było wysłać informację o cesji wierzytelności wybranych umów na Aion Bank SA? MOŻNA. To można też wieloletnich klientów informować o testach! To jest jakiś żart. 

oznacz moderatorów
monia19900
#8 Zapaleniec#

Mam ten sam problem.

mam możliwości zapłacenia tylko karta 

Zostało chyba 6 dni

zawsze płaciłam przed terminem a tu Taka niespodzianka

 nie poinformowania nie zapytano a teraz może mam Płacić może przez nich jeszcze karne odsetki. Nie ma nowy ! Mam nadzieje ze przez te 6 dni się opamiętają jeśli nie ciężko to wszystko widze

 ale inaczej niż karta nie zapłacę i widzę ze moje tłumaczenie tu nic nie da . Pisałam meila i ciagle ta sama śpiewka ze można zapłacić inaczej . Nie ja inaczej nie mogę !

juz nie wiem gdzie mogę się z tym zwrócić 

oznacz moderatorów
Labrador8558
#7 Wielbiciel#

Ja również wysłałam zapytanie i otrzymałam odpowiedź, że mogę sobie na poczcie zlecić przelew.

Skandal i kpina z klienta. Zmiana zapisów umowy. Zawierając umowę Allegro Pay, miałam świadomość opcji spłaty kartą. To jest zmiana warunków  umowy.

oznacz moderatorów
Anik801
#8 Zapaleniec#

Ja tez inaczej nie mogę. I w tym momencie jestem już po terminie spłaty. Cyrk! 

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Anik801 Warunki spłaty dla Allegro Pay wciąż są takie same, a opcja karty powinna być widoczna, dlatego spróbuj proszę czyścić pliki cookies oraz pamięć podręczną przeglądarki, a jeśli to nie pomoże, napisz proszę do nas przez ten formularz kontaktowy.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
Anik801
#8 Zapaleniec#

Wyświetla się tylko blik i przelew i na telefonie i komputerze. Opcja karty nie jest widoczna, a allegro już straszy odestkami! Żarty sobie robicie z ludzi!

oznacz moderatorów
Fuujiou
#9 Pomysłodawca#

Znowu to się dzieje? Kolejne losowanko?

oznacz moderatorów
DJBojo
#9 Pomysłodawca#

Po co jej tłumaczysz skoro ona i tak nic nie zrozumie? Ona ma klepać kopiuj-wlej i tyle

oznacz moderatorów
Anik801
#8 Zapaleniec#

Mam ten sam problem. Nie mam jak spłacić, bo tylko blik lub przelew mi się wyświetla. Jaja sobie z ludzi robią!

oznacz moderatorów
Fuujiou
#9 Pomysłodawca#

Proszę o podstawę prawną - dlaczego moje konto jest w "testach" bez poinformowania mnie o tym, jeśli miesiąc w miesiąc robię obroty na 1500 zł w terminie. Jak mam to opłacić kartą kredytową w 4 dni (weekendu nie wliczam)?
allegro.jpg

oznacz moderatorów
w_paluch
#8 Zapaleniec#

Testy te jawnie łamią wasz własny regulamin. Spłacam regularnie raty, a opcja karty została mi zabrana. Sprawę trzeba najwyraźniej skierować do odpowiedniego urzędu.

 

oznacz moderatorów
Fuujiou
#9 Pomysłodawca#

@nat_not Proszę o podstawę prawną takiego działania. Jest to łamanie umowy odroczonej płatności zawartej przed rozpoczęciem bezpodstawnego testu. Żeby nie było kwiatków - regulamin Allegro Pay mam zapisany. Historię terminowych spłat również.

oznacz moderatorów
Fuujiou
#9 Pomysłodawca#

Dostałam odpowiedź od Allegro, oczywiście dość śmieszną o "testowaniu serwisu". Tylko dlaczego kosztem moich finansów? To nie jest testowanie funkcjonalności (o nie są ęci nim wszyscy użytkownicy) a łamanie regulaminu usług AllegroPay jako kredytu konsumenckiego. Poniżej treść maila (oczywiście nie doczytali wiadomości, że chodzi o płatność kartą kredytową):

Dzień dobry,
dziękuję za wiadomość.

Jeśli nie korzysta Pani z innych metod płatności online, tj. szybki przelew czy BLIK, może Pani zlecić przelew tradycyjny w urzędzie pocztowym lub w placówce banku. Aby otrzymać numer rachunku wraz z danymi do wpłaty proszę, aby:

-w zakładce Najbliższe spłaty wybrała Pani umowę, którą chce Pani opłacić

- w rubryce Szczegóły spłaty Allegro Pay kliknęła [rachunek do spłaty]. 

Każda Umowa Allegro Pay posiada inny numer rachunku do spłaty, dlatego proszę, aby zwróciła Pani szczególną uwagę, czy dany numer rachunku jest przypisany do tej Umowy, którą chce Pani spłacić.

Podstawą do prowadzonego testu jest regulamin serwisu Allegro.pl
"8.13.

Spółka może prowadzić testy nowych usług, procesów lub funkcjonalności na Allegro lub testy dotyczące zmian obecnych usług, procesów lub funkcjonalności na Allegro. Testy mogą mieć wpływ na korzystanie z Allegro przez Użytkowników, w tym na sposób wyświetlania Ofert w wynikach wyszukiwania. Testy mogą być prowadzone wyłącznie przez czas i w zakresie niezbędnym i proporcjonalnym do osiągnięcia celu testu. Spółka prowadzi testy wyłącznie w celu rozwoju Allegro, dostosowywania się do zmian rynkowych, dostosowania się do zmian w przepisach prawa lub ulepszania świadczonych usług."


oznacz moderatorów
w_paluch
#8 Zapaleniec#

Niech UOKiK oceni te ich „testy” 🙂 Widocznie ostatnia kara była zbyt niska. 

oznacz moderatorów
Fuujiou
#9 Pomysłodawca#

Oni jeszcze mają czelnosć żądać przeniesienia spłaty na osobę trzecią! Pomijając to odbijanie piłeczkiallegro1.jpg

oznacz moderatorów