anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak zakupu na raty w zakładce "Moje zakupy"

Mateooko
#2 Obserwator#

Dzień dobry, zakupiłem w zeszłym miesiącu telefon na raty z tej aukcji: 

https://allegro.pl/oferta/smartfon-samsung-galaxy-s24-ultra-12-gb-256-gb-5g-szary-ladowarka-opis-154... 

Dostałem pozytywną decyzję ratalną, telefon jest już u mnie, niestety mam z nim problem. Okazuje sie, że telefon nie został opłacony u operatora przez co grożą jego zablokowaniem. Chciałbym rozpocząć dyskusję z sprzedającym, niestety zakup nie wyświetla się w zakładce "Moje zakupy". Co zrobić? Czuję się oszukany na 4,5 tysiąca. 

oznacz moderatorów
27 ODPOWIEDZI 27

komis-bell
#21 Demiurg#

@Mateooko Zerknij TUTAJ czy widzisz ten zakup na liście.

Generalnie w treści oferty jest informacja o tym, że telefon pochodzi z T-mobile ale jest to za mało aby sprzedający mógł się bronić - musiałaby być tam wyraźna informacja, że telefon jest obciążony ratami i wadą prawną.

oznacz moderatorów

Mateooko
#2 Obserwator#

Niestety nie ma tej aukcji na liścieobraz_2024-05-18_123041761.png

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Mateooko Być może zakup został ukryty lub dokonałeś go z innego konta.
Trzeba poprosić moderację o sprawdzenie.
@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

Mateooko
#2 Obserwator#

Konto mam jedno, ale faktycznie zdziwiło mnie to, że ze względu na zakup na raty (nigdy wcześniej takiego nie robiłem) nie pojawił się charakterystyczny mail z allegro "Kupiłeś przedmiot [...]". Mam fakturę wystawioną przez sprzedawcę. Umowę ratalną i faktury za aktywację kredytu i pierwszą ratę.

oznacz moderatorów

Mateooko
#2 Obserwator#

Informacja, która otrzymałem od Leaselink:

"Zakup został wykonany u Sprzedawcy lombardexpres38 data: 15 kwi 2024, 14:39na platformie Allegro.

Prosimy o powołanie się na kupującego leaselink5."

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Mateooko Czyli to jest leasing przez zewnętrzne narzędzie? Nie kupowałeś bezpośrednio przez allegro?

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Jeśli tak było to musisz to wyjaśnić bezpośrednio z leaselink - dla sprzedającego lombardexpres38 nie jesteś tu stroną zawartej umowy i nie będziesz mieć możliwości otwarcia dyskusji.

oznacz moderatorów

Mateooko
#2 Obserwator#

Na allegro wybrałem opcję "kup na raty", przekierowało mnie na stronę leaselink i tam dokończyłem zakup. 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Mateooko Nie mam 100% pewności więc trzeba poczekać na wyjaśnienia od moderacji ale wygląda na to, że Leaselink zakupił telefon od sprzedającego na allegro a następnie sprzedał go tobie na raty - wskazuje na to odpowiedź od leaselink:

"Zakup został wykonany u Sprzedawcy lombardexpres38 data: 15 kwi 2024, 14:39na platformie Allegro.

Prosimy o powołanie się na kupującego leaselink5."

Także Ty nie jesteś bezpośrednio stroną umowy dla sprzedającego na allegro - jest nią firma Leaselink i to z nimi musisz to wyjaśnić a oni ewentualnie ze sprzedającym.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Mateooko Na koncie, z którego piszesz, nie ma takiego zakupu. Czy na pewno nie kupiłeś korzystając z linka przesłanego poza Allegro? Konto, z którego piszesz, nie jest kontem firmowym, więc opcja leasingu nie jest na nim dostępna.

   Natalia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Mateooko
#2 Obserwator#

Więc w jaki sposób udało się sfinalizować transakcję? E-mail z 15.04, faktura również jest wystawiona na firmę. obraz_2024-05-18_132401483.png

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Mateooko Otrzymałeś fakturę tak? Jakie są dane wystawiającego fakturę - lombard czy firma Leaselink?

oznacz moderatorów

Mateooko
#2 Obserwator#

Na fakturze za sprzęt są dane Lombardu

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Mateooko Dane nabywcy - Twoje?
 Zakupu dokonał pośrednik i jak pisałem - Ty jesteś stroną umowy z firmą Leaselink a firma Leaselink jest stroną z lombardem.
Musisz kontaktować się Leaselink i tam to wyjaśnić.

oznacz moderatorów

Mateooko
#2 Obserwator#

Nabywcą na fakturze jest moja firma

Sprzedawcą na fakturze jest Lombard

Nigdzie nie ma informacji o pośrednictwie LeaseLink oprócz tego, że dostałem od nich odpowiedź:

"Bardzo proszę o kontakt z Dostawca w celu weryfikacji sytuacji, być może jeżeli części są niedostępne i nie ma możliwości naprawy, Dostawca będzie w stanie zaproponować zamiennik / wymianę sprzętu na nowy.

Informuję, iż nie odpowiadamy za wybór dostawcy. W przypadku takiej formy finansowania to Pana firma jest właścicielem sprzętu oraz nabywcą na fakturze, a firma LeaseLink stroną finansującą.

 Zakup został wykonany u Sprzedawcy lombardexpres38 data: 15 kwi 2024, 14:39na platformie Allegro.

Prosimy o powołanie się na kupującego leaselink5."

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Mateooko Tak ale zakupu na allegro dokonano z konta "leaselink5" a nie z Twojego.

Także bezpośrednio przez allegro tylko z konta " leaselink5" można otworzyć dyskusję itp itd.

Jeśli na fakturze widniejesz jako nabywca to możesz się kontaktować bezpośrednio z lombardem i spróbować to wyjaśnić - przez allegro tego nie zrobisz bo zakupu nie dokonano z Twojego konta.

oznacz moderatorów

Mateooko
#2 Obserwator#

Z ciekawości sprawdziłem możliwość przeliczenia rat w innej aukcji. Bez problemu można to zrobić i sfinalizować zakup z poziomu mojego konta obraz_2024-05-18_132802915.png

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Mateooko Proszę Cię o kontakt w tej sprawie przez formularz. Sprawdzimy co możemy zrobić, żeby Ci pomóc.

   Natalia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Mateooko Jak rozumiem Leaselink jest tutaj pośrednikiem, o czym już pisał w tym wątku @komis-bell. Na Twoim koncie nie ma tego zakupu, bo nie z niego kupiono ten przedmiot. Transakcja została opłacona z góry. W ogóle nie jest oznaczona w Allegro jako ratalna. Musisz tę sprawę wyjaśnić z Leaselink. 

   Natalia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów