anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co muszę zrobić, żeby w moich ofertach Allegro Pay było dostępne?

MAMY ROZWIĄZANIE!
arkusm
#7 Wielbiciel#

Sprzedaje na allegro produkt kupujący chce zapłacić przez allegro pay czy muszę po swojej stronie aktywować usługę allegro pay czy można to ominąć 

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23
LEW433
#21 Demiurg#

Kupujący musi aktywować Allegro Pay nie ty. Tam są tylko warunki np. że najniższa kwota to 30zl z dostawą.

oznacz moderatorów
arkusm
#7 Wielbiciel#

Ok czyli wystawiam ofertę na np: kup teraz i kupujący będzie miał możliwość zakupu allegro pay i po mojej stronie wątek się kończy?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@arkusm Jeżeli masz konto firmowe i aktywne Przelewy24, oraz nie wystawiasz towaru w kategoriach wyłączonych z Allegro Pay, to tak.

oznacz moderatorów
arkusm
#7 Wielbiciel#

Czyli jako osoba fizyczna nie mogę sprzedać z opcją allegro pay , ta opcja jest tylko zarezerwowana dla firm prowadzących działalność??

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@arkusm Dokładnie tak, masz to napisane w podlinkowanym niżej artykule.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@arkusm Nie masz większego wpływu na to, czy Twój towar będzie dostępny w opcji Allegro Pay. Musisz sprzedawać z konta firmowego i mieć aktywne Przelewy24. Zobacz, kiedy jeszcze Allegro Pay jest niedostępne dla kupujących; https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/allegro-pay/kiedy-nie-skorzystasz-z-allegro-pay-MMWO6jr04Sg

oznacz moderatorów
Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@xyz96 

Wiesz, co jest zabawne? Że masz rację i jednocześnie jej nie masz - tak przynajmniej twierdzi Allegro.

Cytat z Pomocy, który wkleiłeś, jest jednoznaczny - konto musi być firmowe. To samo pisała gdzieś tutaj bodaj @la_nika , że bez firmowego konta ani rusz.

Ale:

1) @mr_oma  tutaj

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/pocz%C4%85tkuj%C4%85cy-sprzedawcy/czy-mog%C4%99-wystawi%C4%87-prze...

pisze tak: Nie ma tutaj znaczenia status konta Sprzedającego (konto firmowe lub zwykłe)

Wypowiedź Mai można jeszcze wytłumaczyć, bo jest z marca - było inaczej, ale się zmieniło🤔

2. Jak jednak wytłumaczyć to:

https://allegro.pl/regulaminy/regulamin-uslugi-allegro-pay-lD8OAPk4Lu6

?

Aktualny regulamin Allegro Pay w paragrafie 3 punkcie 3 stwierdza, co następuje: 

Możliwość skorzystania z Allegro Pay będzie dostępna w ramach Ofert, o których mowa w § 3 ust. 1 Regulaminu, udostępnianych przez Sprzedających wybranych przez Allegro.pl i spełniających między innymi poniższe warunki:

1) posiadających aktywne Konto Firma lub Zwykłe, z wyłączeniem Konta Junior, na Allegro;

 

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

No to jak to jest naprawdę? Ja stawiam, że @xyz96  pisze prawdę, a regulamin jest do poprawki. Mam rację?

oznacz moderatorów
MescotCompany
#12 Orędownik#

Bez konta firmowego nie masz za bardzo co szukać, jak chcesz sprzedawać na tej platformie.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Kasiulki2 Że też chciało Ci się zgłębić temat i udało Ci się znaleźć te rozbieżności, naprawdę to doceniam 🙂 Wydaje mi się, że ja nie mam racji, czyli w aktualnym regulaminie nie ma błędu.

oznacz moderatorów
Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@xyz96 

Nic osobistego z tym zgłębianiem - czysta ciekawość, poza tym nie lubię rozbieżności.

Cały czas stawiam na to, że masz rację, a regulamin się myli, bo nikt go nie uaktualnił😊

Moderatorzy rozsądzą.

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Kasiulki2, zweryfikuję to i dam Ci znać. 🙂 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Kasiulki2, dzięki za zwrócenie na to uwagi. Artykuł w Pomocy jest aktualny. Rozbieżność znajduje się między zapisami regulaminu a możliwościami technicznymi serwisu. 

W regulaminie znalazła się już informacja o tym, że sprzedawca może posiadać zarówno konto firmowe, jak i zwykłe, natomiast pracujemy nad zapewnieniem tej funkcjonalności w zgodzie z wymaganiami regulatora.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@mr_oma 

Momencik, bo nie do końca rozumiem...

Chodzi Ci o to, że Pomoc mówi, co jest teraz, a Regulamin o tym, co powinno być i staramy się, żeby było jak najszybciej? Czyli że Allegro Pay zostanie udostępnione dla zakupów na zwykłych, niefirmowych kontach?

A druga sprawa, żeby nie mnożyć wątków - czy przekroczenie kwoty 30 zł w wypadku jednego zakupu od kilku sprzedawców (np. przez Koszyk) uprawnia kupującego do skorzystania z Allegro Pay?

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Kasiulki2 testujemy i wdrażamy dostępność Allegro Pay dla kont zwykłych, ale robimy to stopniowo. Na razie opcja ta nie jest jeszcze dostępna dla wszystkich kont zwykłych. 

Co do drugiej sprawy - aby skorzystać z Allegro Pay, płatność musi być większa niż 30 zł (w koszyku może być kilka zakupów). 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@mr_oma 

No, takie odpowiedzi to ja lubię😁 Wszystko rozumiem od razu, po jednym przeczytaniu...

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@mr_oma Czy możesz to napisać po ludzku? Warunkiem dostępności Allegro Pay jest teraz posiadanie konta firma, czy nie?

oznacz moderatorów
norbi19801
#7 Wielbiciel#

Co mam zrobi\c gdy kupujący chce kupić przedmiot z mojej aukcji przez allegro pay a ja nie mam tej allegro pay. czy jet taka możliwość i jak to zrobić

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@norbi19801 Nie masz na to większego wpływu. Musisz tylko mieć aktywne Przelewy24. Jeśli masz konto zwykłe, nie firma, to teoretycznie Twoje oferty też mogą być dostępne z opcją Allegro Pay, ale praktycznie tej opcji możesz nie mieć. 

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/allegro-pay/kiedy-nie-skorzystasz-z-allegro-pay-MMWO6jr04Sg

Sprzedajesz na Lokalnie - tam w ogóle nie ma Allegro Pay. 

oznacz moderatorów
norbi19801
#7 Wielbiciel#

 jak aktywować przelewy 24

 

oznacz moderatorów