anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z allegropay

Client:68525687
#7 Wielbiciel#

Witam 

Mam problem z jednym zakupem 

Zakupiłem produkt przez allegropay

I po chwili anulowałem zakup czego mam potwierdzenie anulowania zakupu i ten produkt który zamówiłem mi przysłali i allegropay zaliczyło kupno i ja ten produkt odesłałem w sensie przyjechał kurier od nich po ta paczkę i teraz allegropay rząda ode mnie pieniądze co mam robić w takiej sytuacji?

 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Client:68525687 Gdy sprzedający wykona zwrot przez Allegro Finanse, środki wrócą na saldo Allegro Pay. Czy sprzedający poinformował Cię o zleceniu zwrotu? Kiedy mija termin spłaty tego zakupu w Allegro Pay?

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Wygląda tak, jeżeli sprzedający nie zdąży zwrócić na czas to Ty musisz zapłacić ratę:

Jak wygląda zwrot pieniędzy w przypadku Allegro Pay?

Po anulowaniu zakupu opłaconego przez Allegro Pay sprzedający zwraca środki przez Allegro Finanse. W takiej sytuacji automatycznie zasilą one Twój limit. Po zaksięgowaniu harmonogram zostanie ponownie przekalkulowany i zobaczysz kwotę do spłaty pomniejszoną o zwrócone środki. Jeśli natomiast otrzymasz zwrot pieniędzy na swój rachunek płatniczy, pamiętaj o spłacie zakupów z Allegro Pay. O zwrocie wpłaty dowiesz się w wiadomości mejlowej od Allegro. Wszystkie informacje o zakupie znajdziesz w zakładce Moje zakupy.

W przypadku braku terminowego zwrotu środków od sprzedającego, również musisz spłacić zakup dokonany przez Allegro Pay samodzielnie. Jednak bez obaw - gdy otrzymasz zwrot swojej wpłaty od sprzedającego, zwrócimy Ci nadpłatę.

Chcesz wiedzieć więcej na temat Allegro Pay? Sprawdź ten artykuł.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:68525687 Po anulowaniu niepotrzebnie odebrałeś paczkę. Skoro jednak sprzedawca towar zabrał z powrotem, powinien niezwłocznie zwrócić wpłatę. Gdy to zrobi otrzymasz powiadomienie e-mail od Allegro. Po zwrocie wpłaty Twoja spłata w Allegro Pay przestanie być wymagana. Dopilnuj aby sprzedawca oddał pieniądze, bo w przeciwnym razie będziesz musiał zapłacić za towar. Gdyby nie zwracał środków, otwórz spór; https://allegro.pl/dyskusje/nowa i poproś tam o interwencję Allegro.

oznacz moderatorów