anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka
4 15 1,138

Według najnowszego raportu agencji badawczo-strategicznej Atena Research and Consulting Jak Polacy szukają i kupują w internecie? Ścieżki zakupowe on-line w Polsce 2022, to Allegro jest najbardziej znaną platformą handlową. Aż 86% konsumentów twierdzi, że dokonuje zakupów właśnie na Allegro. 

Na początku ścieżki zakupowej klienci chcą zorientować się w cenach, rodzajach produktu i dostępnych ofertach. W porównaniu do innych platform handlowych, Allegro jest kilkunastokrotnie bardziej popularne wśród internautów. Według raportu 88% osób rozpoczyna poszukiwania produktu od wyszukiwarki Allegro.  

Klienci lubią mieć wybór i doceniają szeroki asortyment produktów dostępnych w naszym serwisie. Aż 98% badanych deklaruje, że na Allegro mogą odnaleźć to, czego szukają.

Co roku zwiększa się też liczba osób, która wybiera wygodne zakupy na Allegro, również kosztem wizyt w sklepach stacjonarnych.

zm.pngDziękujemy Wam za zaufanie!

15 Komentarze
LEW433
#21 Demiurg#

Sprawa jest bardziej złożona z tymi zakupami, powody dlaczego kupują przez internet ale z pewnością kupują na Allegro.😁

domkar04
#14 Krzewiciel#

obawiam się że jest na odwrót

pinsplash
#21 Demiurg#

@ko_alka zaczynał @msniezek , ale Ty dokończyłaś - znaczy się sprowokowałaś mnie. Tak się zbierałem, zbierałem aby coś napisać na ten temat i chyba dojrzałem..... przez weekend chyba dam radę.

Agent051
#16 Inspirator#

Polacy kupują na Allegro żeby zrobić zwrot. Zawsze to coś darmowego, Polacy się cieszą.

Iwona_Katarzyna
#10 Popularyzator#

Potwierdzam. Uwielbiam zakupy allegrowe. Żal mi, że nie można już zerknąć dla własnej ciekawości, ile tych zakupów się już zrobiło. Kiedyś była taka opcja, widniała liczba twoich zakupów, teraz nie ma. Szkoda. Dobrze, ze Allegro Smart co roku podsumowuje o naszych oszczędnościach związanych z kosztami wysyłki 🙂

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Przecież nie ma żadnych oszczędności na wysyłce bo jest ona wliczona w cenę towaru .Tobie ma się tylko wydawać że coś oszczędziłaś a rzeczywistość jest taka że kupiłaś drożej tylko "ładniej zapakowane".

Iwona_Katarzyna
#10 Popularyzator#

Mimo wszystko, jeżeli robisz większe zakupy, to te oszczędnosci są. A ceny towarów też są różne. Trzeba po prostu szukać i... cierpliwym być 🙂

br.
#18 Luminarz#

@ko_alka  Te dane są tak absurdalne że nie powinniście tego publikować. To by znaczyło że Allegro przejęło 57% krajowego handlu?   Przecież to bzdura.

Domyślam się że badanie robiono wśród internautów,  a i tak  to nie jest wiarygodne.  Bo co najmniej 50%  społeczeństwa nie korzysta z internetu w takim stopniu aby robić zakupy w sieci.

Zresztą wystarczy popatrzeć na ulicę.  Duży sklep samoobsługowy  kilka kas,  przy kasach ciągle kolejki. Obok sklepu paczkomat,  nie ma nikogo, czasem jeden klient odbierający jakąś paczkę.

Ja  akurat często korzystam z Allegro. Ale  moje zakupy na Allegro to nie więcej niż 5%  może czasem10% ogółu zakupów.  Nie będę przecież zamawiał na Allegro pieczywa, owoców, warzyw i całej masy codziennych zakupów.

Badanie można tak zmanipulować że nawet 100 %  badanych odpowie pozytywnie na zadane pytanie.  Ale to nie odzwierciedla stanu faktycznego.

Takie  zjawisko kiedyś Wańkowicz nazwał chciejstwem.  Bo nam się tak wydaje,  my tak chcemy więc jest tak na pewno,  a  każdy kto myśli inaczej  jest  niewiarygodny.

Oczywiście nie życzę wam osiągnięcia takich wyników jakie podajecie.  Bo postęp jest  w różnorodności,  więc uchowaj nas Boże przed monopolem czy to  Allegro  czy innego piip...

Iwona_Katarzyna
#10 Popularyzator#

Na Wańkowicza skądinąd genialnego, nie powoływałabym się w kwestii wydawania trafnych opinii, że wspomnę "cukier krzepi" (za hasło zgarnął dużą kwotę 5 tys zł, przed wojną), a które to hasło obecnie brzmi "cukier- biała śmierć", autorstwa anonimowego.

Każde badania statystyczne są naginane, tak jak i badania skuteczności leków, czy zdrowej żywności, lub sposobów oszczędzania energii.

Pani nastawienie też w kilku procentach wpłynęło na Jej ocenę :). Ludzka rzecz. Poza tym, statystyka wskazuje z pewnością na wydane pieniadze, a nie na ilość zakupionych przedmiotów. Przykład. Jeśli kupisz lodówkę, to liczy się ona w określonej kwocie wydanych pieniędzy. Nie liczy się w sztuce (jedna sztuka). Jeżeli kupisz pieczywo, to ile sztuk bułek wejdzie w cenę lodówki? Stąd wynika wysoki procent zakupów. U mnie w moim domowym budżecie, zgadza się. I też nie kupuję warzyw ani pieczywa na Allegro.

br.
#18 Luminarz#

@Iwona_Katarzyna  No nie,  proszę zapoznać się jeszcze raz z tym bzdurnym badaniem. Przecież napisano wyraźnie:  Miejsce dokonania  zakupu...

Więc tak trzeba czytać, nie chodzi o ilość zakupionych lodówek czy innych lokomotyw.  Chodzi o to że co drugi młody człowiek na szkolnej przerwie nie biegnie do sklepiku po codzienną jagodziankę i napój,  lecz  zamawia to sobie na Allegro z dostawą kurierską na godzinę 10.30

Bo Allegro zapewnia terminową dostawę i bezpieczne zakupy.

ps.  tak Wańkowicz  był geniuszem, a hasło "cukier krzepi" jest właśnie genialne w swej prostocie i trafności.  To nie jego wina że  ludzie  cukru nadużywają,  wszystko może szkodzić jeśli używa się bez umiaru.

kostas11
#21 Demiurg#

@br. badanie wykonane pod paczkomatem 😄 a ciekawe jakie były by wyniki jak by zrobili na targowisku miejskim ?

Iwona_Katarzyna
#10 Popularyzator#

A jednak, wciąż powtarzam: ILOŚĆ JAGODZIANEK JEST OLBRZYMIA W PORÓWNANIU Z ZAKUPEM jednego LAPTOPA. Czegoś tu nie da się zrozumieć...?

Nie rozgrzeszam ani Wańkowicza, ani cukru. Ludzie nie przemyśliwują, jedzą to, co się im zaleca. Żyją tak jak się im poleca. Większość leniwie zleca badania ich potrzeb innym, wiernopoddańczo wierząc, że, jak kiedyś, wystarczy łyżeczka cukru, a staną się silni i zdrowi, a współcześnie, że wystarczy pigułeczka, a staną się młodzi i zdrowi. Wręcz tego żądają 😄 Dziś sztafetę od Wańkowicza przejęła Wielka Farma :)) Podobnie kiedyś papierosy nie były szkodliwe. Antybiotyki, wiele leków i nawet szczepionki  też. Środki narkotyczne też miały (i wciąż to potrafią) leczyć.

Na samochodach powinny być z obu stron, podobnie jak na papierosach, lekach, chemikaliach, kuchenkach mikrofalowych itd ostrzeżenia "nieodpowiednie użycie samochodu grozi śmiercią lub trwałym kalectwem".

Od nadmiernego użycia Allegro jeszcze nikt nie umarł, od nadmiernego zażycia jagodzianek - można, więc - nie ma się co czepiać słuszności Allegro ;)) Fakty są jakie są- ilość użytkowników Allegro wciąż rośnie, kwoty wydane  tutaj-  również. Powód? WYGODA (znaczy- lenistwo) 🙂

To co tu robimy, nazywa się dzieleniem włosa na czworo. Tworzy się hałas... To są zbyt szerokie i zróżnicowane rzeczy, żeby próbować zamknąć je w jednym zdaniu 🙂

br.
#18 Luminarz#

@Iwona_Katarzyna 

" A jednak, wciąż powtarzam: ILOŚĆ JAGODZIANEK JEST OLBRZYMIA W PORÓWNANIU Z ZAKUPEM jednego LAPTOPA. Czegoś tu nie da się zrozumieć...? "

 

No faktyczne,  tego zrozumieć się nie da,  po  co  głodnemu laptop?  Głodny chce jagodziankę, może być zresztą inny prowiant, jakaś kanapka,  ale nie laptop.

Proszę jeszcze raz zapoznać się z badaniem. Tam nie ma mowy ile  złotówek wydano na zakupy lecz gdzie kupowano.  Zwykłe codzienne zakupy.

Więc 57%  badanych kupiło jagodziankę na Allegro.  2% badanych kupiło w sklepie stacjonarnym,  pozostali  51%  nie kupili nigdzie,  nie mieli pieniędzy, dla nich nawet 500+ nie pomogło.

Czy w świetle tych badań nie widzisz tych kolejek do paczkomatów  i pustki  w sklepach osiedlowych  i marketach?

Dotarło?

Pozdrawiam

Iwona_Katarzyna
#10 Popularyzator#

Jakiś dziwny poziom kultury Pan reprezentujesz.

No comment

KacBest
#7 Wielbiciel#

Jako klient uwielbiam Allegro! Zakupy jednym kliknięciem to mistrzostwo! 

Jednak kiedy sprzedaje drewnianą biżuterię to widzę jak z kwartału na kwartał Allegro drożeje. Aby się wybić, aktualnie płacimy około 20% prowizji, a tym samym Allegro zarabia więcej niż my :). Z drugiej strony rozumiem - biznes to biznes 🙂 

oznacz moderatorów